Skocz do zawartości

Zdjęcie

MAłY BENZYNIAK SP-OLO

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
65 odpowiedzi w tym temacie

#21 Mirek

Mirek
  • Modelarz
  • 261 postów

Napisano 13 listopad 2008 - 20:06

Olo ładny model i super silnik. Widzę że daje ci dużo zadowolenia,tak po cichu myślę że mój model też się tak będzie prezentował w locie, a narazie podziwiam twoje loty.

#22 olo

olo

olo

• Modelarz
  • 434 postów

Napisano 13 listopad 2008 - 16:03

Jedne z pierwszych lotów na nowym silniku.

#23 Pablo_433

Pablo_433
  • Modelarz
  • 306 postów

Napisano 08 wrzesień 2008 - 19:31

hm ???????? ja takiej trąbki nie mam i po założeniu maski silnika gdzie wlot gażnika jest równo z maską to właśnie może wyciągać i zawirowywać paliwo??????!!!!!

#24 tikicaca

tikicaca
  • Modelarz
  • 80 postów

Napisano 08 wrzesień 2008 - 19:12

FTL26,
a "trabka" przy tym ustawieniu silnika ( a raczej gaznika) zapewnia ze paliwo nie jest wysysane przez oplywajace gaznik powietrze

#25 olo

olo

olo

• Modelarz
  • 434 postów

Napisano 08 wrzesień 2008 - 19:06

Silnik to
http://www.unitedhob...Ignition_2.45PS
Bez tej trąbki :D nie latałem to nie wiem czy pomaga,zresztą ostatnio upuściłem swój obrotomierz i nie mam nawet czym zmierzyć obrotów.Teraz kreci śmigłem17x8.
Ma dziwnie rozwiązany mechanizm ssania i to czego jeszcze w innych silnikach nie widziałem
Dołączona grafika
ten element zakreskowany na czerwono ,jest z duralu.
Tłok na jednym pierścieniu,karter silnika zrobiony techniką CNC.
W fabryce był odpalany co było widać i czuć :D
Taki sobie motorek za małe pieniądze.

#26 Pablo_433

Pablo_433
  • Modelarz
  • 306 postów

Napisano 08 wrzesień 2008 - 18:00

olo a ta trąbka na gażniku to dużo daje i jaka to firma ten silnik

#27 olo

olo

olo

• Modelarz
  • 434 postów

Napisano 07 wrzesień 2008 - 18:27

Pierwszy lot z nowym silnikiem FTL 26cc
http://pl.youtube.co...h?v=TIomxsTC9-w
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Oryginalnego tłumika używałem w czasie docierania wygląda fatalnie przez te spawy,miał też za mały rozstaw śrub mocujących ok.1,5 mm i musiałem rozwiercić tulejki wewnątrz.
Dołączona grafika
A pilota ubrałem w szalik bo skarżył się że mu w otwartej kabinie zimno :D
Dołączona grafika

#28 rabbitlkr

rabbitlkr
  • Modelarz
  • 43 postów

Napisano 14 luty 2008 - 19:56

www.nastik.pl

#29 Bobo

Bobo
  • Modelarz
  • 1 postów

Napisano 14 luty 2008 - 19:55

Hallo . Czy mogl by mi ktos podac adres " NASTIKA" chcialbym kupic zaplon do benzyniaka. MFG . HENRY.

#30 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 3296 postów

Napisano 15 październik 2007 - 11:32

Olo nie narzekaj, do mej "bagażówki" wszedł i Fokker D.VIII i Vicomte. Nawet ja się zmieściłem, a ile mogłem zabrać jeszcze sam nie wiem czego to ho ho... :rotfl:

#31 tikicaca

tikicaca
  • Modelarz
  • 80 postów

Napisano 15 październik 2007 - 11:03

ja mam tigre, i niby auto male, to modele do 1,4m wczodza bez skladania oparcia, Superstar 2,2m wymaga zlozenia tylnej kanapy, a piperek 2,8m potrzebuje dodatkowo zlozenia fotela pasazera. A i gaz tez jest tyle ze w kole :P

#32 MarekJ

MarekJ
  • Modelarz
  • 157 postów

Napisano 15 październik 2007 - 09:43

Marek chyba nie chcesz powiedzieć że masz Tico

Mam Punto, ale to też jest za małe :D

#33 karlem

karlem
  • Modelarz
  • 373 postów

Napisano 14 październik 2007 - 21:26

... :evil: Peugeot 106.
Nie dość, że bagażnika właściwie nie posiada, to jeszcze połowę zajmuje 40 litrowy baniak na LPG. Żeby było weselej, to jest on nie po stronie kierowcy... :wall:
Nawet jak położę oparcie fotela i złoże tył to i tak :ass:

#34 olo

olo

olo

• Modelarz
  • 434 postów

Napisano 14 październik 2007 - 19:58

Model nigdy nie jest za duży, zawsze za mały jest samochód :lol: . Mam ten sam problem, to wiem :D

Marek chyba nie chcesz powiedzieć że masz Tico :D z tego co zauważyłem na forum to jeszcze Fokker może coś powiedzieć na ten temat bo chyba ma też to cudo koreańskiej techniki :D
Duże problemy logistyczne bo jak dojechać na Żer przwie przez całą Polskę z Piratem na bagażniku skoro będzie wystawał z przodu i z tyłu :D
Może mnie po drodze zatrzymać policja i wlepić mandat za robienie siary :D Dobrze że chociaż skrzydła będą w trzech kawałkach i nie będą wystawać.

#35 Arek Pniewski

Arek Pniewski
  • Modelarz
  • 4 postów

Napisano 14 październik 2007 - 19:20

niepowiem fajny ten modelik ,
ale musze wyjsc z psem, bo bym cos wiecej naskrobal
na ten temat i tak siedze duisiaj za dlugo przy kompie , zona mi juz pokazuje :crazy:

z pozdrowieniami

#36 MarekJ

MarekJ
  • Modelarz
  • 157 postów

Napisano 14 październik 2007 - 19:16

Model nigdy nie jest za duży, zawsze za mały jest samochód :lol: . Mam ten sam problem, to wiem :D

#37 olo

olo

olo

• Modelarz
  • 434 postów

Napisano 14 październik 2007 - 17:03

Dziś była piękna pogoda do polatania,skorzystałem z okazji i trochę przewietrzyłem pilota :D
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Niestety mam albo za duży model albo za mały samochód bo nie mieści się w nim już operator kamery.

#38 karlem

karlem
  • Modelarz
  • 373 postów

Napisano 27 wrzesień 2007 - 08:20

:jupi:

#39 olo

olo

olo

• Modelarz
  • 434 postów

Napisano 26 wrzesień 2007 - 20:26

Model odbudowałem
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
ale nie miałem okazji go znowu ulotnić dopiero wczoraj to zrobiłem a raczej próbowałem bo w czasie rozbiegu najechałem na jakiś patyk i śmigło wyglądało tak
Dołączona grafika
latałem na ,,moim zapasowym lotnisku" na którym czasami walają się różne niepotrzebne rzeczy :D
Zapasowego śmigła nie zabrałem więc tylko fotki i do domu.
Poleciał dopiero dzisiaj,śmigła zapasowe zabrałem i kupę innego majdanu ale okazało się to niepotrzebne :D

#40 olo

olo

olo

• Modelarz
  • 434 postów

Napisano 21 sierpień 2007 - 20:53

Chwilowo model uziemiony trafił na stół do rekonstrukcji kadłuba skrzydła są całe .

Dołączona grafika

Straty :jedno serwo,śmigło 16x8 i pakiet od zasilania silnika który został na polu :D