Skocz do zawartości

Kolanko w asp .61 4t


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem z montażem tłumika w modelu Piper Cheeroke. Kąt zgiecia jest zbyt duży i tłumik nie mieści sie w wyznaczonym miejscu. Czy jest szansa rozgiać kolanko? Planowałem na gwinty nakręcić odpowiedniej wielkości nakrętki i w imadle rozgiac. Do pełni szczescia brakuje mi 5-7 mm. Da sie to zrobic nie uszkodzając elementu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zapomnij ja próbowałem nawet na gorąco się nie daje.

Musisz kombinować (dorobić coś) albo gdzieś widziałem można dokupić giętkie przedłużki ale teraz nie wiem gdzie.

Przy wyginaniu na pewno pęknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może z jakieś stalowej rurki wygniesz ją na gorąco, nagwintuj końcówki może zda egzamin (przy wyginaniu zasyp ją drobnym piaskiem w środku żeby się nie załamała) :idea: :?:

nic innego nie wymyślisz.

Pisz co zrobiłeś i czy zdało egzamin.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elastyczna przedłużke znalazłem za niecałe 90 zl czyli nie tak zle. W weekend bede grzebał bo na razie jestem na delegacji. Bede szukał zamiennika o wiekszym kacie rozwarcia. A no i wuja jest tokarz to trzeba z nim porozmawiac. Czy to musi byc stal nierdzewna czy moze byc standart?

 

 

Edit. Znalazłem kolanka do OS Max. Cena identyczna jak przedłużeń elastycznych. Bede starał sie giać no i zobaczymy co wuja bedzie w stanie zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanislaw, rysunku nie jestem w stanie zrobic, brak dostepu do komputera. No ale. Wymiary kolanka- długość (po zewnętrznej stronie zgiecia) 55mm, długość gwintu(na obu końcach)10mm, gwint M10x1, średnica wewnetrzna ok 8 mm. Kąt zgiecia, 70*. Mam nadzieje ze dalo sie zrozumieć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Stanisławie. Dziekuje za kolanka. Kąty dobre ale niestety gwint nie ten. U mnie w oryginale jest bardzej gesty. On ale udało mi się rozgiac oryginalny łącznik i jakoś wygląda.

Dziekuje wszystkim a w szczególności Stanisławowi i Fokkerowi za pomoc na pw. Silnik juz dotarty i siedzi w modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.