Skocz do zawartości

Lama V3 - ustawienia...


mihuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem nowym fanem helikow R/C i od paru dni posiadaczem Lamy V3 :-)

 

Chcialbym prosic osoby, ktore maja lamke dobrze wyregulowana "wiszaca w miejscu", aby przedstawily mi w sposob graficzny jak maja wyregulowane gain, proportional i trymery na aparaturze... Propbuje sam to ustawic niestety moja lamka nie chce sie podporzakowac, wiec prosze o pomoc :-)

 

Co do moich ustawien:

- na aparaturze wszystkie suwaczki mam na srodku

- co do helika, to ustawienia prezentuje ponizszy obrazek...

 

00b012bcf9ee7772.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po wyjęciu modelu z pudełka, musiałem tylko lekko zwiększyć wzmocnienie żyroskopu (gain) i zmniejszyć 'proportional'. Teraz mam następujące ustawienia:

 

lamasettingsqj1.th.jpg

 

Trymery mam niemal na zero, tylko trymer gazu mam w górnym maksimum aby zmniejszyć 'martwy' zakres ruchu drążka.

 

Propbuje sam to ustawic niestety moja lamka nie chce sie podporzakowac, wiec prosze o pomoc :-)

 

Pamiętaj aby zmiany ustawień przeprowadzać przy odłączonym zasilaniu modelu (wbrew temu co jest w instrukcji). Ja początkowo nie odłączałem akumulatora i dziwiłem się, że regulacja nie przynosi żadnych efektów. Rzuć jeszcze okiem np. na ten link o regulacji modulu 4w1:

 

http://epheli.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=4879

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ustawienia gain i proportional są raczej indywidualne. U mnie (mniej więcej) gain 90%, prop 45%. Widziałem inny egzemplarz, latający bardzo stabilnie z gain na minimum.

Ja w swoim nie mogę się pozbyć bicia górnego wirnika. Będę musiał wyjąć wał z górnym wirnikiem i wyważyć go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ustawienia gain i proportional są raczej indywidualne. U mnie (mniej więcej) gain 90%, prop 45%.

 

A trymety na apce kolega w jakiej ma pozycji...? Tez w central? Dziwne, bo ja myslalem, ze wszystkie lamy sa identyczne i wszystkie na identycznych ustawieniach beda tak samo lataly... A tu widze, ze kazdy ma inaczej... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.