Skocz do zawartości

Zdjęcie

FOX 4,1m

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#1 fischer8

fischer8
  • Modelarz
  • 41 postów
  • GG:
  • SkądOława
  • Imię:Bogdan

Napisano 07 marzec 2012 - 18:58

Pewnie nie, :D jak lata to znaczy że tak ma być.
  • 0

#2 ECO400

ECO400
  • Modelarz
  • 453 postów
  • SkądWrocław
  • Imię:Dawid

Napisano 04 marzec 2012 - 19:31

a akie pytanko techniczne: ta turbina nie jest ustawiona pod zbyt dużym kątem?
  • 0

#3 RobertK

RobertK
  • Modelarz
  • 475 postów
  • SkądGarwolin
  • Imię:Robert

Napisano 04 marzec 2012 - 18:26

Dziś pogoda dopisała,więc odwiedziliśmy z Fox-em Niebrzegów. Mimo dość silnego wiaterku latało się całkiem przyjemnie, choć większość lotów wykonał mój syn.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#4 ECO400

ECO400
  • Modelarz
  • 453 postów
  • SkądWrocław
  • Imię:Dawid

Napisano 04 marzec 2012 - 19:31

a akie pytanko techniczne: ta turbina nie jest ustawiona pod zbyt dużym kątem?
  • 0

#5 RobertK

RobertK
  • Modelarz
  • 475 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 04 marzec 2012 - 18:26

Dziś pogoda dopisała,więc odwiedziliśmy z Fox-em Niebrzegów. Mimo dość silnego wiaterku latało się całkiem przyjemnie, choć większość lotów wykonał mój syn.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#6 RobertK

RobertK
  • Modelarz
  • 475 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 20 listopad 2011 - 16:25

Dzisiejsze loty w Niebrzegowie
Kolega Adam asystuje przy starcie
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#7 RobertK

RobertK
  • Modelarz
  • 475 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 19 listopad 2011 - 12:09

Ponieważ temperatura na zewnatrz stosunkowo niska, nagrzewanie ogona modelu podczas pracy turbiny w jest w normie :mrgreen: Wkrótce fotki z lotów modelu Aby niektórych użytkowników przeglądajacych dział szybowców one nie raziły :evil: ,prośba do moderatora o przesuniecie tematu do działu jety
  • 0

#8 DjTommi

DjTommi
  • Modelarz
  • 105 postów
  • GG:
  • SkądRybnik
  • Imię:Tomek

Napisano 23 lipiec 2011 - 20:18

Witam. Ciesze sie Karlheinz, że dobrze Ci się lata tym foxem ale jak ja bym miał cały czas taka prędkość jaką Ty miałeś to podejrzewam, że tez by było wpożadku. A że mój to był klasyczny szybowiec to jest zupełnie inne latanie. Życze samych udanych startów i lądowań :) Pozdrawiam
  • 0

#9 RobertK

RobertK
  • Modelarz
  • 475 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 23 lipiec 2011 - 13:39

Małe sprostowanie odnośnie modelu. Dzisiaj zostałem poinformowany przez p.Leszka (producenta zestawu) iż prezentowany zestaw nie ma nic wspólnego z TOPMODEL jest w całości firmy ELJOT z Andrychowa
Konrad CAT dzięki za chęć pomocy ,ale model oblatałem już jakiś czas temu ,jak pisałem lata świetnie waży 12,7 kg
http://www.youtube.com/watch?v=5LwK9p4uA6Y
Odnośnie lądowania siadałem po przekątnej bo wiało dokładnie w poprzek łąki,która ma szerokość kilku metrów... Przepraszam wszystkich oglądających za jakość filmu :oops:

Zastanawiam się nad wyposażeniem kabiny, może tak: :devil:
Dołączona grafika
  • 0

#10 Konrad CAT

Konrad CAT
  • Modelarz
  • 20 postów
  • SkądPruszków
  • Imię:Konrad CAT

Napisano 22 lipiec 2011 - 18:19

Witam
posiadam identycznego Foxa tego producenta.
Parę uwag
Model nie lata jak wazy ponizej 8kg wymiana bagnetu na wegiel jest najgorszym pomyslem (kruchosc) a niska waga w przypadku tego modelu to zly pomysl.
Co do SC to w weekend zobacze i napisze.
Bardzo wazne jest aby zmienic kont zaklinowania stat. poz. fabrycznie jest duzo pow +2 a ten model zaczyna latac przy +0,5 nalezy podlozyc cienka sklejke z przodu statecznika, oczywiscie przytwierdzic ja na sztywno. Przed ta operacja nalezy oczywiscie sprawdzic katy, moze producent zmienil cos w ostatnich latach.
Platy sa bardzo wytrzymale: styro 3x szklo i abahi robia swoje.
Jesli masz jakies pytania pisz, jesli potrzebujesz pomocy w oblocie zapraszam na Parzniew. Latam tym Foxem od paru lat i mysle, ze poznalem go na wylot.
  • 0

#11 PiotrJ

PiotrJ
  • Modelarz
  • 11 postów

Napisano 19 lipiec 2011 - 21:07

Trochę większy Fox (7 metrowy) z napędem odrzutowym był prezentowany na zlocie modeli we Francji. Zestaw bazowy z Paritech http://www.paritech....dm1/galerie.php
  • 0

#12 RobertK

RobertK
  • Modelarz
  • 475 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 15 lipiec 2011 - 22:34

ogólnie to nie za łatwo nim się lataMusi mięć prędkość, prędkość i jeszcze raz prędkość.

