Skocz do zawartości


Zdjęcie

F-15


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
186 odpowiedzi w tym temacie

#181 madrian

madrian
 • Modelarz
 • 1881 postów

Napisano 07 czerwiec 2012 - 18:28

Może ja spróbuję? 1 - Sam je zrobił. 2 - Tak, z laminatu epoksydowo-szklanego. 3 - Patrz punkt 1. 4 - Zdjęcia, rzuty 3D, plany konstrukcyjne, opracowania i monografie konstrukcji, książki oraz cała masa wieloletniego doświadczenia okraszonego wieloma tygodniami i miesiącami własnej i ciężkiej pracy. Zamiast chcieć robić cuda, naucz się jak być modelarzem. Ciągle pytasz jak skakać, a pełzać jeszcze nie umiesz. Przez ten czas jaki ci zajęło pisanie w kółko "A jak to zrobić" (3 temat o odrzutowcach, które chciałbyś zrobić), przygotowałbyś sobie plany poleconych ci wcześniej modeli, poczytał o ich budowie, przygotował narzędzia. Potem wycieczka do sklepu po to, czego nie masz do budowy i sama budowa. Potem zakup elektroniki, wyposażenie i ustawienie modelu i pierwszy lot. A jak już opanujesz ten swój pierwszy model, zbuduj następny - inny. Też go ulotnij, potem zbuduj następny i jeszcze następny. Coraz trudniejsze i wymagające. Potem pierwsze próby z modelami konstrukcyjnymi, potem laminatowymi. A za 5-6 lat, jak się poczujesz na siłach, to może i rozpoczniesz budowę. PS - Bo jakoś umknęło w tych trzech tematach. Czy zdajesz sobie sprawę, że taki model wymaga pełnoprawnego lotniska, najlepiej z utwardzoną nawierzchnią? Masz dostęp do takiego miejsca? Głupio było by wydać 20 tysięcy dolarów i przekonać się, że nie ma gdzie nim wystartować. ;)

#182 spider103

spider103
 • Modelarz
 • 20 postów

Napisano 07 czerwiec 2012 - 20:48

W sumie to lotnisko mam....a teraz pytanie do ciebie...czy aby mieć wstęp na takie lotnisko to muszę mieć jakiś "papier"? bo wg mnie nie każdy może przebywać sobie na lotnisksu od tak.....dodam że to nie jest lotnisko dla samolotów pasażerskich tylko awionetek :)

#183 Capo

Capo
 • Modelarz
 • 90 postów

Napisano 07 czerwiec 2012 - 22:20

W sumie to lotnisko mam....a teraz pytanie do ciebie...czy aby mieć wstęp na takie lotnisko to muszę mieć jakiś "papier"? bo wg mnie nie każdy może przebywać sobie na lotnisksu od tak.....dodam że to nie jest lotnisko dla samolotów pasażerskich tylko awionetek :)


Przestań zaśmiecać koledze wątek.
Wchodzisz na forum, robisz mega zamieszanie i nie przyjmujesz do wiadomości że jety są dla bardzo doświadczonych pilotów - co to przecież dla Ciebie, pilotować jakiś samolocik, nawet jeżeli w życiu aparatury w ręku nie miałeś...

I na dodatek chcesz pójść na cywilne, niemodelarskie lotnisko.

Zastanawiam się tylko czy Twój wiek podany w profilu jest prawdziwy, bo nie wyobrażam sobie żeby takie banialuki mogła pisać osoba w takim wieku.

#184 spider103

spider103
 • Modelarz
 • 20 postów

Napisano 07 czerwiec 2012 - 23:10

Niestety ale moja przygoda szybko się zakończyła.....NIE MAM ŻADNEGO LOTNISKA MODELARSKIEGO W okolicy tzn 100km, dopiero aż w Kraśniku, a ja mieszkam w okolicach zamościa 50 km od Zamościa. a 100km to niestety za daleko....:(

#185 madrian

madrian
 • Modelarz
 • 1881 postów

Napisano 08 czerwiec 2012 - 08:46

Właściwie, to kolega by mógł latać na lotnisku cywilnym. Niektórzy koledzy latają. Ale chciałbym zobaczyć tę rozmowę z kierownikiem lotów lotniska. ;) Przychodzi obca osoba, nigdzie nie zrzeszona, bez ubezpieczenia, bez doświadczenia, z zerową wiedzą i zapleczem, oraz ultra drogim i super wymagającym modelem i prosi o udostępnienie pasa, żeby się uczyć latać... Warto to nagrać i wrzucić na Youtube, :D A jak proponowaliśmy modele, które buduje się w weekend z materiałów za 50zł. I którymi można na latać na każdej większej łące, to kolega chciał koniecznie wiedzieć, jak się robi chowane podwozie z systemem hydraulicznym. Dobra, kolego Spider, zapomnij, że istnieje coś takiego jak model odrzutowy lub turbinowy. Zerknąłem na zdjęcie satelitarne twojego rejonu i okazuje się, że masz Piękne warunki do uprawiania modelarstwa. W okolicach swojej siedziby rodowej masz rozległe pola i raczej płaskim przekroju, a zaledwie kawałek dalej piękne pasmo wzgórz o stosunkowo sporych stokach, gdzie można by polatać modelem zboczowym. Zacznij jak mówimy - od prostych modeli elektrycznych. I nie psuj koledze wątku o jego modelu.

#186 RobertK

RobertK
 • Modelarz
 • 460 postów

Napisano 22 lipiec 2012 - 14:36

Kilka dni temu miałem możliwość obejrzenia oraz pomacania :D zestawu ARF F-15, Philip,a Avonds,a. http://www.avonds.com/index.htm Jakość wykonania , waga poszczególnych ,elementów ,oraz odwzorowanie detali powalają :blink: Niestety cena tegoż zestawu jest równie powalająca ,a czas realizacji zamówienia jest dość długi.

#187 RobertK

RobertK
 • Modelarz
 • 460 postów

Napisano 05 sierpień 2012 - 19:48

Ciekawe ... malowanie :)

Załączone miniatury

 • ckw.jpg