Skocz do zawartości

MAłY BENZYNIAK SP-OLO


olo

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

To fakt że fajnie się mi na tym lotnisku lata ale nie jest aż tak dobrze jak się wydaje .

Mogę polatać w sobotę i niedzielę {a i to nie zawsze} w pozostałe dni lata duże lotnictwo z 8elt albo jakieś inne i to niekoniecznie polskie.

Za dużo betonu może okazać się też niekorzystne bardzo rosną szanse ubicia kreta właśnie na betonie miałem taki przypadek i wał silnika wyszedł przez tylny dekiel totalna destrukcja.

 

Osobiście to bardzo chętnie się z kimś zamienię na kawałek pola na którym mógłbym sobie zorganizować kawałek lotniska :D

 

Zapomniałem jeszcze o jednym na chwilę obecną żeby tam wjechać i polatać to trzeba mieć przepustkę. Ot taka mała niedogodność :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Latałem dzisiaj gościnnie u Pietrka w Wilczych Laskach i mogę powiedzieć że poczułem oddech kreta na plecach :D

W pierwszym locie jak podchodziłem do lądowania dostałem boczny wiatr pod skrzydło i w tym samym momencie silnik kichnął,prychnął i oczywiście{do tej pory tak nie robił} zgasł. Spadłem gdzieś z 1,5 m podpierając się skrzydłem.

 

518e79fd3951e7b8.jpg

 

To już po prowizorycznej naprawie łatałem tym co miałem pod ręką

Wyłamałem jeszcze mocowanie tylnego kółka ale zostało jeszcze co nieco żeby było do czego przykleić.

Śmigło miałem zapasowe.

Normalnie u siebie na miejscu bym spakował zabawki i pojechał do domu ale nie po to jechałem 80 km żeby zrobić jeden nieudany lot no i oczywiście chciałem pokazać kolegom że to był tylko wypadek przy pracy i potrafię lądować.

Drugi lot był już bez niespodzianek.

Trzeci z niespodzianką bo znowu zgasł silnik przed lądowaniem ale trzymałem rękę na pulsie i lądowanie na 3 punkty.Dalej już nie kusiłem losu. :D

Lądowanie beż silnika nie stwarza jakichś większych problemów pod warunkiem że to ja wyłączę silnik .

Jeżeli znajdę jeszcze kawałek takiej samej żółtej folii to po naprawie nic nie będzie widać :D

Moje pozostałe fotki z dzisiejszego latania,tylko kilka bo byłem ciut zajęty :D

e024b2fc4b20a44f.jpg

54025c4798a0ea34.jpg

57b33ef5327967cb.jpg

80eb528059b4c3c1.jpg

5af68e440bf18f3c.jpg

f9bb555573c57bbf.jpg

67eb64186622bfe9.jpg

4f30a0ba92cd8325.jpg

648c74c20ebb3bae.jpg

15f2fc70b52b3073.jpg

70d8d02c6b17f473.jpg

Fotki mojej maszynki dopiero dojdą

 

a6b3fffe2d0f6a3c.jpg

26f916803d61aa5b.jpg

5ef00af8ee1b290e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Model naprawdę fajny i super silnik. Mam takie pytanie czy wystarczy mocy aby model leciał pionowo w górę? Pytam dlatego bo mam taki silnik o pojemności 26cm i mocy coś ok. 1 KM , czy to wystarczy do modelu o rozpiętości ok. 180 cm i wadze od 4,5 do5 kg. A może można by moc silnika zwiększyć, ile można wyciągnąć z takiej pojemności. Sam pomysł o wykorzystaniu silniczka od kosiarki albo piły bardzo mi się podoba. :D

Pozdrawiam Gucio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No aż tyle mocy ten motorek nie ma ,pionowo to może co najwyżej na silniku w dól :D

Mocy wystarcza na na spokojne polatanie beż żadnych ekstrawagancji.

Pewnie można by było coś z niego jeszcze wyciągnąć ale raczej niewiele ,ja w tym kierunku nic nie będę robił .

Zanim zaczniesz robić do swojego silnika model dobrze go przetestuj i będziesz wiedział jakiego typu model będziesz mógł zrobić.

 

ps

Coś mi się przypomniało o silnikach o poj 26 ccm jeżeli Twój silnik po przeróbce zbliży sie osiągami i wagą do SPE-26 to wtedy masz już szanse do polatania pionowo do góry :D

Na takim silniku SPE-26 latał w tym roku Ultimat kol.Maćka co ciekawe to jeżeli dobrze pamiętam to w tamtym roku ten sam model latał na 4-takcie 15 ccm.

 

 

 

a0038b3766f593ee.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Model odbudowałem

1938388de0e5bdee.jpg

2ecc332faf82a639.jpg

6ef359a11f39513b.jpg

ale nie miałem okazji go znowu ulotnić dopiero wczoraj to zrobiłem a raczej próbowałem bo w czasie rozbiegu najechałem na jakiś patyk i śmigło wyglądało tak

0ff9fe43dae43a39.jpg

latałem na ,,moim zapasowym lotnisku" na którym czasami walają się różne niepotrzebne rzeczy :D

Zapasowego śmigła nie zabrałem więc tylko fotki i do domu.

Poleciał dopiero dzisiaj,śmigła zapasowe zabrałem i kupę innego majdanu ale okazało się to niepotrzebne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Model nigdy nie jest za duży, zawsze za mały jest samochód :lol: . Mam ten sam problem, to wiem :D

 

Marek chyba nie chcesz powiedzieć że masz Tico :D z tego co zauważyłem na forum to jeszcze Fokker może coś powiedzieć na ten temat bo chyba ma też to cudo koreańskiej techniki :D

Duże problemy logistyczne bo jak dojechać na Żer przwie przez całą Polskę z Piratem na bagażniku skoro będzie wystawał z przodu i z tyłu :D

Może mnie po drodze zatrzymać policja i wlepić mandat za robienie siary :D Dobrze że chociaż skrzydła będą w trzech kawałkach i nie będą wystawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Pierwszy lot z nowym silnikiem FTL 26cc

http://pl.youtube.com/watch?v=TIomxsTC9-w

314dcd066500bc7c.jpg

4a2b9efc267206cf.jpg

Oryginalnego tłumika używałem w czasie docierania wygląda fatalnie przez te spawy,miał też za mały rozstaw śrub mocujących ok.1,5 mm i musiałem rozwiercić tulejki wewnątrz.

b36a2cb121380978.jpg

A pilota ubrałem w szalik bo skarżył się że mu w otwartej kabinie zimno :D

30122df52d1834cd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.