Skocz do zawartości

Wrocław - Gdzie Latamy


spiderok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To jest były poligon, ale nie potrzeba kompletnie żadnych przepustek, zezwoleń czy czegokolwiek. Jeśli nawet ktoś by coś chciał od Ciebie to masz (możesz) z czystym sumieniem wysłać go na księżyc.

Tu może wejść każdy, teren jest nie ogrodzony. Co najwyżej możesz się natknąć na zastęp jeźdźców z pobliskiej stadniny. Czasami marudzą że konie się płoszą więc trzeba chwilkę poczekać aż odjada dalej.

 

Daj znać kiedy byś był to zorganizujemy coś wspólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Byłem tam trzy dni temu polatać,miejsce super, zwłaszcza dla mnie początkującego oblatywacza :) . Byli na miejscu inni z samolotami ( bardzo mili i przyjażnie nastawieni ludzie )  mówili żeby móc tam latać trzeba zapisać się do Dolnośląskiego Stowarzyszenia Sportów Modelarskich. http://www.modelarze-rc.wroclaw.pl/regulamin-lotniska  . Koszt przystąpienia do stowarzyszenia to 125zł, w tym jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej 80zł. I wszystko dla mnie było by ok, chciałem się zapisać, dzwoniłem, po czym uzyskałem odpowiedź że czemu dzwonię dopiero teraz :) , pan, który jest chyba kimś ważnym tłumaczy że zamkną już listę nowych członków na ten rok, że nie ma już czasu chodzić teraz do ubezpieczyciela dla jednej osoby, spytał mnie jeszcze czy są cztery osoby ze stowarzyszenia, które mnie polecą ( jest to jeden z punktów regulaminu ). Tłumaczę że dopiero teraz się dowiedziałem o tym stowarzyszeniu i kto ma mnie polecić skoro jestem "nowym" a właściwie chcę zostać nowym członkiem, na co usłyszałem że taki mają regulamin i jak mi nie pasuje to mogę iść gdzieś indziej  :o i wogle żebym mu nie zawracał teraz głowy  bo jest w pracy.Powiem szczerze że trochę mnie to zszokowało i pozostał niesmak.

 

ps

 

Podziękowania dla panów, którzy udzielili mi jako początkującemu, kilka cennych rad jak latać modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stowarzyszenie to jest koło wzajemnej adoracji byłych .... sam sobie dopowiedz. Lataj sobie i nie oglądaj się na nikogo. Jeśli się będą stawiać to poproś o dokumenty które zabraniają w tym miejscu latać lub dokumenty dzierżawy ternu. Inaczej możesz wysłać ich tam gdzie pisałem wyżej w poście.

Napisz na PW z jakiego rejonu jesteś. Jeśli z południa Wrocka to jest zdecydowanie lepsze miejsce, prawdziwe trawiaste lotnisko.

Chętnie pomożemy początkującemu i wspólnie polatamy. My w przeciwieństwie jesteśmy normalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsc z fajnymi ludźmi jest kilka we Wrocku. Wiem że też ludzie latają na Ceglanej na górce. Wcale nie trzeba jeździć na Raków.

Świetna ekipa też lata na lotnisku w Mirosławicach. Lotnisko wykoszone i utrzymane jest idealnie, chłopaki bardzo życzliwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Z racji ze nie do końca wierze w to co wyczytam na forach odnośnie innych zawsze staram się samemu sprawdzić co i jak, wiec wybrałem się dzisiaj na Raków... Takich za przeproszeniem buców dawno nie spotkałem... Na szczęście jest dużo innych miejsc z fajnymi ludźmi tak jak napisał KonradP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji ze nie do końca wierze w to co wyczytam na forach odnośnie innych zawsze staram się samemu sprawdzić co i jak, wiec wybrałem się dzisiaj na Raków... Takich za przeproszeniem buców dawno nie spotkałem... Na szczęście jest dużo innych miejsc z fajnymi ludźmi tak jak napisał KonradP...

Witaj.

Możesz w kilku słowach opisać przebieg spotkania z modelarzami z Rakowa?

Wybieram się w tamte okolice, chciałbym chwilkę polatać a nie spierać się z kilkoma mało przyjaznymi facetami. Za godzinkę latania chyba nie będą żądać ode mnie zapisania się do Stowarzyszenia....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ceglanej czasem latam gościnnie, że tak powiem, ale widziałem też kogoś z szybowcem z drugiej strony górki. Górka to byłe, zamknięte wysypisko śmieci więc nie powinno tam nikogo być. Ale miejsce fajne. czasem niestety wieje, jak to na górce.

O Rakowie słyszałem wiele już legend i o tym panu "Ważnym" też.  Przez takie historie ludzie zapisywali się do Olesnicy, ale teraz tam zamknięto lotnisko i jest kłopot. Raków to moje tereny dziecinstwa, gdzie latało sie po poligonie z chłopakami, a był to wtedy aktywny poligon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu jest jeszcze miejscówka na rogu Brodzkiej i Koziej. Lata tam sporo zapaleńców różnych wynalazków. Można też natrafić na szkółkę latania Krzyśka Kiermackiego. Atmosfera koleżeńska i pomocna w razie potrzeby. Teren czasem zarasta, ale wypasają tam owce, więc bywa i "wygolone"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raków to moje tereny dziecinstwa, gdzie latało sie po poligonie z chłopakami, a był to wtedy aktywny poligon.

No to widzę, że biegaliśmy żeby nie powiedzieć lataliśmy po tych samych terenach. Ja mieszkałem na Karłowicach więc dla mnie to ten poligon był prawie jak podwórko. :) Jak chodziłem do SP83 na Boya to zawsze słyszeliśmy kiedy jechać po łuski i spłonki na poligon.

Rowerami dla nas to było  20-30 min. Dziura zawsze była więc problemów nigdy nie mieliśmy. Cholera ale się rozmarzyłem.  :D

 

Wracając do tematu to pan "ważny" i kolesie doprowadzili do tego, że z kim nie rozmawiam to mówi, że we Wrocku to się nie da latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis tj w sobote w godz 10-12 latalem na poligonie. Wyobrazcie sobie, ze nikogo z panow "waznych" nie bylo, cale niebo dla mnie!!!! Musze przyznac ze pas startowy to ladnie wygolony "wimbledon" o wymiarach 12x63 kroki.

:)

Jak nie ma nikogo to tam naprawdę jest fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.