Skocz do zawartości

Precisionaerobatics extra 260.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Korzystając z okazji że do Grzesia z firmy NASTIK właśnie dotarła nowa dostawa modeli z precisionaerobatics w których jestem zakochany czym prędzej postanowiłem sprawić sobie zieloniutką extrę 260 :).

 

Tak więc po paru kliknięciach i parunastu godzinach czekania dotarło do mnie coś takiego :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ach te bez szczelinowe lotki :

 

Dołączona grafika

 

Oczywiście nie mogło zabraknąć węglowych generatorów SFG :

 

Dołączona grafika

 

Sam model jak zawsze zachwyca swoją konstrukcją :

 

Dołączona grafika

 

Model jak wszystkie pozostałe mnie urzekł :), najbardziej cieszą mnie zastosowane w tym modelu profilowane stateczniki :). Reszta jak we wszystkich modelach czyli sporo węgla i bardzo przemyślana konstrukcja.

 

Wyposażenie też już jest więc kwestia czasu ( ale nie sądzę aby poleciała przed wiosną ) :

 

-silnik PA thrust 30 + quantum ESC45,

-4x hs65mg,

-3s 2200mah,

-bec castla 10a,

-drewniane śmigło 13x6,

-futaba fasst 7ch odbiornik.

 

Jestem przekonany że to będzie świetny model ale zanim się w tym utwierdzę na 100% minię troszkę czasu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 222
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nieźle, ja mam czerwoną, wyposażenie będzie podobne :) Oby szybko wiosna przyszła.

 

Będziesz kombinował coś z podwoziem ?

Nie widzę najmniejszej potrzeby kombinowania z podwoziem poza tym że standardowo podsypię je mikrobalonem i podleję CA + przyśpieszacz. Ewentualnie zdejmę jeszcze golenie podwozia i będzie ok ( mam bardzo nierówne lotnisko dlatego zawsze startuję z ręki a lądować staram się delikatnie. Pomimo tego nigdy nie miałem większego problemu z podwoziem w żadnym modelu tej firmy ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model świetny,jak pisałem miałem okazję "ją" widzieć jak lata cały zeszły sezon :D

Co prawda były i dwa krety ,ale model lata zaj.ebiście..

Pogubiłem się... widziałeś extrę 260 czy extrę mx ? To jest wątek o extrze 260 ( rozpiętość 1219mm ). Extrę mx ( 58" ) opisałem w innym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest piękny wyposażenie też, bez szczelinowe lotki niezły bajer nie wiem czy ma to jakieś zastosowanie w modelach tej wielkości ale jak zrobili to tylko się cieszyć.Podoba mi się to, że dają elementy węglowe jako standard. W większości modeli wszystko, to tandetne plastikowe lub aluminiowe elementy - podwozie, koło, popychacze, generatory.

Jedynie nie podobają mi się proporcje ich modeli za wyjątkie Ultimate AMR.Katany, Extry od nich skrzydła maja przesadziste jak fun fly co nie znaczy, że to źle lata po prostu wygląd jest troszke inny niż w prawdziwych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model świetny,jak pisałem miałem okazję "ją" widzieć jak lata cały zeszły sezon :D

Co prawda były i dwa krety ,ale model lata zaj.ebiście..

Pogubiłem się... widziałeś extrę 260 czy extrę mx ? To jest wątek o extrze 260 ( rozpiętość 1219mm ). Extrę mx ( 58" ) opisałem w innym wątku.

raczej się nie pogubiłeś a ja zamieszałem ... :lol: Pisalem o Extrze mx (ok 150 cm rozp.),

czyli tym modelu http://www.nastik.pl/pa-extra-mx-arf-p-3169.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model świetny,jak pisałem miałem okazję "ją" widzieć jak lata cały zeszły sezon :D

Co prawda były i dwa krety ,ale model lata zaj.ebiście..

Pogubiłem się... widziałeś extrę 260 czy extrę mx ? To jest wątek o extrze 260 ( rozpiętość 1219mm ). Extrę mx ( 58" ) opisałem w innym wątku.

raczej się nie pogubiłeś a ja zamieszałem ... :lol: Pisalem o Extrze mx (ok 150 cm rozp.),

czyli tym modelu http://www.nastik.pl/pa-extra-mx-arf-p-3169.html

No to modelu z tego wątku nie widziałeś bo to mniejsza wersja :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!tak jak niektórzy koledzy również stałem się szczęśliwym posiadaczem zielonej

EXTRY 260.

 

praktycznie mam już skompletowane wyposażenie do niej.początkowo chciałem ją wyposażyć w dedykowany napęd (thrust 30+quantum PRO 45A) jednak względy finansowe sprawiły inaczej.zakładam jednak taką opcję w niedalekiej przyszłości.

