Skocz do zawartości

Projekt Extra


Rekomendowane odpowiedzi

ja drukowałem plany na formacie A4 w programie corel, ładnie dzieli duży format planów na poszczególne cześci. Tylko najlepiej na planach wczesniej przed wydrukiem nalezy dorysować linie proste najlepiej z oznaczonym wymiarem by sie później prosto złożyło poszczególne kartki ze soba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 398
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

to co napisalem ( materialy) na 1,2m model to nawet za duzo i zostanie ;p

 

 

jedna deska balsy 3mm na jeden bok i jedna na spod.. czyli 3... na garb tez jedna.. nawet nie cala.. stateczniki to 4-5 listewek z balsy 6mm ( 6x10)

 

 

na skrzydlo poszly 2 deski 2mm ( zeberka) 4 deski jedynki i kawalek 6mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w swoim silniku wsadz 17x12 będzie dobrze. Nie patrz na kalkulatory, bo to jest szit. Jeżeli silnik ma niskie Kv to osiąga dane obroty w zależności od napięcia i tylko większe śmigło podwyższy ciąg lub dokładka celi więcej żeby przybyło obrotów na śmigle które masz.

 

Jeżeli chcesz żeby model był szybszy musisz zwiększyć obroty silnika czyli podnieść napięcie.Zmiana śmigła na większe poprawi wyjście z zawisu ale opór 17 calowego śmigła nie rozpędzi Ci tego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek nie chodzi o to że model zbyt wolno lata ale o to że wszystkie figury wykonuje wolno :(

Nie wiem na ile pomoże zmiana śmigła, ten model podobno jest mułowaty. Myślę nad zmianą modelu na 1.5m jaczka tapmadl :wink:

 

Jeszcze 2 pytanie - model przy snapie tak jakby wchodzi w płaski korkociąg, oś obrotu zamiast być w środku modelu to jest w pobliżu natarcia. Nie umiem tego dokładniej wyjaśnić ale tak samo zachowywała się 1.2m extra po dołożeniu dużych SFG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie co z nim? Wypina sie w locie?

 

:mrgreen: :lol:

model przy snapie tak jakby wchodzi w płaski korkociąg, oś obrotu zamiast być w środku modelu to jest w pobliżu natarcia. Nie umiem tego dokładniej wyjaśnić ale tak samo zachowywała się 1.2m extra po dołożeniu dużych SFG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Siema. Posiada ktoś może plany bo linki wygasły ?? Z góry dzięki zielony42@gmail.com

 

Pozdrawiam

Witam, mam plany i nawet mam zaczęty model na szafie i brak czasu na jego dokończenie. Jeżeli jesteś chętny możemy się dogadać co do tego co na mojej szafie. mój adres snelek@o2.pl Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.