Skocz do zawartości

JU-87 Stukas z Hyperiona


pietka

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jużskończony i oblatany, niestety nie było komu sfilmować :( . Oblot był krótki bo wiało trochę za mocno, byłem sam na lotnisku i miałem jeszcze 2 modele do oblatania. Ale mimo to wyszła drobna niedoskonałość( za słabo wklejona dźwignia steru kierunku),zaś sam model lata wręcz bajecznie!! :) Jest chyba zbyt wrażliwy jednak na podmuchy wiatru, albo ja ustawiłem nie tak wychylenia i exp . Planuję założyć mu system audio własnej roboty z dźwiękiem silnika i syreny. Na razie próbuję coś złożyć z dostępnych zestawów bo te w sieci są cholernie drogie. Poza tym głośnik trochę waży niestety. Jak mi się uda to podzielę się na forum. Trochę poplątałem z poprzednimi postami- sorry: nad audio wciąż pracuję ale powoli - ta waga!!! brrr!!)

pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki Chłopacy, ale nawał pracy w nękanym kryzysem i kretyńskimi politykami kraju nie dał mi izbyt wiele czasu na publikacje na forum. Tymi fotkami , mam nadzieję, zmyję nieco złe wrażenie :roll:

Na początek kilka z lotniska, przed oblotem i po:

Dołączona grafika[/url]

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na tym zdjęciu proszę zwrócić uwagę na przecudnej urody grill jakim to popełnił pod silnikiem :P , fajny, nieee???

 

oraz 2 pozostałe modele, których budowa wstrzymała nieco prace na stukasem

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

No, to na razie tyle. Jak są jakoweś zapytania to siędzę obecnie przed kompem mym. :jupi:

Piter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee,nie było szczeliny. Pop prostu po oblocie wyjmowałem baterię i nie dokręciłem mocowania skrzydła za dobrze przed zdjęciem. Mea culpa :(

Piotr

P.S. Jak tylko pogoda się poprawi i ogolimy lotnisko, to będzie film. Kolega obiecał!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście trochę tak wygląda, ale to przecież tylko półmakieta. Tym nie mniej chwała Hyperion'owi, że okleił model samolotu bojowego folią matową, a nie jak to robi notorycznie Hangar 9 - BŁYSZCZĄCĄ :crazy: . Zobacz zresztą jak wygląda ten Spitfire na dachu samochodu -> prosto z myjni i nawet wywoskowany :rotfl: . Oczywiście nie twierdzę, że to wytwór Hangarowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na wasze polmakiety i zastanawiam sie dlaczego nie chcecie sie "polzblizyc" do oryginalu i zalozyc odpowiednie smigla ( Stuka - 3 lopaty , Spitfire kolegi - cztery ).

Sa przeciez i do elektrykow a tym bardziej do spalinowek wszelkiej masci...

Prosta i tania sprawa , a jak cieszy oko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście trochę tak wygląda, ale to przecież tylko półmakieta. Tym nie mniej chwała Hyperion'owi, że okleił model samolotu bojowego folią matową, a nie jak to robi notorycznie Hangar 9 - BŁYSZCZĄCĄ :crazy: . Zobacz zresztą jak wygląda ten Spitfire na dachu samochodu -> prosto z myjni i nawet wywoskowany :rotfl: . Oczywiście nie twierdzę, że to wytwór Hangarowy.

Odnośnie foliji to jest tzw. jedna z 3 prawd góralskich ( czyli g....o prowda- znaczy się). A na poważnie to model jest pokryty w rzeczywistości białą, błyszczącą folią zadrukowaną prawdopodobnie drukiem solwentowym, ale farba jest bardzo trwała, bo nie uległa nawet nitrometanowi, kiedy czyściłem jakąś plamkę złożoną czy to ciut z cyjaka czy żywicy. Co do pytania kolegi o babę: a i łowszem, postanowiłem nieco rozweselić całą sytuację ( wiecie: konotacje historyczne, wspomnienia wojenne, groza kojarząca się z tym samolotem w przeszłości i takie tam) i doszedłem do wniosku, że kobiety łagodzą obyczaje i służą do zabawiania mężczyzn zatem tu też spełnią rolę takowąż. NO I ZNALAZŁA SIĘ PIĘKNOŚĆ I ZARĘCZAM, ŻE NIE MA ZEZA!!! co sugerował był niefortunnie kolega, a i ma dużżżże , niebieskie oczy!!! :mrgreen: a buzię jak aniołek, jeno sie jej pilotka z główki obsuwa. Na razie nie chcę Wam pokazywać buźki onej pani abyście mogli spać po nocach.Poza tym koledzy modelarze chcieli strzelać do modelu bo niemiecki, a do baby? nie wypada przecież, nie? Po spojrzeniu w jej przecudne oczęta każdy zmienił się na lepsze i pokłócił ze swą ślubną, a kilku chciało mi już dać sporej wartości rzeczowych dóbr , klejnotów i kruszców wszelakich za udostępnienie jej ( nie pytałem jeszcze w jakim celu ale znając tych zboczurów to na pewno nie do yntelektualnych rozmów). Niemniej - planuje konkurs na imię dla niej. Co wy na to?

Co do uwag jednego kolegi odnośnie zbliżania do oryginału: stary jestem na zawody nie chodzę, a moje hobby ma mi dawać sporo frajdy i zabawy. Poza tym uważam, że model ma latać a nie wyglądać. To nie kobieta, że ma tylko leżeć i pachnieć. Po prostu nie szukałem śmigła wielołopatowego do niego. Po doświadczeniach zeszłorocznych ze znalezieniem kołpaka do dużego śmigła 4-łopatowego dałem spokój z upiększaniem, może kiedyś.....

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uwag jednego kolegi odnośnie zbliżania do oryginału: stary jestem na zawody nie chodzę, a moje hobby ma mi dawać sporo frajdy i zabawy. Poza tym uważam, że model ma latać a nie wyglądać.

Gdy oryginał opuszczał fabrykę, tak właśnie wyglądał... i tego się trzymajmy. Świetna MAKIETA!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okiej, zapisano, choć nie ukrywam, że niemieckie imiona kojarzą się jakoś tak z grubą niemrą, z wąsami i udźwigiem 2 tony! :? :lol:

 

P.S.

a poniżej próbka urody naszej pilotki, ---OKO!!! O pozostałe części ciała proszę niee prosić. Chyba, ze moderator wyrazi zgodę to parę co pikantniejszych cm kwadratowych ujawnię. :mrgreen: A dla paddjerżenija wątka: dziś może się uda polatać i sfilmować?

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poniżej próbka urody naszej pilotki, ---OKO!!! O pozostałe części ciała proszę niee prosić. Chyba, ze moderator wyrazi zgodę to parę co pikantniejszych cm kwadratowych ujawnię. :mrgreen:

A ja się nie boję, obstawiam, że Hermenegilda wygląda tak (z wątku Michała o Pitts http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=34712):

Dołączona grafika

 

A może wyglądać tak:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy oryginał opuszczał fabrykę, tak właśnie wyglądał... i tego się trzymajmy. Świetna MAKIETA!

 

 

Fabryke HYPERIONa to i owszem , ale jak fabryke JUNKERSa to na 100% z trzylopatowym

( JU-87 Stuka G2 )....

 

PIETKA ;w polowie masz racje , model ma LATAC , ale makieta MUSI wygladac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.