Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektryczny gigant. Na początek - Stinson Voyager 1:5

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 Rafal B.

Rafal B.

DLG konstruktor :)

• Moderatorzy Forum
  • 532 postów

Napisano 19 wrzesień 2010 - 16:47

Ja odrazu robiłbym z balsy. Jeśli nie czujesz się na siłach to zrobiłbym mniejszego tak z 2,5 metra. Z wagą niema co przesadzać. Zauważ, że oni latają na celach nicd i to chyba 10 cel. Waga takiego pakietu pewnie w okolicy 400 gram. Kupując li pole bezie lżej pewnie to i można by ciut mocniej go zrobić. Zresztą sam kiedyś się przymierzałem do tego typu modeli :)

#22 extream

extream
  • Modelarz
  • 69 postów

Napisano 19 wrzesień 2010 - 16:42

A u siebie w Mogilanach :) Jest sporo terenu do tego typu modeli :) Co prawda benzynówki tych rozmiarów bym tam nie wziął ale elektryka cichego jak najbardziej :) Tutaj film z lotu tej bellanci : Jaką wagę według Pana powinien mieć model tej wielkości aby latał przyzwoicie ?

#23 f-150

f-150
  • Modelarz
  • 2147 postów

Napisano 19 wrzesień 2010 - 15:50

Będzie latał jak gazeta na wietrze.Irek a gdzie będziesz tym latał?

#24 extream

extream
  • Modelarz
  • 69 postów

Napisano 19 wrzesień 2010 - 15:28

Masz na myśli swojego RWD? Co masz na myśli mówiąc żeby nie była zbyt mała ? Jakie są tego negatywne skutki ?

#25 baxter12

baxter12
  • Modelarz
  • 18 postów

Napisano 19 wrzesień 2010 - 15:27

czy coś takiego ma w ogóle sens i da się to zrobić w miarę normalnym kosztem.

Brak jest jakichkolwiek przesłanek aby domniemywać iż projekt nie ma sensu. Wiec pewnie ma.
W konstrukcjach depronowych warto zadbać o to aby waga nie wyszła zbyt mała.. To moja impresja po zbudowaniu 2 metrowca depronowego.

baxter

#26 extream

extream
  • Modelarz
  • 69 postów

Napisano 19 wrzesień 2010 - 13:09

Witam.
Trafiłem na internecie na bardzo ciekawy ( przynajmniej po fotkach ;p ) artykuł. Niestety nie znam niemieckiego, a translatory działają w wiadomy sposób skutecznie uniemożliwiając poprawną interpretację tekstu. Dlatego zwracam się z prośbą do bardziej doświadczonych kolegów o przybliżenie mi tematu, uświadomienie w czym tkwi trudność, oraz co jest istotne w projekcie tego typu. Myślałem aby najpierw zrobić prototyp takiego modelu z depronu i sprawdzić czy coś takiego ma w ogóle sens i da się to zrobić w miarę normalnym kosztem. Dodam że do tej pory z tego typu modeli miałem RWD 5 z powiększonych planów Skazoo do rozpiętości 1.8 metra - latał bardzo przyjemnie - niesamowicie wolno co bardzo mi się spodobało. Niestety model wykonałem zbyt delikatnie i teraz czeka na zbudowanie nowego kadłuba - odrobinę mocniejszego.
Link o którym pisałem : LINK
Dodatkowo trafiłem jeszcze na to : LINK