Skocz do zawartości

Macchi - Castoldi MC-72 ze styroduru


kesto

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc pod wrażeniem czystych aerodynamicznie linii tej włoskiej wyścigówki z lat 30-tych, postanowiłem zrobić model pod napęd elektryczny. Rozpiętość modelu - 1300mm, długość - 1000mm. Mam nadzieję zmieścić się z ciężarem do lotu w granicach 1300-1400g. Głównym materiałem będzie styrodur i skrzynki po owocach - przedni materiał modelarski :)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Potem dostrugaj Supermarine S6 i można organizować zawody o puchar Schneidera

Ostatnio " zanabyłem drogą kupna " książkę Shiera "Samoloty w historii i miniaturze"(kiedyś posiadałem całą kolekcję WKŁ ale zaginęła przy przeprowadzkach).Są tam opisane samoloty startujące w tych wyścigach.Gdzieś chyba mam plany modelu ale nie pamiętam czy MC-72

A maszynka zacna i piękna.Zasiadam w loży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również korzystam z tej książki. Do końca nie byłem zdecydowany, który z nich wybrać (MC-72, czy S-6), ale doszedłem do wniosku, że skoro Supermarine już lata w wykonaniu kolegi z okolic Białegostoku, to ja zrobię MC-72.

Zdjęcie S-6 z ostatnich zawodów w Czarnej Białostockiej.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc pod wrażeniem czystych aerodynamicznie linii tej włoskiej wyścigówki z lat 30-tych, postanowiłem zrobić model pod napęd elektryczny. Rozpiętość modelu - 1300mm, długość - 1000mm. Mam nadzieję zmieścić się z ciężarem do lotu w granicach 1300-1400g. Głównym materiałem będzie styrodur i skrzynki po owocach - przedni materiał modelarski :)

Obrazek

To ja tylko podpowiem, że w moim ulubionym sklepie tj. HobbyKing można zamówić kilka rodzajów silników połączonych parami jeden za drugim i w efekcie mamy napęd śmigłami przeciwbieżnymi - jak w oryginale MC72. Może warto zachować taki układ? Pzry tej wielkości modelu da się to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chwaliłeś się wcześniej, że już lata. Gratulacje. Trzeba było przyjechać do Skarżyska. Jak możesz to prześlij swoje plany. Ja co prawda narysowałem swoje przy pomocy standardowych przyrządów kreślarskich i w skali odpowiadającej napędowi elektrycznemu, ale chętnie popatrzę na inne rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszlifowany przód. Widać dość nietypowy przekrój kadłuba, ale ten typ tak miał.

Dołączona grafikaDołączona grafika

Środkowa część kadłuba będzie mocowana na magnesach z oczywistych względów.

Dołączona grafika

Doklejony tył kadłuba. Wcześniej zamocowałem bowdeny do napędu steru kierunku i wysokości.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.