Skocz do zawartości

Jaki model ESA na początek


sebamor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

jaki model jest dobry na 2 esa

Takiego tematu jeszcze nie było :D ..... raczej co jest dobre na początek.

Skoro pytasz o drugi model to znaczy, że pierwszy juz masz za sobą i możesz sprecyzować swoje oczekiwania co do drugiego modelu - tym się kieruj czytając opinię na forum o tych modelach

 

Z wybranych poleciłbym P-47 - szybki, stateczny i ładnie wygląda z pierścieniem silnika :-)

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, siedzę teraz nad modelem spitfire od pana Marka z napolskimniebie i mam zamiar wkleić pręty w skrzydło i w kadłub. No i pytanie: czy normalnie wklejać pręty szklane dołączone do zestawu, czy lepiej jednak kupiś druty węglowe? Bo te szklane wydają mi się być strasznie wiotkie.

 

EDIT. OK zaryzykowałem i wkleiłem te pręty szklane i skrzydło jest sztywne, tak więc mam nowe doświadczenie. Mianowicie pręty szklane wklejone i zalane CA są sztywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo te szklane wydają mi się być strasznie wiotkie.

Sam się przekonałeś, że jest ok :D

Pręty szklane bardzo dobrze się sprawdzają, są elastyczne a po osadzeniu w skrzydle zapewniają dobrą sztywność w locie przy nieco większej odszktałcalności płata w "ekstremalnych sytuacjach" Te pręty mają też szorstką powierzchnię i nie trzeba ich nadmiernie zalewać CA a po osadzeniu w epp nie pozostawiają "czarnej linii" którą potem trudno pokryć farbą.

 

Zastosowałem te pręty w modelu Balilla (też model Marka R) i choć po ostatnich zawodach w Płocku model wrócił w wielu częściach, pręty w skrzydłach nie pękły - mam o nich dobre zdanie.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.