Skocz do zawartości

Zlin 50L


widar123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Pierwsze "oskórowanie" blachą fotela. Części fotela zyskały też właściwą barwę, jak się okazuję materiał na fotel został przypadkowo idealnie dobrany, chodzi o możliwości anodowania i barwienia. Z braku formatek aluminiowych w gatunku PA6, kupiłem w zastępstwie PA11 i to właśnie ten materiał praktycznie najlepiej nadaje się do tego procesu. Podczas anodowania powstaje piękna gruba i równa warstwa tlenku aluminium, co gwarantuje potem idealne na całej powierzchni pokrycie jednolitym kolorem przy barwieniu.

 

Fotel05.jpg

 

Fotel06.jpg

 

Fotel07.jpg

 

Fotel08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blacharka fotela skończona. Wszystkie elementy zgodnie z projektem pasują idealnie. Pozostało jeszcze zamocowanie fotela w prowadnicach, więc niedługo będzie już całość. Jak wyszło - na zdjęciach poniżej:

 

Fotel16.jpg

 

Fotel15.jpg

 

Fotel14.jpg

 

Fotel13.jpg

 

Fotel12.jpg

 

Jak się okazuje zakładana waga też jest w normie :)

 

Fotel11.jpg

 

A tak się prezentuje w modelu

 

Fotel10.jpg

 

Fotel09.jpg

 

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wybaczyć że się wtrącam ale czy Pan zażywa amfetaminę?

A co to jest?  ;)  Nie no takie wspomagacze wykluczone, ale zastanawiam się czyżbym faktycznie coś przesadził, to już drugi post w tym charakterze, muszę się przejrzeć w lustrze  :) . Tymczasem czekam na dostawę blachy 1 mm na sprzączki do pasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Zlin prawie ukończony, odebrałem właśnie tapicerkę do fotela od krawcowej ;-) , można więc posadzić pilota na swoim miejscu, przypiąć pasami w gotowości do lotu. Pilot otrzymał nowiuśkie słuchawki i okulary, żeby mu słoneczko nie przeszkadzało. Do zakończenia pozostały jeszcze orczyk-pedały do steru kierunku (ten element jest najmniej widoczny dlatego zostawiam sobie go na koniec) i blaszane wykończenia steru wysokości na styku ze sterem kierunku. W przyszłym sezonie mam nadzieję, że Zlin poczuje powietrze :-)

Jak zwykle fotograficzna relacja ponieżej:

 

Fotel z tapicerką

 

FotelT01.jpg

 

FotelT02.jpg

 

FotelT03.jpg

 

W kokpicie pojawiły się też nowe opisy, których mi brakowało (nie mogłem odczytać z oryginałów) - tu wielkie dzięki dla "kesto", który przesłał wszystko co było mi potrzebne.

 

Wspomniane słuchawki i okulary:

 

Sluchawki.jpg

 

Okulary.jpg

 

I pilot gotowy do lotu

 

Pilot01.jpg

 

Pilot02.jpg

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj  Kolego Darku !

Od początku  po cichu obserwuję Twoje zmagania  ze Zlinem , brakuje słów aby określić to co zrobiłeś  ---  poprostu  wspaniała robota ,morze cierpliwości  --- istne  "szaleństwo ".     Zyczę Ci  aby model latał tak perfekcyjnie  jak jest zrobiony .  Czekam   na relacje z lotów .

 

           Pozdrawiam Lucjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.