 

na obecną chwilę wybrałem taki zestaw:

silnik- http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7074

regulator- http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14873

 

czy taki napęd zda egzamin w tym modelu???

 

pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!tak jak niektórzy koledzy również stałem się szczęśliwym posiadaczem zielonej

EXTRY 260.

Już Cię nie lubię ;(, zielona miała być tylko moja ;D.

 

Co do napędu, silnika lepszego nie znajdziesz natomiast ten regulator bym sobie odpuścił i kupił taki :

 

http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9482

 

Do tego 3s 2200mah i śmigło turnigy ultra light 12x6/13x6 i miodek ( zestaw osobiście przeze mnie sprawdzony ). Polecam jeszcze wrzucić bec castla 10g jak będą wolne fundusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

-bec castla 10a

BEC z regulatora jest za słaby, że będzie stosował osobny ?

 

Pozdr.

Widocznie tak, w każdym swoim modelu stosuję układ BEC castla park bec lub pro.

 

Dlaczego ? A więc :

 

1. BEC z regulatora nie daje 6V, a jeśli daje to robi to przy za małej wydajności prądowej.

 

2. BEC wbudowany w regulator wytwarza swoje ciepło + dostaje jego dużą porcję od pracującego regulatora co sprzyja przegrzaniu.

 

3. To jest model 3D gdzie prąd w reglu często osiąga wartość graniczną dla danego regulatora a przy tym ciągle pracują 4 serwa.

 

4. Skoro stać mnie wydać xxxx zł na model to stać mnie dołożyć parę złotych na bec który zapewni mi bezpieczeństwo kosztem 10g wagi.

 

Nikogo nie przekonuję, ja stosuję i będę stosować bec'e ( do tego tylko i wyłączenie castla, innych nie uznaję ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

-bec castla 10a

BEC z regulatora jest za słaby, że będzie stosował osobny ?

 

Pozdr.

Widocznie tak, w każdym swoim modelu stosuję układ BEC castla park bec lub pro.

 

Dlaczego ? A więc :

 

1. BEC z regulatora nie daje 6V, a jeśli daje to robi to przy za małej wydajności prądowej.

 

2. BEC wbudowany w regulator wytwarza swoje ciepło + dostaje jego dużą porcję od pracującego regulatora co sprzyja przegrzaniu.

 

3. To jest model 3D gdzie prąd w reglu często osiąga wartość graniczną dla danego regulatora a przy tym ciągle pracują 4 serwa.

 

4. Skoro stać mnie wydać xxxx zł na model to stać mnie dołożyć parę złotych na bec który zapewni mi bezpieczeństwo kosztem 10g wagi.

 

Nikogo nie przekonuję, ja stosuję i będę stosować bec'e ( do tego tylko i wyłączenie castla, innych nie uznaję ).

Przekonałeś mnie, dzieki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że kupisz regulator Jeti S BEC pro na 6 serw cyfrowych tam BEC ma 5A i jest oddzielnym układem zabudowanym w jednym pudełeczku ;D Taki regiel to około 500zł, ale można jeszcze http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=15174 niedawno się ukazało.

 

Ja sam dałem się przekonać na Castle Bec od Krzyśka i jestem z niego zadowolony.Przylutowałem kable do regulatora i mam spokojna głowę o zasilenie odbiornika.Co prawda zrobiłem na tym 2 loty, ale nie sądzę żeby coś się miało stać Bec jest bardzo dobrej jakości, a firma nie robi lipy i jest znana na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że kupisz regulator Jeti S BEC pro na 6 serw cyfrowych tam BEC ma 5A i jest oddzielnym układem zabudowanym w jednym pudełeczku ;D Taki regiel to około 500zł, ale można jeszcze http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=15174 niedawno się ukazało.

 

 

Jeti bec mnie nie przekonuje... cięższy od bec'a pro, droższy od bec'a pro, niema programowania z kompa ( to akurat dla niektórych zaleta ) a do tego ma mniejszą wydajność prądową ;p. Dalej wolę castle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

Już Cię nie lubię ;(, zielona miała być tylko moja .

dzięki za pocieszenie... :wink:

 

chciałem kupić regulator który zaproponowałeś ale wtedy jak robiłem zamówienie był niedostępny.

zgadzam się że do pełnego latania w 3D potrzebny jest wydajny BEC jednak ja latam na razie rekreacyjnie.

 

na serwa wybrałem:

HS-81- na kierunek (akurat miałem jedno takie)

HK 939MG 12,5g-na lotki i wysokość.

http://abc-rc.pl/p/81/1818/serwo-hk-939mg-12-5g-2-5kg-cm-metal--hity-cenowe-gwarancja-najlepszej-ceny.html

 

serwa wyglądają naprawdę solidnie i działają bez zarzutu,jednak waga z orczykiem to 14g a nie jak podaje producent 12,5g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.