Skocz do zawartości

Licencje 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No cóż miło było ale się skończyło przez tyle lat bycie członkiem AP

z dniem dzisiejszym przestaję nim być

Najlepszym rozwiązaniem by był ogólnopolski protest modelarzy i nie wykupienie przez nikogo licencji ,ciekawe co by Pan prezes wtedy zrobił!

Latałem w F1E nigdy nasze zawody nie były rozgrywane na żadnym lotnisku więc za co mamy płacić?

Pewien Makumba kiedyś powiedział Polska to dziwny kraj :)

Rafał masz rację do Czech mam tylko 7km u nich są normalni ludzie

 

pozdrawiam

Piotr Szymański

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Rafał - po co chcesz dzwonić ?

Przecież Oni przed wielu, wielu laty stwierdzili, że ichniemu Aeroklubowi modelarze są niepotrzebni, modelarzom - aeroklub i żyją, latają i delikatnie mówiąc łatają nam pupcie jak niegrzecznym dzieciom....w prawie każdej klasie. I nikt ich nie szantażuje, że na międzynarodowe zawody nie mogą jechać, w MŚ czy ME nikt im nie zabrania startować !!

Nie spłacają też długów kolejnych Zarządów.

Drodzy działacze aeroklubowi - nie przejmujcie się, psy szczekają a karawana jedzie dalej !

Jest Karnawał - miłej zabawy !! - na Titanicu też orkiestra grała do końca....

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr już napisałem do kolegi z Czech czekam na odpowiedź jak tylko dostanę to zaraz napiszę tutaj

Jurek ma rację łatają swoje długi naszą kasą modelarską.Już raz skasowali pieniądze modelarskie za czasów magistra to mało im było to teraz licencje zrobili nie wiem dla kogo heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość awiatik sosno

Dla członków AP to wzrost ,,tylko,, 50% (było 40 jest 60) ,ale innym to dowalili.Choć teraz opłaty będa dla wszystkich jednakowe :wink: (ale korzysci nie :evil: )

Czyli wszyscy "wolni strzelcy" spoza Aeroklubów i członkowie stowarzyszeń muszą się zastanowić dość poważnie czy chcą nadal rywalizować w zawodach spod znaku AP.

Osobiście dałem sobie spokój ze startami zawodniczymi.

A tym z AP życzę jak największej frekwencji na zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu toczyła się zażarta dyskusja, prezes zrezygnował a dziś okazuje się że zamiast zmądrzeć to komuś chyba się coś pomieszało :(

 

To smutne że AP wymyślił iż dla jego członków koszt licencji to 60 PLN a dla niezrzeszonych 300 :( tak jakby "za karę". Logika pomysłodawców jest aż nadto prymitywna- warto się zapisać do AP bo cena za licencję jest ta sama!!!!!! a jako członek mam pewne prawa.

 

Nie uśmiecha mi się spłacanie długów AP, nie korzystam z hangarów, sprzętu latającego itp.

 

Nie korzystam z niczego co należy do AP !!!

 

Nie korzystam bo NIE MOGĘ jestem tylko modelarzem!!!!!!

 

Osobiście uważam że Zarząd AP strzelił sobie "samobója" bo taki podział jest po prostu idiotyczny. Ta sama licencja - różne ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem wlasnie z Donatasem i powiedzial, ze u niego sa po 15 euro. Dowie sie czy mozna dolaczyc do nich jako obcokrajowiec (do Litwinow).

 

Podobno FAI kaze nakladac takie koszty licencji, ile kosztuje organ wydawczy wykonanie jej oraz dostarczenie do osoby zainteresowanej. Czy to znaczy, ze moja bedzie miala krysztaly Svarovskiego, wbudowanego chipa i bedzie tez karta kredytowa na 0%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie LICENCJA dalej kosztuje 60 złotych polskich,tylko dla wolnych strzelców nie należących do żadnego Aeroklubu lub stowarzyszenia kosztuje 300.

AP doliczyło 20 zł. za miesiąc składki .Ja już zeszłego roku tyle zapłaciłem.

Bo dlaczego modelarze zrzeszeni muszą płacić a Ci niezrzeszenie kupowali tylko licencję za 60zł.Teraz myślę że jest bardziej sprawiedliwie bo wszyscy mamy jednakowo.

Ja jestem przeciwnikiem składki na AP 240 zł/ta uchwała w zeszłym roku przesła jednym głosem/. bo nie korzystam z szybowców samolotów oraz różnych opracowań dla aeroklubów .Uważam że składka do aeroklubu regionalnego by wystarczyła .

 

Pozdrawiam Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic nie chce od AP ale che brać udział za swoja pieniądze w zawodach organizowanych przez kolegów. I tak na nie jeżdżę sam za swoje, za swoje opłacam wpisowe, kupuje sam modele. Jedyna co chcę od AP to plastik abym mógł startować w zawodach. Za 40 zł to ok. Ale w tym roku 300 zł to nie dziękuję.

