Skocz do zawartości

AKROBAT by góral


Góral

Rekomendowane odpowiedzi

Z doświadczenia wiem i książka Pana Zawady też to potwierdza, że wyprowadzenie linek powinno być cofnięte w stronę spływu skrzydła w modelach szkolnych o około 20mm. W modelach zawodniczych stosuje się regulowane wyprowadzenie linek, które to pozwala na indywidualne dobranie odpowiedniego kąta wyprowadzenia linek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie popełniłem model podobny do Twojego dla mojego sześcioletniego syna. Masa modelu gotowego do startu ok. 500 gram, zastosowany silnik to konstrukcja radziecka sprzed 30 lat (nazwa CFKM 2,5cm prawdopodobnie tak to się tłumaczy gdyż cyrlicy uczyłem się 25 lat temu). Latamy na linkach z przyczyn technicznych o długości 14 metrów i model w zupełności daje sobie radę. W załączeniu zdjęcie.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b1989c197ae8f0f8.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeżeli model ma latać przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, to zbiornik paliwa jest w złym miejscu. Powinien on być po zewnętrznej stronie modelu. Mogłeś również wychylić ster kierunku, by model kierował się na zewnątrz okręgu i napinał lepiej linki. Ja w swoim modelu takiego typu mam również między konsolkami a kadłubem na 2 przednich śrubach mocujących silnik po 2 podkładki, by silnik był lekko wychylony na zewnątrz okręgu, również w celu lepszego naciągu linek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.