Skocz do zawartości

Drongo - depronowy wodnosamolot - pusher


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zamierzam zbudowac i zamieścić tutaj relację z budowy, a potem oblotu modelu pochodnego do depronowego Polarisa. Model ma mieć 800 mm rozpiętości, 650 mm długości i ok 500 g wagi do lotu (z 2200mAh pakietem 3S)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja ze swojego polarisa też zrobiłem "prawie" Drongo - pushera. Latał bardzo dobrze i po obcięciu wszystkiego co się dało przy lądowaniu na trawie nie urywał się silnik.

Dołączona grafika

Winglety bardzo pomogły, bez nich czasem mój prawie polaris lubił wpaść w korkociąg.

Latał bardzo "przyzwoicie".

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=Kj77nfsDYYQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wodę to ciągnie albo i nie, ale na tegoroczny "Puchar Centralnej Europy Modeli Wodnosamolotów Sterowanych" z "gołymi rencamy" nie wypada jechać :)

 

gregoorr :lol: Twój na pewno był którymś z prototypów, na bank. Na filmiku już mi się wydawało, że będzie siadać na odśnieżonym pasie, tak spokojnie latał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamieszczam pierwsze zdjęcia

 

Główny element w tego typu modelach - skrzydło - z wklejonymi wzmocnieniami węglowymi. Poprzeczna rurka fi 6 i usztywnienia z listewek węglowych 5x1 wklejonych na sztorc w skrzydła i w lotki. Wszystkie wklejki zakryte kolorowymi taśmami

Dołączona grafika

 

Główna i jedyna wręga wstawiona w najszerszym miejscu kadłuba.

 

Dołączona grafika

 

Założone na sucho boki

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.