Skocz do zawartości

Pomysł nowego, profesjonalnego lotniska - Lublin


Ewelina1989t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stworzenie lotniska modelarskiego w Radawcu też kosztowało kasę i mnóstwo pracy. Więc należy za jego użytkowanie płacić. Oczywiście jest wielu chętnych aby latać za darmo , bo przecież to "tylko trawa i nic jej utrzymanie nie kosztuje". Sępy zawsze szukają padliny i chcą pożywić się za darmo. Jak planujesz zrobić biznes to najpierw policz ilu uzbierasz chętnych i ile będą chcieli ci zapłacić za użytkowanie. Jednego jestem pewien. Na darmowe lotnisko przeniesiemy się wszyscy - niech zaorają Radawiec :devil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Stworzenie lotniska modelarskiego w Radawcu też kosztowało kasę i mnóstwo pracy. Więc należy za jego użytkowanie płacić. Oczywiście jest wielu chętnych aby latać za darmo , bo przecież to "tylko trawa i nic jej utrzymanie nie kosztuje". Sępy zawsze szukają padliny i chcą pożywić się za darmo.

Jak najbardziej masz rację w całej wypowiedzi i ja tego nie neguję, pisząc o Radawcu miałem na myśli nie dzień dzisiejszy tylko najbliższe lata modelarzy poza aroklubami przybywa dość szybko i mając do dyspozycji tylko jedno lotnisko na np. 200- modelarzy może okazać się że nikt się nie nalata, lepiej mieć do dyspozycji kilka lotnisk a modelarzy zrzeszyć w jednym klubie. A płacić za kożystanie z lotniska oczywiście trzeba bo utrzymanie lotniska kosztuje i praca tego który to utrzymuje w należytym stanie również. Natomiast lataczy na sępa niestety trzeba wyganiać i argumentacja że ja nie będę płacił bo latam tylko małym depronowcem, to niech sobie lata koło domu.

Tu kolejny przykład lotniska modelarskiego http://lotnisko-rc.pl którym się związałem i też płacimy składki dzięki temu ma możliwość istnieć i się rozwijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ewelino,

 

Zawsze możesz skorzystać z kraśnickiego lotniska :-) Ja już kawałek czasu mieszkam poza Kraśnikiem stąd też moja obecność na lotnisku ostatnimi czasy jest zredukowana do zera, ale także z Lublina mam niedaleko. Nie umniejsza to oczywiście gościnności kolegów modelarzy z Lublina :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odświeżam temat, bo czas jest ku temu dobry. Podaję pomysł dla osób przedsiębiorczych z terenu Lublina na stworzenie lotniska RC na terenie miasta! Nie rozumiem dlaczego ma być tylko jedno lotnisko RC w Radawcu (jakby nie było kawałek za miasto trzeba przecież jechać)? Im więcej takich lotnisk powstanie (szczególnie w obrębie miasta), tym chyba lepiej dla miłośników modelarstwa i przyszłości tego hobby, szczególnie w sytuacji obowiązujących od 2013 roku rygorystycznych przepisów prawa, dotyczących modelarstwa lotniczego. Otóż wyjaśnia się w końcu sytuacja górek czechowskich w Lublinie. Jest to spory, niezagospodarowany teren w obrębie miasta, znajdujący się w północnej części Lublina (104 ha), niegdyś poligon wojskowy, wykupiony dawno temu przez jakąś firmę (nawet chyba nie miejscową) leżał wiele lat odłogiem (wielu regionalnych "basiorów" ostrzyło sobie na to zęby ;) ), obecnie okrutnie zarośnięty! Kiedyś (jak jeszcze nie było tam chaszczy) podskakiwałem i latałem na tych górkach, no dobra powiedzmy: "podfruwałem" na lotni kolegi (teren jest pagórkowaty). ;)

 

Artykuł na temat sytuacji tego terenu Lublina z Kuriera Lubelskiego

 

oraz aktualne info o lubelskich górkach czechowskich z ONET:  Tak wkrótce będą wyglądały górki czechowskie?

 

Firma TBV, która w maju wykupiła teren, ma tam budować osiedle, ale tylko na 30% obszaru (zgodnie z planem zagospodarowania - aktualnie toczą się o to spory czy 30, czy 40 %- tak chce TBV- zabudowy mieszkaniowej - ludzie nie chcą tu domów wcale, więc jeszcze przepychanki chwilę potrwają, co daje więcej czasu na działania), reszta ma być parkiem z prawdziwego zdarzenia (OBY!).

 

 

Projekt zakłada stworzenie sześciu stref pod zabudowę. Trzy z nich miałyby się znaleźć po stronie ul. Poligonowej, kolejne trzy w pobliżu ul. Koncertowej. Łącznie pod mieszkania trafi 41 hektarów ziemi. Najwyższe, 14-kondygnacyjne bloki znalazły by się od strony ul. Poligonowej, a po drugiej stronie zdecydowanie niższe. Nie jest to jeszcze ostateczny kształt projektu. Projektant zapewnia, że to tylko wizja, nad którą można dyskutować.

 

Planowana powierzchnia parku dorównuje wszystkim lubelskim parkom i jest niewiele mniejsza od warszawskich Łazienek. To co może się tam znaleźć naprawdę robi wrażenie: ścieżki do spacerowania, biegania czy w końcu dla rowerzystów. Dodatkowo planuje się wybudowanie boisk sportowych oraz skwerów, które w zimie zamieniłyby się w lodowiska.

 

 

 

Skoro są planowane boiska i skwery, to dlaczego nie można by zorganizować terenu o przeznaczeniu bardziej uniwersalnym z możliwością latania modelami RC (chociażby małymi, a Radawiec niech użytkują miłośnicy skali makro), czy nawet zorganizowanie prawdziwego lotniska RC (kwestia zdobycia poparcia i przeforsowania dla ambitnych i przedsiębiorczych). Dodatkowy plus to fakt, że górki czechowskie znajdują się poza strefą CTR naszego lotniska cywilnego, oraz poza strefą ATZ lotniska Radawiec, a nadal są w obrębie miasta! To chyba jedyna w swoim rodzaju okazja, zwłaszcza, że Lublin nie jest przecież dużym miastem, a więc ODWAŻNI "do boju", póki czas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych tak wyglądają: Górki Czechowskie na mapie Google (co by nie tracić czasu na szukanie).

 

A tutaj: Górki Czechowskie na mapie Droneradar.eu (z możliwością sprawdzenia jak przebiegają strefy CTR EPLB i ATZ EPLR).

 

Myślę, że lubelscy modelarze nie powinni przegapić takiej okazji, a przynajmniej spróbować coś zadziałać w tej materii (np. porozmawiać na początek z TBV na zasadzie "transakcji wiązanej" ;) )!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.