Skocz do zawartości

RWD 5-bis


s_sikor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Forumowiczow!

 

Z racji tego ze na internecie wszystkie plany RWD 5-bis prowdza do jednej storny: http://www.alehar.aplus.pl/plany.html i sa raczej watpliwej jakosci (chociaz podziwiam Tych co buduja z nich niezle cacuszka!) postanowilem przerysowac je w AutoCAD.

 

Poniewaz w przyszlosci bede chcial zbudowac ten model, pomyslalem, ze wykreslenie go w CAD bedzie: raz - wprawka przed realna budowa; dwa - zabiciem czasu poki nazbiera sie "budzet lotniczy" do jego powstania; trzy - jezeli sie powiedzie - plikiem do rozeslania w komfortowej jakosci.

 

Zalozenia???

Zalozenia - takie jak w planach pana W.Schiera. Z moze malymi modyfikacjami.

Co do rysunkow - wykreslenie pod laser i pod reczne wycinanie.

 

....mam nadzieje ze projekt sie powiedzie.

 

Z racji tego ze jestem praktycznie rzecz biorac raczkujacym modelarzem RC (jeszcze nic nie splodzilem co by polecialo), lecz modelarstwem zajmuje sie odkad pamietam (pierwszy okret zbudowalem w wieku 7 lat z bloku technicznego na "make i wode" plywal w wannie :D potem przez kolejnych 20 lat bylo "pare" innych, ale jak patrze co robicie Wy.... to zebow juz polowy nie mam od uderzania w podloge i sciane z zachwytu) to prosilbym o Wasza pomoc.

 

Wiem ze czasem moge sie wyglupic (czego bede staral sie unikac) wiec prosze o "prostowanie kregoslupa" :D

 

Z gory informuje ze projekt nie powstanie w miesiac czy dwa. Na pewno troszke sie zejdzie. Glownie z racji tego ze nie znam sie dokladnie na tym zemiosle no i nad wiekszoscia rzeczy musze dlugo rozmyslac.

 

Ponizej zamieszczam (o ile mi sie uda) pare pdf'ow z tego co juz mam. Po wykresleniu modelu w 3D bede go rozkladal do formatek.

 

Widok ogolny:

Dołączona grafika

By s_sikor at 2011-04-16

 

Centroplat w widoku X-Ray:

Dołączona grafika

By s_sikor at 2011-04-16

 

Centroplat i jego konstrukcja w widoku od dolu:

Dołączona grafika

By s_sikor at 2011-04-16

 

Centroplat i jego konstrukcja w widoku od gory (bez "pokrywy balsowej' gr 1mm - W. Schier Zastosowal tutaj oslone kartonowa mocowana na dwie sruby):

Dołączona grafika

By s_sikor at 2011-04-16

 

Widok od ogona:

Dołączona grafika

By s_sikor at 2011-04-16

 

Widoki "szkicowe":

Dołączona grafika

By s_sikor at 2011-04-16

Dołączona grafika

By s_sikor at 2011-04-16

 

Ps. Moimi intencjami wykreslenia projektu do AutoCAD jest chec "pomocy" przy budowie sobie oraz innym nie zas w jakikolwiek sposob naruszenia praw autorskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie :/ nie wiem czemu nie widac :/ na podgladzie i wczoraj po zalaczeniu byly :|

Zdaje sie robilem tak jak kolega opisywal na forum (przez www.imageshack.us) i bylo ok. Moze to przez to ze mam Mac OS a nie Windowsa???? Nie wiem :( nie jestem tak bardzo oblatany w "postowaniach"

Sprawdze to dzisiaj, ale pozniej.

 

Narazie zrobile EDIT pierwszego postu z linkami odsylajacymi. Musze pogrzebac glebiej i poprubowac jak zamiescic obrazy zeby wyswietlaly sie pod postem.

 

 

EDIT:

Dobra poddaje sie.... nie wiem o co chodzi. Obraz zalaczam na w/w stronie. Potem link kopiuje do mojego postu i na poczatku wpisuje i na koncu danego linku. U mnie na Macintosh OS obrazy sie wyswietlaja pod postem (przegladarka Safari). Ale juz na OS Windows ich nie widac :/ Help?

(Te linki ktore widac, sa tylko odnosnikami do strony)

 

Wczoraj grzebiac w necie znalazlem takie cos: http://www.willingtons.com/mymac/model_tools.htm w dziale CAD Drawing Blocks (Templates) przydatne bloki CAD'owskie (niestety nie 3D)

 

EDIT:

Poprawilem. Pdf'y zamienilem na gif'y zmniejszylem tez ilosc pixli zeby nie przekroczyc zbyt regulaminowej wagi pliku. Powinno byc wsyzstko OK.

 

EDIT:

Z powodu braku czasu i mozliwosci dzialania na komputerze, zmuszony jestem chwilowo wstrzymac prace nad projektem. Mam nadzieje ze nie na dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sak122 dzieki; narazie niestety musialem sie wstrzymac z dalszymi pracami, poniewaz odtwarzam plany konstrukcyjne carskiego budynku mieszkalnego z 1898 roku. Mam nadzieje ze szybko mi to pojdzie.

Poza tym wkradlo mi sie pare "wiosennych chochlikow" do dotychczasowych elementow RWD, wiec musze je poprawic i isc dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawekmod, dzieki; Ale wiesz co musze Ci powiedziec? Ja robie tak samo z twoimi pracami! (przy czym moja praca nie jest tak rewelacyjna jak Twoja).

 

W chwili wolnego czasu poprawilem dolne podluznice. Prace ida bardzo mozolnie ze wzgledu na brak czasu.

 

 

 

Wysłany: Sro 25 Maj

Niestety, z dokumentnego braku czasu prace nad RWD wstrzymane zostaly do odwolania Praca nie wybiera a z czegos zyc trzeba jech...

 

 

Wysłany: Czw 1 Wrzesnia

Po 4-miesiecznej przerwie biore sie znowu za prace nad planami RWD. Niedlugo (jak tylko ogarne co zrobilem a co mialem do zrobienia) wrzuce koljene zdjecia.

 

 

Wysłany: Wt 5 Wrzesnia

Tak sie zastanawiam nad podluznicami ktore zbiegaja sie na ogonie. W opisie ze strony internetowej zapisane jest: "Jeśli chcemy mieć model lekki i dobrze wyważony należy przy końcu kadłuba ścienić podłużnice do przekroju 3 x 3 mm." Czy ma to istotny wplyw na zachowanie sie samolotu przy skali 1:6 np lub mniejszej np 1:4? Nie mowie tu oczywiscie o akrobacjach i tego typu rzeczach....

 

 

Wyslany: Pt 15 Pazdziernik

To sa fotki po przerwie. Faktycznie nie wiele sie roznia od poprzednich, ale wprowadzilem poprawki do podluznic, pare kosmetycznych poprawek do kratownic itd. wiec ciezko zauwazyc jakies gigantyczne postepy w rysunku.

 

Dołączona grafika

By s_sikor at 2011-10-14

 

 

Dołączona grafika

By s_sikor at 2011-10-14

 

 

Dołączona grafika

By s_sikor at 2011-10-14

 

 

Dołączona grafika

By s_sikor at 2011-10-14

 

 

Dołączona grafika

By s_sikor at 2011-10-14

 

 

Dołączona grafika

By s_sikor at 2011-10-14

 

 

Dołączona grafika

By s_sikor at 2011-10-14

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.