Skocz do zawartości

Zdjęcie

----===SZD-55 "Promyk" firmy jispro===----

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
41 odpowiedzi w tym temacie

#41 mariaczi__21

mariaczi__21
  • Modelarz
  • 4 postów

Napisano 28 czerwiec 2007 - 15:09

No no, zapowiada sie super maszyna. Szkoda ze nie zrobiles 1 fotki zlozonego modelu, ale mysle ze sie doczekam relacji ze skladania i oblotow. JAk narazie widze profesjonalne podejscie, makieta wnetrza, czesci docinane laserowo.

Wyposazenie tez full wypas, ale wiadomo, jesli sie juz decydujemy na taka fajna makiete to nie mozna oszzcedzac. A zelekryfikowanie znacznie ulatwi loty na plaskim terenie. niektorzy powiedza ze to profanacja, ale ja Ciebie Chibogi popieram, ile mniej pracy przy lotach, nie trzeba wyciagarki rozkladac itd. A w locie po zlozeniu smigla i tak bedzie widac piekna sylwetka szybowca promyk :D

Swoja droga powiem, ze tez mi sie taka makieta mazy, no moze nie koniecznie full laminat, ale powiedzmy Cobra czy Jantar z modelpartner. Tylko cenowo troche wysoko wychodzi i jeszcze nie moge sobie pozwolic.

Dobra czekam na dalsze postepy z prac i oczywiscie z niecierpliwoscia na oblot.

#42 chiboogi

chiboogi
  • Modelarz
  • 1 postów

Napisano 28 czerwiec 2007 - 12:44

Witam...

Postanowilem zaczac skladac moje nowe dziecko :)

Wczoraj niestety musialem rozdziewiczyc szybowca aby w ten sposob powstal moto-szybowiec. Nie mialem innych mozliwosci, nie posiadamy u siebie ani holownika ani pozadnego zbocza. Takze model straci na wygladzie, no ale cos za cos :)

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Co tu duzo pisac o modelu.... jest piekny :> konstrukcja calolaminatowa,rozpietosc skrzydel 3m, hamulce na skrzydlach i przedewszystkim idealna robota, wszystko pasuje jak ulal :>

Silnik jaki zastosuje to AXI2826/12
Regulator JETI SPIN 66
AKU Wide Energy Li-pol 4s1p 4300mAh
Smiglo Graupner cam folding prop 13x7"

Po wstepnych testach stwierdzilismy ze to zestawienie jest idealne. Pisze wstepnych poniewaz posiadamy na modelarni wage do 2kg. Podczas testow waga pokazala err....czyli osiagnela ponad 2 kg. W tym momencie przepustnica gazu byla otwarta w 70% a silnik pobieral 28A !!. Bardzo sie zdziwilem ze tak malo :) W innym szybowcu mam silnik mniejszy, daje 1,5 kg ciagu ale pobiera 30A.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Loze wyciete zostalo na laserze ze sklejki 1,2mm x 4szt

Dołączona grafika

Tym razem postaralem sie nad wygladem kabinki. Skoro jest to model prawdziwego szybowca w skali 1:5 to powinien miec pilota :) kupilem kena i zainstalowalem go. Siedzenie zrobilem ze skorki pochodzacej z firmy COM40 :) (kolega tam pracuje), takze pilot ma wygodnie :) Zegary na laserze wyciete a drazek sterowania wykonany na tokarce z aluminium, pomaziany potem markerem czarnym. Pasy zrobilem z gumki a zapinki ze zlaczek hitec. Kokpit pomalowalem na czarno a reszte na taki brazowy kolorek... zostalo mi jeszcze sklejenie szybki do kabinki i pomalowanie obramowki na bialo. Ale tutaj to tragedia. Bylem dobrac bialy i okazuje sie ze bialy to jest strasznie trudny kolor do dobrania. No ale miejmy nadzieje ze jakos dobiore ;)

Dołączona grafika

CDN...