Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mój kolejny projekt ;-)

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
67 odpowiedzi w tym temacie

#41 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 18 listopad 2006 - 20:00

Ert a mi uklepiesz??

#42 qpa

qpa
  • Administrator
  • 1304 postów

Napisano 18 listopad 2006 - 18:00

ja tez mam :wink:

#43 Diakon

Diakon
  • Modelarz
  • 32 postów

Napisano 18 listopad 2006 - 17:46

" :) :D :lol: "
Pasuje? :wink:
Hmm, jeśli możesz, to wstaw foto tegoż kadłuba. Aha - pisząc 1m-1,5m masz na myśli rozpiętość do jakiej jest przystosowany, tak?

#44 ertman_176

ertman_176
  • Modelarz
  • 34 postów

Napisano 18 listopad 2006 - 12:21

JAk sie uśmiechniesz to mam laminatowy kadłub do modeliku 1-1.5m :wink:

#45 Diakon

Diakon
  • Modelarz
  • 32 postów

Napisano 17 listopad 2006 - 20:30

Witam :) .
Mota co chceta 8) :
Dołączona grafika
Ale tylko tyle. Kolega wysłał 3 listy, z czego 1 doszedł... I godne zamieszczenia na forum było tylko to :) .
A co do Horteniastego - przyznam szerze, że spodziewałem się czegoś lepszego, tym bardziej że wykonałem go wg planów no i rzucałem też z ładnej górki (innej niż na fotach z Pasatem). Wydaje mi się, że jak na razie Pasat latał najlepiej. Jednak nie wzmocniłem mu skrzydeł... I była klapa. Aria na dobre nie wypróbowałem.

I tak myślac, przymierzam się do zrobienia Bobolinka, czyli lekko zmodernizowanego modelu z ArtHobby (możecie zobaczyć). Kadłub zrobię cały balsowy, skrzydła powinien zrobić mi pewien kolega :D ze styropianu (ja się w to nie bawię).
Fotkę własnoręcznego Bobola wstawiałem w dziale "Kaszanka zone".

Co powiecie? :roll:

#46 Diakon

Diakon
  • Modelarz
  • 32 postów

Napisano 16 listopad 2006 - 20:16

"Zrób zdjęcia".
Ile razy mogę mówić, że nie mam cyfraka, i ze zdjęciami u mnie kiepsko. Co kolega zrobi to zrobi, ale muszę jakoś te zdjęcia otrzymać, nie? A z tym już jest gorzej, bo to, bo tamto... :)

I dziś byłem polatać Horteniastym :) . Pogoda w sam raz jak na oblot. No i rzut. I stało się coś, co prześladowało mnie do końca tego dnia - nie wiedzieć czemu, myliłem dążek wysokości! :D Tak więc zamiast w górę, dawałem w dół! Przez to Horteniasty przypominał Gołotę po walce. Tylko, że zamiast sznupy model miał pokiereszowany dziób :roll: .

Wykonałem kilka startów z ręki, z czego chyba tylko raz udało mi się "uwolnić" model z tej tajemniczej siły i polecieć dalej.

Wiele razy Horteniasty leżał na plecach (na ziemi już :) ), i - o dziwo :shock: - te depronowe stateczniki są całe! Zrobię jakąś prowizoryczną naprawę i jutro - o ile pogoda dopisze - pójdę polatać znowu.
Oby bez strat.... 8)

#47 ertman_176

ertman_176
  • Modelarz
  • 34 postów

Napisano 15 listopad 2006 - 22:19

Własnie a gdzie fotki :(

#48 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 15 listopad 2006 - 21:38

Zrób zdjęcia, przed-w trakcie i po oblocie i wklej nam :D

#49 Diakon

Diakon
  • Modelarz
  • 32 postów

Napisano 15 listopad 2006 - 21:18

Mnie to - jak powiedział Motyl - "latadełko" też się bardzo podoba, szczególnie ładnie prezentuje się na zdjęciach (a filmiki nie działają :? ).

Ale ja nie o tym, tylko chciałem zakomunikować, że Horteniasty jest ukończony w 99% (czyli nic ważnego 8) ). Zakończyłem wszelkie wykończeniowe prace, jutro przed szkołą wezmę tylko zainstaluje druty na popychacze (stalowe 1mm - mogą być, bez obaw :wink: ), a po szkole o ile nie bedzie dużego wiatru (w końcu to oblot mojej pierwszej delty) to spróbuję iść i polatać.

#50 ertman_176

ertman_176
  • Modelarz
  • 34 postów

Napisano 14 listopad 2006 - 23:07

Łatwiej dorobić kadłub niz takie połówki na centropłacie bo one są tylko po to aby przesunąć ciezar bardziej do przodu aby mniej dołożyć - modelik podobny widziałem juz gdzieś indziej ...

#51 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 14 listopad 2006 - 22:54

Ja musze sobie skonstruować takie latadełko na zbocze :)

A ja zamieszkać gdzieś bliżej górek :D

To ni eproblem jak się ma samochód :)

#52 olo

olo

olo

• Modelarz
  • 434 postów

Napisano 14 listopad 2006 - 21:36

A ja zamieszkać gdzieś bliżej górek :D

#53 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 14 listopad 2006 - 21:28

#54 olo

olo

olo

• Modelarz
  • 434 postów

Napisano 14 listopad 2006 - 21:21

Rzućcie okiem tutej: http://www.rcsail.com/beetle.htm - ciekawy modelik!

Model jak model ale miejce do latania ciekawsze :D

#55 Diakon

Diakon
  • Modelarz
  • 32 postów

Napisano 14 listopad 2006 - 20:59

Delta niemal ukończona, muszę tylko zamocować sterolotki. Przypomina teraz Hortena Ho I 8) .

Rzućcie okiem tutej: http://www.rcsail.com/beetle.htm - ciekawy modelik!

#56 Diakon

Diakon
  • Modelarz
  • 32 postów

Napisano 12 listopad 2006 - 20:36

Heh :) .
A tymczasem Delta już prawie w jednym kawałku. Tzn schnie po sklejeniu obu połówek. Jutro po szkole skleję nosek, o ile będzie czas :) .
Nabiera kształtu... :wink:

#57 hubert_tata

hubert_tata
  • Modelarz
  • 631 postów

Napisano 12 listopad 2006 - 02:11

Oj tam marudzisz conrada znosił latanie skrzydełkiem i nadal działa ...

Zabrakło Ci jakiegoś wyrazu i tekst jest zupełnie niezrozumiały :D

#58 ertman_176

ertman_176
  • Modelarz
  • 34 postów

Napisano 12 listopad 2006 - 01:46

Oj tam marudzisz conrad znosił latanie skrzydełkiem i nadal działa ...

Możesz śmiało je wkładać ...

#59 MarekJ

MarekJ
  • Modelarz
  • 157 postów

Napisano 11 listopad 2006 - 21:48

Ten model był projektowany aby bez problemu udźwignąć standardowe wyposażenie. Mozesz oczywiście próbować na małych serwach ale daj niewielkie wychylenia lotek i zastosuj przełożenie pomiędzy dźwignią serwa i lotki.

#60 Diakon

Diakon
  • Modelarz
  • 32 postów

Napisano 11 listopad 2006 - 21:30

Też mnie niepokoją te Conrady w takim modelu... Ale co poradzę - nie mam innych!
Dziś zrobiłem dźwigary oraz kilka innych drobiazgów. Możę jutro uda mi się ukończyć Deltę...