Skocz do zawartości

F9F PANTHER 1:4,2


RobertK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Paweł ,nie bardzo jest sens wklejać fotki do postów z 2010 roku, ponieważ jak widzisz wszystko jest wyświetlane nie chronologicznie.

Zdjęcia będę w miarę możliwości wklejał na bieżąco.

Obecnie "strugam" kolejne kopyto kabiny (wcześniejsze poszło do kosza) ponieważ nieświadomie korzystałem z przekrojów kabiny F9 Cougar-a

Wciąż nie mogę znaleźć dobrego źródła z dokładnymi przekrojami. :(

post-697-0-55651900-1487360741_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie "strugam" kolejne kopyto kabiny (wcześniejsze poszło do kosza) ponieważ nieświadomie korzystałem z przekrojów kabiny F9 Cougar-a

Wciąż nie mogę znaleźć dobrego źródła z dokładnymi przekrojami. :(

F9F Cougar bazował w znacznej mierze na częściach F9F Panther, a różnił się głównie skrzydłami (skośne dla zwiększenia prędkości). Myślisz, że zmieniono w nim owiewkę kabiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F9F Cougar bazował w znacznej mierze na częściach F9F Panther, a różnił się głównie skrzydłami (skośne dla zwiększenia prędkości). Myślisz, że zmieniono w nim owiewkę kabiny?

Zmieniono w F9F Panter Była troszkę większa  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F9F Cougar bazował w znacznej mierze na częściach F9F Panther, a różnił się głównie skrzydłami (skośne dla zwiększenia prędkości). Myślisz, że zmieniono w nim owiewkę kabiny?

Witaj Krzysztof, też myślałem że owiewka jest ta sama i nie zdając sobie sprawy że jest inaczej korzystałem z przekrojów Cougar-a. Jednak prawdę mówiąc są to jedyne przekroje jakie posiadam i może są nie zgodne z oryginałem. W każdym razie jak spojrzysz na foto z postu 55 to na pewno zauważysz co jest nie tak.

Różnica widoczna jest też na zamieszczonych wyżej zdjęciach choć jedno wykonane jest nieco pod kątem.

 

Zmieniono w F9F Panter Była troszkę większa  

Być może ,w każdym razie posiada trochę inny kształt.

 

Obecnie szpachluję oprofilowanie kadłub-kabina. Oszczędzam na wadze używając szpachlówki poliuretanowej ( proszę nie mylić z poliestrową :) )

 

Na ostatnim zdjęciu dobrze widoczny kształt kabiny.

post-697-0-85420600-1487450934_thumb.jpg

post-697-0-57295700-1487451488_thumb.jpg

post-697-0-58489400-1487454689_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Napisz coś więcej o tej szpachlówce ,trudno znaleźć coś na necie pod nazwą szpachlówka poliuretanowa-jedyne co znalazłem to pasta EASYMAX  AMOD.

Tak,to jest dokładnie szpachlówka którą wymieniłeś.

Jest niesamowicie lekka i łatwa w obróbce ,posiada naprawdę przyzwoity (niewielki) skurcz i bardzo wysoką przyczepność.Ale raczej nie nadaje się na wykończenia.

Obecnie jedyny produkt Axson-a jakiego używam...

 

Tak oglądam te kokpity panteròw i co egzemplarz to inny :) Chodzi mi o wysokość ?

Paweł, oglądasz zdjęcia modeli czy samolotu 1:1 ?

 

p.s To Cię pewnie zainteresuję :

vs_ecu_jetcat.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich zainteresowanych tematem, jeśli tacy jeszcze są  :)  Budowa modelu troszkę się przeciągnęła i trwa już 10 rok  :wacko: Ostatnio poczyniłem mały kroczek na przód. Mianowicie dzięki pewnemu koledze z forum ;) udało się wydrukować kopyto zbiornika paliwa. Może latem uda się w końcu oblatać Panther-a

post-697-0-35682200-1547893043_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych tematem, jeśli tacy jeszcze są :) Budowa modelu troszkę się przeciągnęła i trwa już 10 rok :wacko: Ostatnio poczyniłem mały kroczek na przód. Mianowicie dzięki pewnemu koledze z forum ;) udało się wydrukować kopyto zbiornika paliwa. Może latem uda się w końcu oblatać Panther-a

Wyszedł superowo :). To rozumiem po sklejeniu, ale przed wyprowadzeniem powierzchni na gotowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.