Dodam ze na jakąkolwiek organizację zawodów AP nic nie daje.

W zeszłym roku organizowaliśmy zawody za swoje, za to co ludzie wpisowe wpłacili.

Nikt nie dał nawet dyplomu z AP dla zawodników.

Więc po co AP, po to by się znaleźć w klasyfikacji PP ? Tyle to można zrobić za 20 zł rocznie.

I nie uważam że muszę wspierać AP po to by być członkiem czegoś co nigdy w życiu mi nic nie dało, pomogło czy wsparło, nawet dla idei się nie opłaca.

 

Proszę kolegów o wsparcie w informacji kto i jak wydaje licencje w Czechach.

Wolę być zawodnikiem czeskim.

 

A można tą sytuację porównać do floty statków handlowych w Polsce.

Mamy 4 statki w polska banderą, bo proces rejestracji i uzyskania dokumentów trwa tyle i jest tak wymagający, że armatorzy rejestrują statki w państwach taniej bandery. I tak pływają. A flota polska ma 4 statki, śmieciarki.

Czy AP dąży do tego aby w PL latały same modele z czeską rejestracją ?

Mi to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie koszt wydania licencji dla członka zwyczajnego to 60 zł a to 240 to składka roczna na AP. Inni nie nalezacy do AP czyli wspierający , ze stowarzyszeń itp nie płacili tej składki lub w nizszej wysokości.I wydaje mi się ,ze zarzad AP wpadł na pomysł ściągnęcia składki podniesieniem (zróżnicowaniem) i tym samym wyrównał składke na AP od wszystkich ,we wszystkich sportach lotniczych . Kto chce startowac - płaci :evil:

Ale wybór nalezy do nas samych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Pewien członek Komisji Modelarskiej użalał się, że płaci składki do Aeroklubu regionalnego (jest modelarzem i pilotem), 240 zł do AP, 80 zł za licencję i na zawodach taki "wolny strzelec" staje obok niego na starcie i zapłacił tylko 80 zł za licencję...... Bardzo Go to oburzało ! I dobrze się stało, że Zarząd wreszcie to załatwił, ..........

Na marginesie powyższego:

- jak z ludźmi o takim sposobie myślenia, takim światopoglądzie, rozmawiać o rozwoju sportu modelarskiego ?

- ponoć K.M. jest pełna pomysłów i inicjatyw... Tylko Zarząd wszystko torpeduje lub pozostaje głuchy na te oddolne, wyrażające wolę środowiska głosy. A tu jeden tylko taki pomruczał pod nosem - i proszę - Uchwała !

Pogratulować skuteczności ! No chyba, że cała Komisja Modelarska w głębi duszy tak uważa a tylko jednemu zdarzyło się puścić bąka ????

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien członek Komisji Modelarskiej użalał się, że płaci składki do Aeroklubu regionalnego (jest modelarzem i pilotem), 240 zł do AP, 80 zł za licencję i na zawodach taki "wolny strzelec" staje obok niego na starcie i zapłacił tylko 80 zł za licencję...... Bardzo Go to oburzało ! I dobrze się stało, że Zarząd wreszcie to załatwił, ..........

 

 

Wcale nie dobrze :((

 

Skoro Zarząd AP nie potrafi przewidzieć skutków decyzji dot. składek modelarzy zrzeszonych i niezrzeszonych (modelarze spoza AP od razu przeszli do stowarzyszeń) to strach naprawdę pomyśleć jak zarządzają całym wielomilionowym majątkiem. TE SAME OSOBY. Długi nikogo nie dziwią a składki tak. Dziwne.

Tak naprawdę to śmieszne jest to co robi zarząd AP. Śmieszne i bardzo przykre:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przytoczę jednego z naszych kolegów, który lata dłużej od węgla.

Modelarze F3F nie korzystają z infrastruktury klubów regionalnych Aeroklubu, więc nie widzą też oni potrzeby opłacania składek członkowskich. W 1987 roku mgr.Paweł Włodarczyk (z AP) zlikwidował klasę F3F w Polsce, która potrzebowała 20 lat na odrodzenie. A dodam że w stanie jakim jest obecnie nigdy jeszcze nie była. Dodam że to sami robimy zawody od początku do końca, uzgadniając wszystko z władzami miast i właścicielami posesji gdzie są górki. Nigdy AP nie miał w tym nawet kropli roboty. My F3F nie potrzebujemy pomocy z AP.

Teraz kiedy to my robimy międzynarodową imprezę, pierwszy raz po Polsce o tej randze i rejestruje się śmietanka światowego F3F, każe się nam organizatorom należeć do AP ?

Po to by wystartować na naszych górkach w imprezie międzynarodowej ?

Dodam że nie ma nawet kadry narodowej w F3F na mistrzostwa świata, i nigdy nie było.

Tak Panowie niszczą to co mozolnie w trudach wypracowali sami, niezrzeszeni modelarze.

Dlatego jak widzicie nie ma to sensu i ustawiam się w kolejce do czeskiej licencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.