Skocz do zawartości

Treningowy Jet


RobertK

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witaj Maciek.

Spokojnie możesz zacząć od silnika z napędem pchającym :D.

Wbrew pozorom lądowanie jest bardzo spokojne ja latałem w takiej konfiguracji napędu(pchający) Kangurem i HotSpotem doskonale lądują,im większy wiatr tym lepiej :D

Ważne aby silnik był ponad standartowy.

Ciężko będzie latać na silnikach "ogólnie" dostępnych :( wskazany silnik do tego konkretnego modelu to niestety Os'Max0,91 vrdf lub K&B 100 przy silnikach wystarczyLewe śmigło dwułopatowe .

Natomiast "standartowy" silnik będzie wymagał smigła 3lub4 łopatowego.

Ja próbowałem i wiem dawało się latać na zwykłym Os'Max-sie 0,91 ale latał kiepsko choć śmigło było 4 łopatkowe jak zalecał Graupner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie STOP coś sie źle wyraziłem chyba a Ci którzy mnie znają to wiedzą że nie myślałem o pierdzącym spirytusie. Mówiąc tańszy czyli nie model za 2kUSD tylko za 1.2 kpln + do tego zdecydowanie tylko i wyłącznie turbina !

Nie mówię że to końcowy wybór ale jedna z opcji.....

 

Bo u mnie to różnie bywa :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZEPRASZAM źle zrozumiałem :oops:

Turbina w przedziale od 6-8kG ciągu zaspokoji w pełni potrzeby tego modelu wybór jaka, pozostaje w Twoich rękach a właściwie w portfelu :rotfl: :rotfl:

Przy klapach które posiada ten model lądowanie będzie proste ważne aby domiksować do nich wysokość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wichercat, do Falcona uwazam że turbina 5~~6kg będzie akurat. Ważne byś zachował jak najnizszą masę tego modelu . To będzie pierwszy jet i wierz mi że trzeba się nieco oswoić z prędkościami a szczególnie z podejściem do lądowania. Niska masa całości zawsze mniej narazi model na uszkodzenia w przypadku pierwszych za szybkich i zbyt twardych lądowań. Nie polecam wiekszej turbiny, bo masa samej turbiny 8kg to już ~~0,5 kg więcej plus większy zbiornik ~~0,6 -1 kg razem z miejsca masz cięższy model o 1-1,5 kg ! Gra nie warta świeczki. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medyko - właśnie tak jak napisałeś dlatego coraz bardziej kieruję uwagę na taki model bo widziałem jeta Roberta i mimo że latam akrobatami na 50cc to wiem że prędkość a co za tym idzie szybkość i delikatnośc reakcji jest tu do opanowania i lądowania na początku mogą byc takie jak piszesz. Później jak ten rodzaj modelarstwa mi się spodoba i pewniej sie poczuje nie będzie problemem z przejściem na droższy model bo i wartość modelu generuje stres szczególnie na początku....

 

jakiej firmy turbinę 6kg możecie polecić na start..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciku ,tylko czy ma sens kupono turbiny o ciągu 6kg :? cena wyższa niż w przypadku turbiny 10kg (JetCat P-60 a P-80 SE) obr. też raczej wysokie ... W jaki model pózniej wstawisz tą turbine ,pamiętaj w miarę jedzenia apetyt rośnie ;D Im więcej ciągu tym lepsza zabawa ,większy model lepiej widoczny inne Re też ,nie wspominając o szybszym odejściu ;D Silnik odrzutowy pare zł kosztuje a sprzedać bez straty jest ciężko. Chyba że będzie to Twój pierwszy i ostatni jet :| Z kolei w Falkona 120 nie polecam wstawiania turbiny cięższej niz 800- 1200g

 

p.s Niezapomniane wrażenia daje turbina 17 kilo :rotfl: "otwarcie przepustnicy" w momencie kiedy model nad lasem przy akceleracji 1 sek !

(60tys do max) :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście model to HOTSPOT, ten egzemplarz nie latał w Puławach , natomiast pewnej zimy wykonał mnóstwo lotów startując z zamarźniętego Jez. Zegrzyńskiego. Start i lądowanie odbywały się bez podwozia (brak otworów w kadłubie)

W Puławach był model w tym samym malowaniu z turbiną BEHOTEC JB 180 max.ciąg silnika (test fabryczny 19,4kg@120tys obr. przy temp.otoczenia 5st.) w czasie lotów w Puławach nie był wykorzystany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A to mój brzydal z przed paru lat

Nie taki znowu brzydal...Skrzyżowanie f-5 z f-16. Chiński przemysł lotniczy też próbował takich rozwiązań.

 

 

Widoczna siatka na wlocie

No właśnie. Sprężarka odśrodkowa chyba da sobie radę z "dostawą" powietrza. Spotkałeś się kiedyś z problemem źle ukształtowanego wlotu/wlotów powietrza w którymkolwiek ze swoich jetów. Albo inaczej. Czy kształt/jakość powierzchni/wielkość ma wpływ na pracę turbiny wewnątrz kadłuba (zachowajmy granicę rozsądku). Czy nie można stosować siatek np. z filtrów samochodowych (takich jak K&N - tzw. high flow filters). Ich skuteczność jest co najmniej zadowalająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.