Skocz do zawartości

Yak 55 Haikong


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Czytałeś w pośpiechu, nic nie pisałem o żadnej extrze 1,8m a tym bardziej z PA :). Stwierdziłem ogólnie że polecam wejść w klasę modelu 1,8m o ile warunki lotniskowe i transportowe na to pozwalają ( ale odradziłem su z haikonga o tej rozpiętości ).

Racja,żle zinterpretowalem to Twoje zdanie,sorrki :) .

Warunki lotniskowe jak i transportowe są jak najbardziej ok.wiec tu nie ma obaw.

To polecam 1,8m z pakietem 6s 4000mah. Pakiety są niewiele droższe od 5s 3000mah, regiel również 80a, silnik jest w podobnej cenie i serwa też... model niewiele droższy. Tak więc niema nad czym się zastanawiać ; z tym że koniecznie kup model który ma profilowane stateczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

 

To polecam 1,8m z pakietem 6s 4000mah. Pakiety są niewiele droższe od 5s 3000mah, regiel również 80a, silnik jest w podobnej cenie i serwa też... model niewiele droższy. Tak więc niema nad czym się zastanawiać ; z tym że koniecznie kup model który ma profilowane stateczniki.

Serdeczne dzięki za cenne rady..

Tak więc w tym kierunku kieruje poszukiwania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To polecam 1,8m z pakietem 6s 4000mah. Pakiety są niewiele droższe od 5s 3000mah, regiel również 80a, silnik jest w podobnej cenie i serwa też... model niewiele droższy. Tak więc niema nad czym się zastanawiać ; z tym że koniecznie kup model który ma profilowane stateczniki.

Serdeczne dzięki za cenne rady..

Tak więc w tym kierunku kieruje poszukiwania :D

Fajnie że mogłem pomóc :D.

 

Osobiście zmierzyłbym się z chęcią z tym ;

 

http://ef3m.pl/774,-b-yak-55m-3d-arf-30cc-nowosc-b-.html

 

Pozostałe modele które wymieniłeś 1,8-2,0m też są bardzo interesujące ale cenowo powalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę F3m na okrągło,ale tam jak iw większości sklepów wieje pustką,...podejrzewam iż dopiero bliżej wiosny zaczną coś sprowadzać :)

ten Yak jest ok,ale niedostępny...

a temacik o Twojej extrze( którą przytoczył Paweł) znam,znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się czaję na jakiegoś większego elektryka w granicach 1.8m i biorę pod uwagę:

Su 29 140 SebArt, Extra 70 EF, GB Models Gernot Bruckmann Yak 55M 1.8M. I teraz pytanie, który znich?

Najbliżej zakupu jest Su 29 jednak stopują mnie pakiety 2x5s (sporo ładowania). Wiem że latają też na 6s ale tu chyba trochę cienko z mocą. Extra na 6s petarda tylko pewnie gorsze właściwości lotne od Su 29.

Yaka możesz mieć od Gernota za 1600zł z modelarnia.pl na 6S wychodzi 4200g i mocy nie brakuje jak dobrze trafisz z Chińskim TG 50-65, a potwierdzają to użytkownicy z forum rc groups.Su 29 dobrze odchudzony wychodzi 4,4-4,5kg 1999zł :roll: i tutaj Chiński silnik już jest na styk.Najlepiej poradzi sobie AXI 5320/18 lub 5325/18 i na pewno da wystarczający zapas mocy tylko $ za model i motor znacznie większe :P Zarówno w jednym jak i drugim modelu siedzi bestia ;D Z tego co mi wiadomo to Yak 55M lata z większym pazurem i jest strasznie zwrotny za sprawą ogromnych sterów. Su w stosunku do niego jest bardziej mulasty , ale lepiej lata w przeciągnięciu i nie kiwa skrzydłami jak Yak 55M chociaż można dołożyć SFG co zrobiło wiele osób.Musisz sam wybrać co wolisz czy chcesz latać hardkorowo i czasem zwalniać i wybrać Yaka czy postawić na totalne gazeciarstwo i czasem przyspieszyć kupując Su ;D.Chińskie projekty i Chińskie wykonanie raczej bym nie polecał lepiej Chiński samolot , ale zaprojektowany przez kogoś kto wie co w trawie piszczy np Gernot, Seba czyli dwie wiodące firmy w elektrykach średniej wielkości GB models i Sebart.

 

PS nowa extra EF też zaczyna robić furorę za sprawą Litwina Donatasa.Jak to mówią wszystko w rękach pilota nawet CM pro powisieć można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS nowa extra EF też zaczyna robić furorę za sprawą Litwina Donatasa.Jak to mówią wszystko w rękach pilota nawet CM pro powisieć można

Akurat nie tylko sprawa pilota- Modele z EF naprawde lataja bardzo dobrze. Mam Extre 1,25 od nich i jest rewelacyjna. Wiec ta 70 calowa extre tez bralbym pod uwage, jednak cena w Europie powala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to Yak 55M lata z większym pazurem i jest strasznie zwrotny za sprawą ogromnych sterów. Su w stosunku do niego jest bardziej mulasty , ale lepiej lata w przeciągnięciu i nie kiwa skrzydłami jak Yak 55M chociaż można dołożyć SFG co zrobiło wiele osób

Właśnie dlatego, że Su 29 jest taki stabilny w przeciągnięciu (nawet z cięższym wyposażeniem) biorę go w pierwszej kolejności pod uwagę. Jednak gdybym się zdecydował na ten model to raczej na 10s lub 12s. Lubię pobujać modelem jak latawcem ale chcę, żeby miał też kopa

Musisz sam wybrać co wolisz czy chcesz latać hardkorowo i czasem zwalniać i wybrać Yaka czy postawić na totalne gazeciarstwo i czasem przyspieszyć kupując Su ;D

Dlatego jednak 10 albo 12s żeby miał też pazur. Nie chcę zrobić z niego gazety bo przy wietrznej pogodzie też by się chciało bez walki polatać a zasilaniem na 6s tak jak napisałeś może brakować mocy i wyjdzie taka latająca gazeta. Do 6s chyba trzeba przenosić serwo SK bo jest problem z wyważeniem.

