Skocz do zawartości

SZD-51 Junior


Wojtass_nt

Rekomendowane odpowiedzi

Pilot dotarł :)

Tylko chyba go poszczykło w karku bo cały czas gapi się w sufit :lol: I buty zgubił.

Wyślę go do masażysty co by uraz zlikwidował i chłop gapił się przed siebie.

 

Trzeba będzie mu co nieco wyciąć ( :lol: ) bo waży prawie 300g. Jak zejdę do 200 to sukces.

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 192
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

http://www.modelarski.com/produkt-Krzemionka_koloidalna_HDK_N20_-_Aerosil,1873.html

 

http://www.modelarski.com/produkt-Wype%C5%82niacz_do_%C5%BCywic_Thixotrop_250_ml,2282.html

 

Ja kupowałem w Havlu, za kilkanaście zł mam 5l - zapas do końca kariery modelarskiej, a może i na dłużej starczy. Może się to różnie nazywać - aerosil, cabosil, krzemionka bodaj koloidalna - jakoś tak. Dawałem niewielkie ilości tego do żywicy z dodatkiem mikrobalonu. Fajna rzecz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa i folia do pokrycia skrzydeł właśnie dotarły.

 

Szpachluję, czekam, szlifuję, szpachluję, czekam... itd.

Idzie to strasznie wolno i aż nie mogę się doczekać pierwszego podkładu w kokpicie aby zobaczyć jak dużo niedoróbek jeszcze zostało :D

 

Póki co to taki bajzel w środku panuje:

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Jak widać oprócz siedziska, do panelu doszła dźwignia wentylacji :jupi:.

No i kadłub zmienił kolor na biały. Uprzejmy kolega położył mi warstwę podkładu. Teraz widzę wszystkie miejsca gdzie potrzebna będzie szpachlówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień- szlifowanie, podkład, szpachla, szlifowanie, podkład, szary połysk.

Można powiedzieć, że jestem zadowolony póki co. Będzie jeszcze jedna gruba warstwa lakieru więc wszelkie niedoróbki znikną.

Do złagodzenia kantów w siedzisku użyłem kitu do paneli i metody mokrego palca :)

No i gruba warstwa lakieru specjalnie aby ukryć fakturę i wszelkie mikroskopijne niedoróbki. Dzięki temu wnętrze zaczyna wyglądać jak zrobione z jednego kawałka tworzywa.

 

Pilot już próbował się wpakować do środka :crazy:

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście na pilocie, z wszystkimi szelkami uprzęży. Dopiero wówczas będzie wygladał jak pilot w szybowcu. Tak, to lipa. Jeśli nie wiesz jak ma wyglądać, to gdzieś powinienem miec swoje fotki z lotów i przed. Będzie widać. Szara farba powinna być nakrapiana białym i czarnym. Dopier bedzie jak w prawdziwym. Jak już tyle odpicowałeś, to warto się pokusić o trochę realizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie latał bez to co? ULC go i tak nie złapie :lol:

 

Co do nakrapiania to wiem bo nasze lotniskowe takie są i zamierzałem tak zrobić. Stosunkowo łatwo porobić takie kropeczki- dobrze otrzepany pędzel otrzepać jeszcze lepiej :) Im bardziej suchy tym mniejsze kropki będą.

Z drugiej strony na zdjęciach kokpitu którymi się posiłkuję nie ma kropek na 100%.

 

Ale kropeczki będą bo wtedy będzie wyglądało jak termoplastyczne tworzywo.

Obecnie schnie 3cia warstwa lakieru więc kropeczki dopiero w przyszłym tygodniu. Będę musiał poćwiczyć aby nie zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.