Skocz do zawartości

Profil do szybowca


Piciu

Rekomendowane odpowiedzi

witam ja mam modele tez i z innym profilem mam i z profilem hn 1033 jeden :) a poprostu ten profil co napisałem jest szybki i bardzo dobry duzo kolegów lata na nim i go polecało, na zboczu kolega na tym profilu latał ze stalowej woli 45min i ja tez dlatego polecam bo go sprawdziłem :) 8) :P a modeli mam duzo przewznie szybowce , mam lotkowca zrobionego z profilu do f3j jest dobry :] teraz robie lotkowca z profilu sd7037 1,5rozp

pozdro

kanał .64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja latałem 2,5godziny na wydmie 4 metrowej na profilu sd7080 i co z tego? Ten profilek raczej na zbocze ale i dlg nim ciskam.

 

Sd 7037 - też latałem i powiem ,że miło się lata. Stosunkowo trudno go przeciągnąć. Jednak to profil bardziej termiczny niż na zbocze

 

Sd7084 - też latałem ale mało i się odnośnie tego nie wypowiem.

 

Trzeba pamiętać, że na zboczu i cegła poleci i dzwi od stodoły bez profilu.

 

Mocno uniwersalny jest hn1033 - na nim sporo latałem i powiem, że ma spory zakres prędkości co mi się bardzo podobało. Ładnie też chodzi przy obc. 17g/dm2 do 25g/dm2 (takie miałem okazje testować z kolegą). Zauważ że arthobby stosuje w szybolach od rozp.1m do 2,5m i to musi też o czymś świadczyć.

 

 

Ogólnie z moich doświadczeń moge napisać tak:

 

Szybowiec termiczny - sd7037

 

zboczowy - sd 7080 , rg 15 , rg14

 

uniwersalny (termika , zbocze ,dlg) hn 1033

 

Szczerze to moge polecić hn1033 bo ten profil sprawdziło sporo osób i na razie nie znam negatywnych opini na jego temat. Czyli można zaryzykować stwierdzenie ,że to profil b.udany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji - prawie zawsze widzę tylko Sxxxx/SDxxxx/RGxx -

ja dzis pierwszy raz mialem doczynienia z profilem mh 32.Model 1.5m (rmini).Poprostu rewelacja. :jupi: Da sie model zatrzymac prawie w miejscu,ladnie reaguje na wszelki kopniecia termiki.JUtro jede na 3 tygodnie na zbocze,wiec i tam sie go przetestuje :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie może zatrzymać jak lubi szybkość???

 

Myślę, że Krzysiek troszkę przesadził z tym zatrzymywaniem się ale fakt faktem ostatnio ktoś z dlgowców mówił, że do skrzydeł na tym profilu model powinien wazy więcej jak 300 gram bo jakby nie było ten profil lubi większe obciążenia a co za tym idzie i szybkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.