Najkorzystniej wypada ten Yak GB ale jakoś nie mogę się przekonać do wyglądu 55ki.

Extra EF fajna na 6s mocy pod dostatkiem jednak sądząc po filmach nie trzyma się tak powietrza jak Su SebArta no i

jednak cena w Europie powala...

Dokładnie z ceną to pojechali :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie odraza Cie widok SFG to jak zalozysz je do Extry bedziesz bardzo zadowolony

:P Fuj, Fuj tylko nie SFG

Jak sie zrobi wiosna to zapraszam i zobaczysz jak moja mala extra jest stabilna nawet bez nich.

Gdzie latasz w Warszawie? Chętnie zobaczę jak ta mała EXP lata :D Wiem, że Adrian z modelarni ma taką i też sobie chwali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian mial Edka, ale juz sie pozbyl. A latam czasem na Bemowie, czasem na Celulozy. Ale to dopiero jak temperatura wzrosnie powyzej 10 stopni. Teraz tylko i wylacznie w gre wchodzi hala,chociaz bardzo rzadko ostatnio :(

Czesciowo brzydki efekt SFG mozna zmniejszyc wycinajac je z....plexi :) Tak mialy zestawy QQ Somenziniego i rzeczywiscie na filmach nie bylo ich prawie widac.

 

A swoja droga jesli chodzi o nowe modele to jakos w kwietniu/maju przyszlego roku beda nowe upgradowane Extry EXP 60calowe. No i juz sa Edge 60", podobno najbardziej nastawione z wszystkich ich modeli do 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesciowo brzydki efekt SFG mozna zmniejszyc wycinajac je z....plexi :) Tak mialy zestawy QQ Somenziniego i rzeczywiscie na filmach nie bylo ich prawie widac.

No mam właśnie tego yaka QQ do złożenia i rzeczywiście plexsa jest w zestawie, ale i tak jej chyba nie założę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wychodząc naprzeciw Szanownym Kolegom startuje powolutku z budowa akrobata 3D o rozpietosci 2 metrow:) Teraz Was zaskocze, nie bedzie to zaden z wyzej wymienionych samolotów, ale własna, autorska konstrukcja:) Mniejsze modele sprawdzily sie znakomicie, wiec wiekszy brat rowniez powinien tym sie pochwalic:) Na przełomie stycznia/lutego powinny byc dostepne pierwsze fotki:) Bedzie to samolocik napedzany AXI 5330/F3A na 10s lipo. Stery bedzie miał przeogromne.... No i bedzie miał piekny garbik przed kabinka^^

 

A nawiazujac do tematu opisanego kilka postow wyzej... Tak naprawde oba modele- Su'ka od Silvestri'ego i Yak od Gernota lataja swietnie. W gre tak naprawde przede wszystkim wchodzi efekt wizualny, bo własności w locie sa porownywalne. Na wlasne oczy widzialem w tym roku co Gernot wyprawiał z wersja ok. 2m (dokladnie na oko nie potrafie powiedziec, bo do modelu sie nie przytulałem)przy baaaaardzo silnym wietrze nawet jak na zawody F3A i powiedziec musze, ze lata to jak wiekszy samolot :) I duze katy natarcia nie byly mu grozne:) No ale coz, niektorzy moga powiedziec, ze to zasługa pilota, a nie 'samolota'.

 

Podsumowujac, gdybym mial wybierac pomiedzy jednym a drugim, wybralbym cos innego, bo oba sa zbyt ładne i zbyt kuszace, aby miedzy nimi zdecydowac:) Ale sie przysluzylem w sugerowaniu wyboru:P....

 

Pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy zatem Mirku na foty Twojego "wynalazku"... :D

Pewnie jak będzie odpowiednio latać to podzielisz się planami... :wink:

 

Czytając dyskusje Boogiego/radka872/choiny widzę że to już spory poziom i będę starał się powoli do niego dążyć...Na razie mogę tylko czytać ,nie nawiązująć dyskusji bo moja poważniejsza przygoda z 3D się rozpoczyna dlatego każdy post jest "cenny" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

witam!!!

postanowiłem troszkę odświeżyć temat...

 

otóż stałem się szczęśliwym posiadaczem YAKa 55SP HAIKONG.model kupiłem już złożony

i z kompletnym wyposażeniem.

konfiguracja napędu i sterowania jest taka sama jak w modelach opisywanych w tym wątku więc nie będę się tu rozwodził .

mam tylko jedno pytanie.gdzie powinien być ŚC w YAKu aby można nim było swobodnie polatać 3D??

 

pozdrawiam!!!

 

edycja-----------------------------------------

 

witam ponownie!

 

czy nikt już nie pamięta gdzie YAK-55 powinien mieć ŚC? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.