Skocz do zawartości

FOX 4,1m


RobertK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To kiedy wizyta w Radawcu i oblot FOXA :?: :wink:

Prawdopodobnie w sobotę, jeśli się wyrobię :| Generalnie model złożony ,ale muszę dopracować kilka "detali"

Piękny FOX, olbrzymi. :shock:

 

Nie spiesz się, "gdy się człowiek spieszy to się diabeł cieszy" :wink: , jeśli oblot wypali w tą lub w następną sobotę to niestety ale nie będę mógł być jego świadkiem :cry: a tak chciałem sfilmować to wydarzenie :cry: , no chyba że w tą sobotę, ale po szesnastej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Kamyczek_RC

Szybowiec z silnikiem od jeta czego to ludzie nie wymyślą. To jest jednoczesna profanacja szybownictwa i jeta w jedenym kroku. Wybaczcie za słowa krytyki ale dla mnie to jakaś droga na przełaj nie wiem czy jej celem jest zabłyśnięcie i pokazanie ,że stać mnie na jeta , czy że mam silnik do jeta ale nie potrafię nim latać bo jest zbyt szybki ... Może ktoś mi wyjaśni jaki jest cel tej zabawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się temu tematowi.

Przyłączam się do pytania Kamyczka ?

Jakie jest cel instalacji takiego silnika do szybowca.

Widziałem już taki mix na pokazach, szybowiec FOX z silnikiem wykonywały akrobacje.

Były dość imponujące, jeśli można nazwać imponujące szybkie i obszerne pętle, beczki i niskie przeloty na plecach przy dużej prędkości.

Ale suma sumarum, żaden z niego akrobata, żaden szybowiec i żaden JET.

Nie wiedział bym nawet na jaką imprezę z tym pojechać.

 

Nie było by lepiej wstawić te silnik do fajnego jeta a szybowca zostawić w spokoju ?

No ale każdy ma prawo robić ze swoimi modelami co chce.

Ale nie dziw się kolego że tym co umiłowali szybowce nóź się w kieszeni otwiera.

Ja do nich należę, ale będę obserwować poczynania, raczej jako ciekawostkę techniczną.

Powodzenia w oblotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do nich należę, ale będę obserwować poczynania, raczej jako ciekawostkę techniczną.

 

Sądzicie że taki Mozart by zaakceptował muzykę jaką dziś można usłyszeć w radiu ??? Też by to traktował jako ciekawostkę muzyczną...

 

Czas i życie pokaże co się z tych "ciekawostek" urodzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi wyjaśni jaki jest cel tej zabawy ?

Zazwyczaj celem zabawy jest dobra zabawa. I jedni latają szybowcami klasy F3F uzbrojonymi w silniki elektryczne ze śmigłem a inni pakują na garb jeta. Lata się wtedy szybko, nisko, ryzykownie i z hukiem. Więc jaki jest problem kolego :?:

Nie zawsze polatasz modelem odrzutowym bo np. w mazowieckim wszystkie lotniska ex wojskowe są w rękach prywatnych a miejsc bardziej przygodnych brak.

A taki Robert bierze jeta wychodzi za przysłowiowe podwórko, garaż, stodołę na pierwszą lepszą łąkę i lata. I jest zadowolony bo lata jetem, a że to szybowiec :?: to też samolot :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ogólnie to nie za łatwo nim się lataMusi mięć prędkość, prędkość i jeszcze raz prędkość.

 

To powiem Ci DjTommi że tym modelem lata się bardzo łatwo ,może dlatego że mój prędkość miał :wink: .Model oblatałem moje obawy były płonne.

Latanie nim to ROZKOSZ ;D

 

Radek ołów ( ok. 1,6 kg) rozmieściłem tak:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

posiadam identycznego Foxa tego producenta.

Parę uwag

Model nie lata jak wazy ponizej 8kg wymiana bagnetu na wegiel jest najgorszym pomyslem (kruchosc) a niska waga w przypadku tego modelu to zly pomysl.

Co do SC to w weekend zobacze i napisze.

Bardzo wazne jest aby zmienic kont zaklinowania stat. poz. fabrycznie jest duzo pow +2 a ten model zaczyna latac przy +0,5 nalezy podlozyc cienka sklejke z przodu statecznika, oczywiscie przytwierdzic ja na sztywno. Przed ta operacja nalezy oczywiscie sprawdzic katy, moze producent zmienil cos w ostatnich latach.

Platy sa bardzo wytrzymale: styro 3x szklo i abahi robia swoje.

Jesli masz jakies pytania pisz, jesli potrzebujesz pomocy w oblocie zapraszam na Parzniew. Latam tym Foxem od paru lat i mysle, ze poznalem go na wylot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie odnośnie modelu. Dzisiaj zostałem poinformowany przez p.Leszka (producenta zestawu) iż prezentowany zestaw nie ma nic wspólnego z TOPMODEL jest w całości firmy ELJOT z Andrychowa

Konrad CAT dzięki za chęć pomocy ,ale model oblatałem już jakiś czas temu ,jak pisałem lata świetnie waży 12,7 kg

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=5LwK9p4uA6Y

Odnośnie lądowania siadałem po przekątnej bo wiało dokładnie w poprzek łąki,która ma szerokość kilku metrów... Przepraszam wszystkich oglądających za jakość filmu :oops:

 

Zastanawiam się nad wyposażeniem kabiny, może tak: :devil:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ciesze sie Karlheinz, że dobrze Ci się lata tym foxem ale jak ja bym miał cały czas taka prędkość jaką Ty miałeś to podejrzewam, że tez by było wpożadku. A że mój to był klasyczny szybowiec to jest zupełnie inne latanie.

Życze samych udanych startów i lądowań :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ponieważ temperatura na zewnatrz stosunkowo niska, nagrzewanie ogona modelu podczas pracy turbiny w jest w normie :mrgreen: Wkrótce fotki z lotów modelu

Aby niektórych użytkowników przeglądajacych dział szybowców one nie raziły :evil: ,prośba do moderatora o przesuniecie tematu do działu jety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.