Skocz do zawartości

Fokker Dr.I


iwan19815

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to w czymś pomoże to specjalnie zakupiłem jeden z zeszytów z maską silnika. Żadna rewelacja - nawet w ogole nie taka jak potrzeba ale jeśli ktoś chce to ściągnę z niej wymiary na fotce, wtedy posłuży do wyprodukowania prawidłowej :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mam tez ta maskę. Planowałem wkleic cienką sklejkę w ten pol-okrąg, z wyciętymi oczkami. Juz troche bardziej by bylo podobne do oryginału. Co o tym sadzisz?

To też jest jakieś rozwiązanie - jeśli zrobisz to precyzyjnie bo może dać bardzo zadowalający efekt. niektóre renomowane firmy wykonują ten element jako własnie 2 częściowy. Przekrój tej maski to już inna duzo gorsza bajka; ja mego D.VIII wykonałem ją z laminatu. Tego nie zastąpi żaden tani kubełek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne jest wykończenie i pod tym linkiem jest idealny przykład jak można wykończyć model.

Młody jesteś to i mało widziałeś... Ale masz rację kolega Marek wykonał go bardzo dokładnie, nie mniej jak bym sie pozbył tego okropnego 2suwa i bieżników kół. widziałeś loty tego konkretnego modelu? Jeśli tak to czy były jakies problemy przy lądowaniu - kapotaże? Mój D.VIII w podobnej skali co Marka ma z tym problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bede kończył Fokkera dr1 to na pewno nie wstawie mu 2takta. Jak juz starac sie o małą makietę(chociaz cos podobnego do oryginału) to tylko 4takt. DeA podaje wage rtf 3.5kg. Fokker, nie wydaje ci sie ze te zaokrąglenie na masce do wewnątrz nie jest zbyt głębokie?

Troche małych nitów i calkiem oryginalnie by wygladalo. Moze uda mi sie cos wyskrobać z buzka do obudowy silnika to zapodam foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ale jajca na allegro udalo mi sie kupic koła do fokkera co ciekawsze oba sa z ogumieniem czyli z pierwszych nr.za jedno dalem 10zl za następne 7zl troche dużo no ale... dzisiaj przyszły paczki, po otwarciu super kółka takie same ale po rzuceniu ich na wagę zdziwienie, bo jedno bylo ciezsze o 3g od drugiego...

Koledzy dajcie znac jak cos wymyslicie z maska do modelu bo nie wiem czy szukać maski na allegro czy zrobic cos samemu nad tym jeszcze nie myslalem :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne jest wykończenie i pod tym linkiem jest idealny przykład jak można wykończyć model.

Młody jesteś to i mało widziałeś... Ale masz rację kolega Marek wykonał go bardzo dokładnie, nie mniej jak bym sie pozbył tego okropnego 2suwa i bieżników kół. widziałeś loty tego konkretnego modelu? Jeśli tak to czy były jakies problemy przy lądowaniu - kapotaże? Mój D.VIII w podobnej skali co Marka ma z tym problemy.

widziałem ten model latem i potwierdzam ze miał problemy dwie próby lądowania i obie skończone do góry kołami :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda. Buźka z przymiarem kartonowym, czarny marker to linia cięcia.

Dołączona grafika

 

Tak moim zdaniem było by ok. Otwór na silnik to jeszcze by się ewentualnie przeniosło. Nie mam silnika więc na razie nie będę robił ze sklejki.

 

 

To na zdjęciu z góry to raczej do niczego nie podobne. Z prawej powinna być tabliczka znamionowa.

:rotfl: :rotfl: :rotfl: ;D :faja: :rotfl: :faja: ;D :devil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemiecka stronka DeA i caly opis budowy http://www.der-rotebaron-modell.de/das_modell_bauteile.php

tak to sobie przeglądalem i musze przyznac ze spore wyzwanie...w pozniejszych etapach bardzo slaby opis,pomijajac juz fakt ,ze montaz kilkunastu elementów wogóle zapomnieli opisac :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nabyłem częściowo złożony kadłub tego modelu (z wydawnictwa DA) za niewielkie pieniądze. Wszystko jest bardzo pancerne. Uważam że waga startowa 3,5kg jest lekką przesadą. Po złożenu statecznika poziomego jego waga wynosiła 44g , lekko go wyażurowałem i teraz waży 30g.

Jeszcze nie wiem czy będę go składał do końca, na pewno nie za cenę DA , możę poczekam i kupię kilka numerów na All.. za połowę ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek350 zgadzam sie z Toba konstrukcja jest pancerna dlatego uzylem cienszej balsy na pokrycie kadluba. w DA jest 2mm ja uzylem 1,5mm, jeszcze wydaje sie za gruba

mysle ,ze 1mm by wystarczył i nie powinna falowac jak napisał kolega Vespa gdyz całość jest bardzo stabilna a puste przestrzenie miedzy listwami szkieletu sa bardzo male, a na wadze poszycia mozna by zgubic 50% co o tym sądzisz? ,mozesz dać foto statecznika po przeróbce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.