Skocz do zawartości

FCO HD dziwne zakłócenia w obrazie


BART
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakupiłem kamerkę FCO HD i na wielu zdjęciach ,nie wszystkich ( z tego samego lotu) pojawiają się zakłócenia/zniekształcenia falowe obrazu co widać najlepiej na obrazach zawierających proste linie.

http://imageshack.us/photo/my-images/694/fchd0013.jpg/

 

Chciałem reklamować kamerkę, ale nie zdążyłem, bo zgubiłem ją wraz z modelem podczas kręcenia ostatniej sniezycy w chmurach.Model zniknął w chmurze nad lasem, w gęstym opadzie sniegu i tyle go widziałem.

Z głupotę i ryzykowne latanie się placi..

Czy takie zakłócenia są spowodowane lotem czy cośz kamerką było nie tak?

 

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jest to tak zwany efekt jello (rolling shutter), występuje w kamerach z przetwornikiem CMOS. Spowodowany jest to wibracjami w modelu. Następnym razem wyważyć śmigło, włożyć FCO w gąbke albo coś co armotyzuje i problem zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Diem za informację, trochę dziwne jest to ,że na filmach tego efektu nie ma, tylko na zdjęciach.

 

labo- Komputer nie wpuszcza mnie na twoją stronę -ZAGROŻENIE TROJANEM!!Masz wirusa na stronie

 

Bart

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

labo- Komputer nie wpuszcza mnie na twoją stronę -ZAGROŻENIE TROJANEM!!Masz wirusa na stronie

Jakiego masz antywirusa?

 

Tak, do index.html doklejona była na serwerze jedna linijka kodu... :?

 

Mi na filmach pływa... wycinam kawałki tylko z lotu ślizgowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywałem na początku jak z włąsnej głupoty zgubiłem w snieżycy model,dałem nie bardzo wierząc w sukces ogłoszenie na wsi ,że poszukuje modelu.

Dzisiaj miałem telefon , od człowieka który chodząc w lesie z psami na spacerze znalazł model:-)

Stan określił jako prawie nie zniszczony!

Ale najlepsze -model został znaleziony ok 2 km od miejsca gdzie go straciłem z oczu, nie sądziłem , że aż tak daleko poleciał.

Jutro jadę go odebrać,najbardziej nie mogę doczekać się filmu z kamerki, która w/g pana znalazcy jest nietknieta:-)!!!Czyli będzie film" ZAGUBIONY W CHMURACH"

 

Dam znać

 

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lot na filmie zajmuje klika minut, lądowanie w drzewach jak po sznurku, jakby ktośnim kierował (leciał z wiatrem),ale potem jest 20 minut filmu jak wisiał na drzewie.

Jak to wyciąć?Do WinMovieMaker nie wchodzi , bo to MOV a nie mam żadnego programu aby zmienić format ,np: na AVI

Chodzi tylko o wyciacie gfragmentu filmu w formacie MOV.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lot na filmie zajmuje klika minut, lądowanie w drzewach jak po sznurku, jakby ktośnim kierował (leciał z wiatrem),ale potem jest 20 minut filmu jak wisiał na drzewie.

Jak to wyciąć?Do WinMovieMaker nie wchodzi , bo to MOV a nie mam żadnego programu aby zmienić format ,np: na AVI

Chodzi tylko o wyciacie gfragmentu filmu w formacie MOV.

 

pzdr

To od razu przyszłościowo. Do konwertowania wszelkich mov/mp4 na .avi jest bardzo fajny program MP4Cam2AVI (ja mam v2.83). Przekonwertowanie trwa dosłownie kilka chwil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wskazówki,

 

film stracił na jakosci przez konwersje,ale jest.

Pociąłem go ponieważ cały ważył prawie 4Gb z czego większość to widok nieba z drzewa gdzie skończył lot.

 

 

Robiłem zdjecia w wekkend z kamerą zamontowaną na gąbce,efekt jest dobry tylko gdy się szybuje,wtedy nie ma zniekształceń jak silnik pracuje to są fale ,pozostaje jeszcze wyważenie śmigła

 

BART

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

W tej sytuacji pomóc może wyważenie śmigłą(trzeba kupić wyważarkę, koszt ok.10-50zł). Trzeba unieruchomić "walające się" po samolocie rzeczy, np.regulator,odbiornik itp. tak aby były nieruchome. Do mocowania kamerki zalecam używać rzepów VELCRO POD(znane też pod nazwą 3M), chociaż takowe na pewno były w zestawie(w moim też ;D)

 

A ja Panu bardzo polecam program Sony Vegas (dużo wersji jest i każda jest dobra,ale moim zdaniem najlepsza to "Sony Vegas 9")

Eee...tam...Sony Vegas! Adobe After Effects lepszy ;p. Jeśli masz konto na torrentach bez problemu ściągniesz oby dwa programy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.