Skocz do zawartości

Fokker Dr.I


iwan19815

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów

Zakładam temat kolejny raz nawiązujacy do relacji z budowy fokkera Dr.I (DeAgostini)

Ponieważ mam dostęp do elementów które wychodza kolejno w tygodniku jest mozliwosc zbudowania tej maszyny tanim kosztem,wszystkie elementy sa odrysowane ,zważone i dokladnie opisane( grubość,waga oraz z czego sa wykonane) opis budowy można sobie ściągnąć ze stronki DA.

Zainteresowanym moge wyslac na maila skany tych elementów.

na zdieciach widac kopie o ktorych mowa i mój postęp w budowie.

Jak na razie idzie ok :D ale licze na wasze uwagi,podpowiedzi jeżeli coś będzie nie tak.

Temat bede aktualizowal w wolnym czasie

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/3388cdbbb0568f24.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b1cb666f5d895d96.html

 

Efekt tygodniowej pracy kadłub a raczej konstrukcja. Teraz papier i trzeba troche zjechac tu i tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

wychodza kolejno w tygodniku jest mozliwosc zbudowania tej maszyny tanim kosztem

Zależy co dla kogo znaczy "tanio" ...... na ostatniej stronie bardzo małym druczkiem podany jest koszt całego modelu.

 

Życzę wytrwałości i trzymam kciuki za budowę Twojego modelu - będę systematycznie podglądał.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co dla kogo znaczy "tanio" ...... na ostatniej stronie bardzo małym druczkiem podany jest koszt całego modelu.

No jak ktos zamierza kupowac ten model w kiosku czy nawet z prenumeraty to faktycznie nie wyjdzie tanio;/ taniej wyjdzie kupic material i samemu powycinac elementy :).

Znajomy sklada ten model z DA a ja od niego kopiuje elementy. no ale tak czy siak faktycznie troche trzeba sie naczekac ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Zanim zabiore się za szlifowanie,przykleiłem wzmocnienia przedniej częsci,ze wzgledu na późną godzine nie chciałem hałasować wyrzynarką i postanowiłem wyciąć elementy ręczną piłką...efekt widać- tragedia :| no ale szlifierka powinna sobie z tym poradzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinaj zawsze z małym marginesem ( 1 -2 mm), a potem szlifuj papierem ściernym. Nie potrzebna do tego jest szlifierka, wystarczy papier ścierny przyklejony do klocka. Dobrze jest przygotować sobie kilka klocków z papierami o różnej gradacji, np: 80, 120, 200, 320, 400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Jedna strona oklejona i tak to wyglada

Dołączona grafika

wyszło całkiem przyzwoicie;)

w opisie DA poszycie jest wykonane z balsy 2mm nie wiem dlaczego taka gruba ja użylem balsy 1,5mm i jeszcze wydaje mi sie za gruba, smialo mozna wykonac to z 1mm. no ale juz po fakcie jest 1,5 i tak musi zostac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balsa o grubości 1 mm mogłaby trochę falować więc dobrze, że zrobiłeś z 1,5.

 

Modelik prezentuje się na prawdę bardzo ładnie. Ale powiedz, kolego, czy nie myślałeś nad ulepszeniem rozwiązań użytych przez DeA? Przede wszystkim myślę tutaj o tym, że samolot jest w oryginale bardzo mocno poszatkowany - głównie dlatego żeby części zmieściły się w blistry i żeby było z czego zrobić te kilkadziesiąt numerów ;) Ty nie musisz się tym przejmować więc może dobrze by było pozmieniać niektóre rzeczy?

 

Poza tym bardzo bym Ci kibicował gdybyś spróbował zrobić go bardziej makietowo - w topiku z Nieciekawymi ofertami dawałem linka do niemieckiej relacji z budowy dokładnie tego samego Fokkera i koleś zrobił to po prostu niesamowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik prezentuje się na prawdę bardzo ładnie. Ale powiedz, kolego, czy nie myślałeś nad ulepszeniem rozwiązań użytych przez DeA? Przede wszystkim myślę tutaj o tym, że samolot jest w oryginale bardzo mocno poszatkowany - głównie dlatego żeby części zmieściły się w blistry i żeby było z czego zrobić te kilkadziesiąt numerów Ty nie musisz się tym przejmować więc może dobrze by było pozmieniać niektóre rzeczy?

No wiec. ten model buduje po raz pierwszy sam nie mam wszystkich elemetów i nie wiem jak bedą przebiegaly dalsze prace nad nim ,mozliwe ze wystąpią jakies problemy wiec nie ma co kombinowac na zapas.Najpierw ukoncze ten model tak jak opisali.Kolejny juz bedzie zmieniony na początek myśle o powiekszeniu do 200%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą każdego modelarza jest CIERPLIWOŚĆ :) więc Koledzy spokojnie.

Zrobiłem dzisiaj skany i porozsyłałem.Dziele się z Wami tym co sam posiadam na dzien dzisiejszy a na reszte niestety trzeba poczekac :( bede mial kilka kolejnych arkuszy to poskanuje bo nie oplaca mi sie biegac z jedna kartką do skanowania.

Co do budowy to smialo można zaczynać od zbierania materiałów bo to wcale nie jest takie proste;( np.sklejka balsowo-brzozowa a jedak kazda jaką kupilem miala inna wage :| ,aktualnie poszukuje listewek na tylne usterzenie i jest problem z dostaniem tych wymiarow. no i własnie w skanach są tylko elementy do wycięcia oprócz tego potrzebne są listewki rodzaje i wymiary nalezy sobie posciągać ze stronki DA wszystko jest opisanie w wprowadzeniu do montażu /wykaz części w numerach.

Wrazie pytań służę pomocą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kupywać gotowe listwy , można ciąć z gotowej deski

Faktycznie, o tym nie pomyślałem.

A może Kolega WZ podsunie jakiś sprawdzony sposób na wycięcie listwy z deski tak aby była prosta?

Chociażby takim sprzętem: http://www.modelpartner.ig.pl/sklep/index.php?p=productsMore&iProduct=19&sName=noz-do-balsy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.