Skocz do zawartości

Motoszybowiec Orion


kuba6688

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Stateczniki są już w pełni oklejone.

Łoże silnika zostało udoskonalone, wzmocnione. Gdyby było przyklejone "na styk" do wręgi to mogłoby być to zbyt słabe połączenie, dlatego zastosowałem dodatkowe wzmocnienie.

Zostały doklejone kawałki stalowego pręta i dopasowane do wręgi w kadłubie, co widać na zdjęciu. Całość będzie zalana klejem epoksydowym.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak wkleił domek pod silnik. Od strony kadłuba w domku wkleiłbym kawałki balsy od wewnątrz, by powierzchnia klejenia byłą większa. Potem przykleiłbym go do wręgi kadłuba. Na końcu prze laminowałbym go całego tzn miejsce łączenia z kadłubem i miejsce łączenia wręgi mocującej silnik z bocznymi ściankami.

 

Tak jak masz teraz to ponacinaj pręt pręt stalowy pilnikiem tak by był chropowaty oraz przelaminuj wręgę mocująca silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skrzydłach zostały naklejone kolorowe paski takie jak na stateczniku poziomym.

Łoże silnika i wręga mocująca zostały pokryte matą szklaną i zalane żywicą. Na razie pozostawiłem je do wyschnięcia. W poniedziałek będą szlifowane.

Przód zaczyna nabierać kształtów.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach powyżej widać "wakacyjne wypociny" moje i kolegi Jacekk1986 znanego z TEGO tematu.

Zdjęcia wykonał Jacek, ponieważ na tamta chwilę nie posiadałem aparatu.

Przez całe wakacje obaj budowaliśmy dzień w dzień swoje modele. Zostało jeszcze kilka drobiazgów + wyposażenie. Tak więc wakacje zostały spędzone bardzo pracowicie . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.