To powiem Ci DjTommi że tym modelem lata się bardzo łatwo ,może dlatego że mój prędkość miał :wink: .Model oblatałem moje obawy były płonne.
Latanie nim to ROZKOSZ ;D

Radek ołów ( ok. 1,6 kg) rozmieściłem tak:
Dołączona grafika
  • 0

#13 vader

vader
  • Modelarz
  • 45 postów

Napisano 05 lipiec 2011 - 22:13

Może ktoś mi wyjaśni jaki jest cel tej zabawy ?

Zazwyczaj celem zabawy jest dobra zabawa. I jedni latają szybowcami klasy F3F uzbrojonymi w silniki elektryczne ze śmigłem a inni pakują na garb jeta. Lata się wtedy szybko, nisko, ryzykownie i z hukiem. Więc jaki jest problem kolego :?:
Nie zawsze polatasz modelem odrzutowym bo np. w mazowieckim wszystkie lotniska ex wojskowe są w rękach prywatnych a miejsc bardziej przygodnych brak.
A taki Robert bierze jeta wychodzi za przysłowiowe podwórko, garaż, stodołę na pierwszą lepszą łąkę i lata. I jest zadowolony bo lata jetem, a że to szybowiec :?: to też samolot :wink: .
  • 0

#14 buwi777

buwi777
  • Modelarz
  • 447 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Imię:Jerzy

Napisano 05 lipiec 2011 - 20:03

Ja do nich należę, ale będę obserwować poczynania, raczej jako ciekawostkę techniczną.

Sądzicie że taki Mozart by zaakceptował muzykę jaką dziś można usłyszeć w radiu ??? Też by to traktował jako ciekawostkę muzyczną...

Czas i życie pokaże co się z tych "ciekawostek" urodzi ...
  • 0

#15 specyfick

specyfick
  • Modelarz
  • 268 postów
  • SkądGdynia
  • Imię:Paweł

Napisano 05 lipiec 2011 - 19:51

Przyglądam się temu tematowi. Przyłączam się do pytania Kamyczka ? Jakie jest cel instalacji takiego silnika do szybowca. Widziałem już taki mix na pokazach, szybowiec FOX z silnikiem wykonywały akrobacje. Były dość imponujące, jeśli można nazwać imponujące szybkie i obszerne pętle, beczki i niskie przeloty na plecach przy dużej prędkości. Ale suma sumarum, żaden z niego akrobata, żaden szybowiec i żaden JET. Nie wiedział bym nawet na jaką imprezę z tym pojechać. Nie było by lepiej wstawić te silnik do fajnego jeta a szybowca zostawić w spokoju ? No ale każdy ma prawo robić ze swoimi modelami co chce. Ale nie dziw się kolego że tym co umiłowali szybowce nóź się w kieszeni otwiera. Ja do nich należę, ale będę obserwować poczynania, raczej jako ciekawostkę techniczną. Powodzenia w oblotach.
  • 0

#16 RobertK

RobertK
  • Modelarz
  • 475 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 04 lipiec 2011 - 18:11

Czy usztywniłęś statecznik pionowy :?:

Paweł , problem był w poziomym :|
Patrz
Dołączona grafika
tak wyglądał po wymontowaniu z usterzenia
Dołączona grafika

Kamyczek_RC lecz swoje kompleksy...
  • 0

#17 Wojtass_nt

Wojtass_nt
  • Modelarz
  • 1429 postów
  • SkądNowy Targ
  • Imię:Wojciech

Napisano 04 lipiec 2011 - 10:45

Celem zabawy jest szybowiec z silnikiem odrzutowym. Ja to tak rozumiem :)
  • 0

#18 GośćKamyczek_RC_*

GośćKamyczek_RC_*
  • Guests

Napisano 04 lipiec 2011 - 10:29

Szybowiec z silnikiem od jeta czego to ludzie nie wymyślą. To jest jednoczesna profanacja szybownictwa i jeta w jedenym kroku. Wybaczcie za słowa krytyki ale dla mnie to jakaś droga na przełaj nie wiem czy jej celem jest zabłyśnięcie i pokazanie ,że stać mnie na jeta , czy że mam silnik do jeta ale nie potrafię nim latać bo jest zbyt szybki ... Może ktoś mi wyjaśni jaki jest cel tej zabawy ?
  • 0

#19 vader

vader
  • Modelarz
  • 45 postów

Napisano 02 lipiec 2011 - 10:51

Czy usztywniłęś statecznik pionowy :?:
  • 0

#20 Piotr_O.

Piotr_O.
  • Modelarz
  • 97 postów