Skocz do zawartości

Jerry 400


Jacqubes

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Warto spróbować jak pisał wyzej kolega go naprostować. Jęsli to płat bez lotek w takiej formie jak jest teraz może być problem z poprawnym lotem. Gdybyś miał lotki to odpowiedni trym by to jakoś zniwelował ( w locie bo opory trymowania i tak by wzrosły ale jakoś by latał).

 

Próbowałeś lotu na takim zwichrowanym płacie? Może warto sprobować na łące z wysoką trawą co by nie rozbić go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawić tego się już niestety nie da, bo płat jest pomalowany. Robie drugi płat, więc w razie czego ten moge sobie odpuścić, tylko boje sie tego oklejania papierem, bo ten juz sobie załatwiłem i sie zwichrował... . Jeszcze nie próbowałem tym latać, ale zamontuje serwa, pakiet, odbiornik i postaram sie to puścić na jakieś zboże/wysoką trawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie radzę przyklejać anteny odbiornika na taśmę, powinna być luźno puszczona np. w pomarańczowej obudowie bowdena, lub słomkach, z bardzo prostej przyczyny, jeśli kadłub się złamie w pół, a taśma nie puści antena najprawdopodobniej się wyrwie z odbiornika... :roll: Tak było przynajmniej u mnie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widocznie źle ją przykleiłeś :P

 

Ja bym zrobił tak jak modelarzkobi zaraz za skrzydłem dziura i antena po górze kadłuba przylepiona w dwóch miejscach taśmą. Ewentualnie jeśli jest dostatecznie długa to polecam dziurkę u góry pionowego zrobić i ja przewlec przez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumple dobrze piszą - otworek w kadłubie i jazda.

 

Miejsce pod otwór możesz wzmocnić balsą 1,5mm czy sklejeczka koło 1mm na c.a.potem wywiercić fi 2mm i gotowe.

Antenkę puść wzdłuż kadłuba i zostaw z 15cm by zwisało swobodnie.

 

Przymocuj se ją na gumki recepturki lub lepiej na tamę. Ja wycinam sobie pasek szeroki na 1cm i obwijam nim kadłub i kabel. Problemu nie ma. Warto też antenkę przykleić mocno izolacyjną do odbiornika by się nie wyrwała.

 

Powinno to być tak zrobione ,że podczas kreta słabiej trzyma taśma na kadłubie (niż ta do odbiornika). Wtedy antena cały czas zostaje przy odbiorniku nawet przy krecie. Ja wtyki serw i antenę zawsze przyklejam do odbiornika taśmą izolacyjną żeby się w razie co same w locie nie wypięły czy urwały. Kwarc też warto przykleić.

 

Ile waży twój modleik?

Ciekaw jestem jak długo będzie latał na tym napędzie. Ja robie napęd na 7,4v z silnikiem 2408-21 i 8x6 śmigłem. Będziemy mieć jakieś porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej wszystko zamocowane. Obawiam się tylko jednego - zbyt małej mocy silnika... Wszystko waży ok. 650gram, teraz ładuje pakiet. Ale mam nadzieje, że pobór prądu na śmigle 8x6 wyniesie ok. 6A, bo jeśli będzie mniej to nie dobrze... Przecież w szybowcach moc silnika powinna wynosić 100W/kg masy modelu... A śmigła większego jak 8x6 niestety nie posiadam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk chośby po to by balsa podczas wircenia nie pękła w tym miejscu. Zbędna masa ta to o,5 do 1g ;-) więc bez przesady model to dźwignie.

 

Co do masy to ja model 600g chce pędzić na 7,4v i tym samym smigle co ty 8x6. Ciągu bede miał koło 200g ;-) Ty masz 1 cele wiecej to poleci twój napewno ale oblataj go na długiej łące by mieć zapas bezpieczeństwa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.