Skocz do zawartości

Katana 1200 mm


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po ostatnim moim pierwszym projekcie przyszedł czas na coś innego ( być może lepszego) i tutaj serdecznie proszę o pomoc, o ,,wytykanie '' błędów w celu ich poprawienia, szczególnie będą sobie cenić rady Sławka, ten model nie bedzie do sprzedaży ( tak jak poprzedni) , no chyba że po oblocie ( jak bedzie dobrze latać) a póki co zastosowałem się do rad z poprzedniego projektu czyli rozpórki na przemian, solidniejsza konstrukcja pod statecznikowa ( wysokość) na razie tyle , jak bedzie wiecej to napiszę:

zaczęło się niewinnie :D skrzydła bedą dzielone na róże ( może węglowej ) 8 mm, miejsca, gdzie skrzydła bedą przystawać do kadłuba nie są wy ażurowane

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pow steru wys nie dzielone, otwory pod serwa corony ( mikro),

Konstrukcja kadłuba balsowo sklejkowa ( CAŁOŚĆ BALSA + PRZY ŁĄCZENIACH SKRZYDEŁ SKLEJKA 0,4 MMNA WZMOCNIENIE )

No i tyle, czas pokaże co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Rob Mc Fly, skoro prezydentowi można, to co ja sobie będe żałować :D

EDIT:

coś mi sie wydaje ( być moze to tylko tak wygląda w 3D) jakiś kadłub szeroki, szer przy wrędze silnikowej wynosi 140mm ( zgodnie z planami) byc może jak dojdą jeszcze oprofilowania spodu oraz garb itp to będzie wyglądac ,,normalnie'' a póki co dorysowałem pierwszy element garbu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak sie komys nie podoba to będzie miał do czynienia z Frankiem :D

ps. będzie przewidziany egzemplarz testowy, jesli ktoś zechce gratisowy model do testów, to pisać na pw. albo po prostu w temacie.

 

EDIT.

heh, tylko te edity:D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

EDIT:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dorysowałem domek i mocowanie rury na skrzydła - powinno być solidnie - rura się będzie opierać na bokach kadłuba + domku wychodzącym z firewalla, domek będzie z balsy 4mm, proszę wszystkich odwiedzających o wpis , o jakieś poprawki co do projektu,

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtass_nt, dlaczego z papieru?

Sławek nie wydaje mi się żeby była za szeroka,wzoruję się na planach Katany X lite które posiadam, i w oryginale owa katana tej rozp ma szer przy wrędze silnikowej 150mm, moja ma 140mm, to moze tylko tak się wydaje na projekcie, ona będzie dość długa, także ta ,,szerokość '' zniknie jak dojdzie jeszcze po 20 cm z każdej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtass_nt, spostrzegawcza z Ciebie bestia :rotfl: :jupi: ja mam taka technikę obraną, że najpierw projektuje model płaski, później rozkładam do w 2D, dokładam odpowiednią grubość materiałów o później znowu składam w 3D dla sprawdzenia czy żaden babol nie wyłazi, ot i taka moja filozofia ;)

s_sikor ja projektuje w CAD, Corel, i SketchUp ( niekiedy jeszcze Rhino i coś tam jeszcze :jupi: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że każdy element jest z tego co widzę grubości kartki papieru.

Słuszna uwaga. Najlepiej od razu rób grubość balsy - wyjdą ewentualne poprawki. Nie wiem czemu nie bawisz się we wpusty - niedużo roboty w projektowaniu a w składaniu ogromne ułatwienie. Staraj się robić na grubość dobrze w 3D bo np teraz wręgi garbowe wnioskuję, że są odsunięte od boczku na 2mm(grubość poszycia). A uwzględniłeś, że wtedy boczek wystaje 3mm, bo do środka nie schowasz, bo będą blokować Ci wręgi poprzeczne? Jeżeli całość jest balsowa to z góry przy wręgach poprzecznych dałbym rozpórki szerokości 1-1,5cm - żeby zrobić T-ownik. Poza tym projektuj wszystko na balsosklejkę a nie sklejkę lotniczą - mi wycinali lotniczą to jest strasznie spalone i po zeszlifowaniu węgla wymiary robią się mniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek:D, dzieki za uwagi, jednak jak juz wczesniej wspominałem wypustki i grubosci materiałów robie w 2D a późbniej jeszcze składam w 3D dla sprawdzenia, co do garbu i wręg to bedzie dobrze, nie bedzie uwzględniłem ze boczek wystaje 3mm, i wręgi garbu zachodza 1,5 mm na boczek ( bo garb bedzie z balsy 1,5 mm ażurowany) ten model nie bedzie z balo sklejki ani ze sklejki, tylko balsa ( no w jednym miejscu sklejka ale to 0,4 mm) a tak ogólnie to moze być? lepszy niz ostatni? moze jakies uwagi? ze tak powiem niech ktos napisze co sie podoba z co nie, to poprawie, bo później to juz za późno bedzie.

a póki co kadłub skonczony, narysowałem nowa kabinke bo stara mi sie nie podobała, dodałem otwór we wrędze na pakiet oraz półkę na regiel i odbiornik, i tyle:

Dołączona grafika

z tym T-ownikiem to ja juz zrobiłem tak wcześniej tyle ze go może nie widać, boki kadłuba sa ,,zamknięte'' u góry i u dołu

Dołączona grafika

Dołączona grafika

i na kolorowo:

Dołączona grafika

Pytacie dlaczego akurat 1200mm - bo zazdroszcze jednej osobie modelu 1200mm MX-a :rotfl: :jupi: :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Co do szerokości to się Piotrek z Tobą nie zgodzę. Moja funtana ma 1250mm rozpiętości a wymiary pierwszej wręgi (a za nią idzie szerokość kadłuba ) są takie jak poniżej.

 

Dołączona grafika

 

Może to Ci podsunie jakieś pomysły.

 

Dołączona grafika

 

Ewentualnie możesz zrobić wręgi bez dzielenia na górę i dół tak jak ja zrobiłem w ultimate. Rozwiązań jest mnóstwo.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.