Skocz do zawartości

Holownik do szybowca


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kolega z lotniska stał się posiadaczek takiego silnika: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=14075 i teraz szukamy odpowiedniego modelu pod ten silnik który będzie przystosowany do holowania szybowców około 3m rozpiętości (nie więcej).

Myślimy nad Piperem 1,72cm ale nie wiem czy to dobry pomysł: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wydaje mi się że się nie rozumiemy. Wiadomo że typowy holownik ma około 2-3m ale ja potrzebuje model pod silnik SAITO FG-14

No właśnie chyba nie bo modele które podałem nie mają więcej niż 2m a są zaprojektowane z myślą o holowaniu :]

 

No ale skoro wybraliście już to wasza strata :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś holowałem takim modelem Stick 1,8m tylko silnik był ciut większy OS Max 91FS

Myślę, że trzeba mierzyć w taki rozmiar 1,8 - 2m i hole na 300 - 400 m będą możliwe i bezpieczne. Myślę, że spokojnie uda się pociągnąć model nawet 3m :) - ale bez szaleństw.

 

Ostatnio latałem i holowałem czymś takim Tiger 60 z silnikiem jak wyżej. Też było dobrze - co prawda szybowiec to tylko 2m około 1300g wagi, ale radził sobie spokojnie. Niestety poszedł w ogień po tym jak padło zasilanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Koledzy odgrzewam kotleta ponieważ większość linków w tym wątku już nie działa. Mianowicie proszę was o poradę w doborze holówki. Mam silnik OSmax 110alpha (daje ok 4kg ciągu) i komplet wyposażenia th. serwa, pakiet , odbiornik itd, kolega ma szybowca 3m. Czyli jest wszystko z wyjątkiem holownika. Czy możecie doradzić jaką holówkę kupić na początek i czy wogóle ten napęd, który mam da radę z holówką i trzy metrowym szybowcem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.