Skocz do zawartości

Wicherek 25 - konwersja


Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post w kategorii, którą omijałem dotychczas szerokim łukiem. Zauważyłem, że wypowiadają się tu zwykle inne osoby niż w sekcji spalinowej dlatego witam wszystkich serdecznie. Liczę na Waszą pomoc. Podejrzewam, że będę teraz częściej gościł w tym dziale.

 

Jakiś czas temu zbudowałem Wicherka 25, który na razie odbył tylko jeden lot. Relacja z budowy i filmik w tym topiku: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=25641&start=135. Teraz jestem na etapie odbudowy modelu, jednakże po niezbyt miłych doświadczeniach z silnikiem spalinowym chciałbym go od razu przerobić na elektryka. Czyściej, szybciej i przyjemniej - do tego mniejszy stres i mniej potrzebnych akcesoriów.

 

Doradźcie, proszę, co powinienem włożyć do modelu o wadze koło 1,5 kg (bez silnika i lipola) przy rozpiętości 1,76 m?

 

Czytając inne tematy opracowałem sobie taki zestaw:

 

- Silnik: TR 35-48-A 1100kv Brushless Outrunner Eq: AXi 2826

- Smiglo: Folding Propeller 13x7 W/ Alloy hub 45mm / 4.0mm shaft

- Regulator: TURNIGY Plush 80A w/ UBEC Speed Controller

- Pakiet: sam nie wiem... co polecacie? Chyba coś na 3 celle, nie?

 

Gdyby można było na czymś zaoszczędzić chętnie posłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

@Cobra: Regiel taki duży ponieważ 60-ka jest niedostępna :/ Na szczęście nie ma aż takiej dużej różnicy w cenie. Jakie śmigło polecasz i najważniejsze - który pakiet?

 

@Wojtek: zniszczenia były powierzchowne - trochę szpachli i folii załatwiło sprawę. Jedyne co to jeszcze muszę podorabiać klapki - na dole umożliwiającą dostęp do pakietu - bo powyrywały się klocki z mocowaniem śrub i zmienić trochę tą górną - myślałem o zawiasach i magnesach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik który podajesz przerabiałem w kilku modelach.

 

Na początku swojej kariery dokładnie ten sam silnik pchał 2m piankowego wielkoluda- śmigiełko 13x4 oczywiście. Mocy co niemiara a prędkość super do czegoś co powinno wolniej latać.

 

W twoim modelu będzie śmigał jak ta lala :)

 

Jeśli z tym samym śmigłem (13x4) dasz 4 cele to przedobrzysz- klasną Ci skrzydła :wink:

 

Śmigło 13x7 to za dużo dla tego silnika. Stanowczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie i rady.

 

Silnik bym dał tej wielkości, ale o trochę mniejszym kv. Tak około 800 - 900 1/V.

 

Czyli ten byłby idealny: TR 35-48-C 800kv Brushless Outrunner Eq: AXi 2826?

Nie wiem dlaczego ale ten z pośrednim kV jest droższy o kilka dolców.

 

Czy do tego silnika też będzie odpowiednie śmigiełko 12x6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie, które podałeś jest do tego Wicherka duuuużo za duże, chyba, że chcesz kręcić nim akrobację 3D. Silnik TR3548 i 1100kV ma przy pakiecie 3S moc ok. 600W. Biorąc pod uwagę ciężar Wicherka gotowego do lotu w granicach 1,8kg daje to ok. 330W/kg. To jest parametr bliski modelom do akrobacji 3D, a nie dla trenerków, gdzie tenże parametr powinien zawierać się w przedziale 150-200W/kg. Proste wyliczenia wskazują, że do Swojego modelu wystarczy jak kupisz silnik, który ma moc 270-360W (150-200W/kg X 1,8kg = 270-360) Zbliżone do tych wyliczeń parametry ma silnik TR3542 (1250kV) i możesz do niego dobrać o połowę mniejszy regulator czyli ok. 40A. Ten silnik ze śmigłem APC 11X5,5 daje ciąg 2kg, co jak widzisz jest i tak wielkością większą niż zakładany ciężar modelu. Co prawda nadmiar mocy biedy nie czyni, ale pamiętaj, że robisz trenerka, a nie akrobatkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kesto, dzięki za rzeczową poradę. Niestety silnik, który poleciłeś jest dla mnie za drogi. Gdyby ktoś polecił zestaw tańszy niż ten, który sobie powyżej ułożyłem byłbym bardzo wdzięczny. Chodzi mi o zestaw najkorzystniejszy pod względem "cena/jakość" :D Ale, bardzo proszę, uwzględniajcie tylko części dostępne w HK (in stock).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7076

 

Ciągnie EGP, który waży 1.1kg pionowo w górę. Regulator 30A pakiet 2200mAh - 15min lotu silnikowego

ŁOPATKI 8x4 aeronaut ( łopatki najmniejsze jakie dają satysfakcjonujący ciąg bo mam regulator tylko 30A) w Twoim wypadku możesz dac regulator 45A i większe śmigło wtedy ciągu masz tyle : :crazy: :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś 2.2kg ciągu.

Ale Wicherkiem nie robi się zawisu... :roll:

 

 

:)

No dobra przesadziłem :D To 2.2kg to będzie na większym śmigle bo w innym modelu używałem aż 13x4 ale już na 4 celach.

 

A odnośnie śmigła 11x5.5->

Jeżeli ja modelem 1.45kg nie robiłem zawisu bo się nie dało to ten wicherek też nie zrobi :)

 

Na moje oko to ten silnik będzie idealny. Wychodzi jakieś 15minut lotu z pakietem 2200 3s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.