Skocz do zawartości

Multiplex Acromaster


alchemique

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Dorobiłem się wkońcu przyrządów pomiarowych (WattMeter i obrotomierz),

mogę więc trochę uzupełnić dane o zastosowanym w moim modelu napędzie:

silnik DUALSKY XM3536CA-8T Outrunner

śmigło APC-E 12x6

akumulator 3s1p KOKAM 2100 mAh 30C

regulator 3F DYNAM 45A

prąd maksymalny (model trzymany w miejscu) - 30A

maksymalna pobierana moc - 300W

maksymalne obroty (model trzymany w miejscu) - 7600 obr/min

Pomiary dokonane przy maksymalnie naładowanym akumulatorze.

Wyniki te zgrubsza pokrywają się z wyliczeniami Motocalca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Elapor - to materiał na bazie polistyrenu, EPP - inacz, ekstradurowany polipropylen, czyli spieniony woreczek nylonowy. Różnica jak pomiędzy reklamówką i styropianem... Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Poawaryjny raport z długotrwałej eksploatacji

 

Na początku tego roku mój Acromaster został nieco ulepszony.

Dostał silnik Turnigy TR 35-42D 1000kv,

regulator (tym razem z wbudowanym BEC) Robbe BL-CONTROL ROXXY 950-6

śmigło APC E-12/6 zamiennie APC E-13/6,5

Po tych modyfikacjach osiągi trochę lepsze, a szczególnie z tym większym śmigłem, ale niestety czas lotu trochę mniejszy.

 

Nie liczę dokładnie ilości lotów, ale że jest to nasz podstawowy model, to będzie już tego koło 200.

Tak po połowie na każdym napędzie. Pakiety 3 szt od początku te same już słabną i zamiast 2100mAh to jakieś 1800 mają obecnie.

 

Kraks niewiele i tylko w miarę delikatne, naprawy sprowadzały się do wymiany śmigła (chyba 4 szt uległy połamaniu) i napraw podwozia.

 

Wczoraj przed ostatnim planowanym na ten dzień lotem, żartowaliśmy, że model powinien przejść przegląd generalny. No i koledzy wykrakali. Podczas lotu odłamała się oś silnika i razem ze śmigłem i kołpaczkiem udała się na skróty w trawę, samolot pewnie prowadzony przez syna poprawnie wylądował bez innych uszkodzeń.

 

Okazało się, że oś (średnica 4mm) pękła w miejscu gdzie miała nacięty rowek pod zawleczkę pierścieniową.

Nową ośkę już zrobiłem z takiej która była prowadzeniem głowicy napędu FD 5i1/4cala.

 

Zobaczymy jak będzie dalej, bo pobieżny przegląd takich usterek nie ujawnia, a na szczegółowy to nie mam odpowiednich uprawnień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Jakie polecacie pakiety do tego modelu obecnie mam silnik turnigy 35-36 1100 w przyszłości może założę turnigy sk 35-42 1000 obecnie latałem na pakietach turnigy 3s 1800 ale trochę za krótko waham się miedzy pakietami 2200 turnigy a 2650 pierwszy waży 185g a drugi 225g.Mam dylemat nie chcę zrobić latającej cegły z modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja wlasnie kupilem sobie ten model i jestem po 2 lotach z pakietami 2200mah i mysle ze jest ok musze tylko dobrze ustawic sc. Smigielko mam 10/7 i tez daje rade ale czekam na 11/5,5 takie jest proponowane w instrukcji i zobacze jak to bedzie latac. Mam pytanie co do mocowania skrzydel, po wcisnieciu maja niewielki luz u was tez tak jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam

z racji ze ostatnio latajac wujek pstryknal pare fot to wstawiam.Jezeli kogos zainetresuje to o modelu moge powiedziec ze jest naprawde dobrym samolocikiem do ostrego latania jak i do "posmigania" rekreacynie kolo domu.Polecam kazdemu kto chce latac beztresowo ;).J jeszcze podam wyposazenie uzyte w modelu:

-silnik ROBBE BL-Outrunner Roxxy 3535/16

-reg. TGY PLUSH 40A

-serwa Turnigy MG90S Metal Gear Servo 1.8kg / 13.4g / 0.10sec

-aku. rihno 2150mAh 25C 3S

 

Na takim wyposazeniu modelik lata bardzo fajnie i wazy tez nie najgorzej bo cos 970 gram nie pamietam dokladnie.

I jeszcze pare fotek:

dscn9790x.jpg

dscn9782w.jpgdscn9768c.jpg

dscn9738x.jpg

dscn9721z.jpg

dscn9749z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.