Skocz do zawartości

PA - Addiction 3D


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Po raz kolejny zwracam się do was z prośbą o pomoc w wyborze odpowiedniego samolotu . Za sobą mam 2 letni staż , latanie trenerkami i szybowcami takimi jak : EasyStar , Esa z cyberfly , EasyGliderPro , Blizzard . Pod koniec poprzedniego sezonu zacząłem przygodę z akrobatami . Więdzać , że na początku jest to dość trudne kupiłem tani model jakim jest Handyman . Od razu uświadomiłem sobie , że akrobaty to "dziedzina" którą chciałbym się zająć . W tym roku Kupiłem znanego akrobata ParkMaster'a , jest to bardzo sympatyczny model na którym dużo się nauczyłem . Teraz chciałbym kontynuować moją przygodę z 3D , więc zwracam się do was z prośbą o poradę . Jaki model wybrać ?

Tak w zasadzie to mam do wydania 1700 zł na dwa samoloty . Myślę , że taki fundusz powinien wystarczyć . Całe wyposażenie chciałbym zamówić z hk .

Jak na razie myślałem nad 2 samolotami :

AcroMaster'ze

Addiction 3 D

Nie napisałem tutaj bez wcześniejszego przygotowania . Kilka godzin spędziłem nad czytaniem tematów na naszym forum jak i na rcgroups . Teraz czekam na wasze zdanie na ten temat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skromnie powiem, że moje doświadczenie z modelami jakieś 11 lat podpowiada Ci, że taki mały model to do 3D nie wiele Ci da satysfakcji z latania. 1700zł to suma za jaką możesz mieć bardzo dobry model 1,5m którym będziesz latać z wielką frajdą, a różnica miedzy klasami modeli EPP i małymi balsiakami jest kolosalna.Jeżeli boisz się jeszcze takich modeli 1,5m powinieneś wybrać Yaka 55M firmy Telink.Jest to jedyny model EPP dosyć pokaźnych rozmiarów. Lata tak jak modele klasy 50E i jest bardzo sztywny.

 

tylko nie napalaj się Ci ludzie z filmików latają trochę więcej niż my w PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za bardzo szybkie odpowiedzi , ale chyba jeszcze poczekam z tym Yak'iem z Haikong'a i jako model pośredni między Park'iem i Yak'iem z Haikong'a wybiorę tego z Telink'a . Pod koniec zimy kupię tego większego , żeby się nie nudzić bo jednak trochę zabawy z nim będzie przy składaniu . Jeśli chodzi o sklep w którym go kupię to pierwszy raz o nim słyszę : www.shop.revoc.eu . Może macie pomysł na inny sklep ? Następną rzeczą jest napęd . Fakt , faktem oryginalny napęd nie ma zbyt wygórowanej ceny w porównaniu do zestawów napędowych multiplexa

Zestaw Telink , ale jednak w chinach będę miał coś takiego za połowę ceny . Jeżeli tylko ktoś napiszę , że ten zestaw jest wart swojej ceny to go wezmę . Pozostałe wyposażenie

Pakiet x3

Serwa x 3 (lotki , Wysokość)

Serwo na kierunek

Plus drobna galanteria której nie będę tu wypisywał . Sprawdzi się to wszystko , czy może proponujecie coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest naprawde wart swojej ceny- o tym chinskim pisza, ze jest krzywy. Nie warto ryzykowac. A sklepu sie nie boj- Zbyszek to naprawde solidny gosc. Z reszta nie mialby takich opinii i tylu przedstawicieli na calym swiecie- wszystkich zadowolonych!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Odzywam się nieco późno, ale byłem na wakacjach.

Ale do rzeczy

 

Może mi ktoś wytłumaczy, jaki jest sens namawiać do kupna jakiegoś styropianowego, czy z innej pianki Yaka, człowieka posiadającego Parkmastera i Handymana i do tego piszącego że posiada oba modele od początku tego roku!?!?!?

 

Znam Parkmastera (miałem) i widziałem jak lata Handyman.

Z całym szacunkiem dla autora wątku, ale nie bardzo wierzę że latając raptem przez parę miesięcy opanował już Parkmastera do granic możliwości, a zapewniam że jest to maszyna która może wiele i dla wielu ograniczeniem będą tylko i wyłącznie umiejętności i wyobraźnia pilota, a nie możliwości modelu.

 

Po jakie więc licho zamieniać świetny, markowy model na inny piankowy?

 

Co innego jeżeli ma się Parkmastera w małym palcu i potrafi płynnie całą wiązankę 3d, wtedy niewątpliwie przesiadka na model konstrukcyjny będzie uzasadniona i tu modele PA jak najbardziej godne są polecenia.

 

Pozdrawiam

 

Viper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A`propos tytułowego Addictiona 3d z PA. Tak na marginesie model cudowny. Ale do rzeczy, przed wyjazdem na wakacje zaliczyłem nim niezłego dzwona. Z wysokości tak z 3 metrów pionowo w dół na twarde podłoże. Myślałem że będzie krucho, a tu okazało się że kołpak węglowy i domek silnika zadziałały jak przysłowiowa strefa zgniotu, oba do wymiany, ale to nie problem, u polskiego dystrybutora części i elementy modeli PA są do dostania bez problemu.

Z całej konstrukcji poza tym doszło do niewielkiego nadłamania paska balsy w kadłubie, wystarczyło odprowadzić na swoje miejsce i zalać CA, dodatkowo zalaminowałem cienkim paskiem włókna szklanego i pękło mocowanie pręta węglowego w jednym skrzydle, po przecięciu kawałka folii, odprowadziłem na swoje miejsce, analogicznie zalałem CA i zalaminowałem. Najwięcej problemu sprawiło oddzielenie resztek starego domku silnika. Oczywiście laminatowa osłona silnika też ucierpiała, ale podobnie CA i laminowanie uczyniło cuda.

Opisuję to w nawiązaniu do głoszonej również na tym forum opinii o delikatności modeli PA.

To że modele te sprawiają wrażenie delikatnych i są najlżejsze w swojej klasie jak widać dzięki przemyślanej konstrukcji potrafią też trochę znieść.

Za to latają super :)

Na silniku Thrust 20 i śmigle 11x3,8SF zawis na około 40- 50% mocy i nie ma takiej możliwości żebym nie mógł z zawisu bez żyłowania silnika i pakietu przejść pionowo w górę, to samo przy niewielkim wietrze lecąc pod wiatr można model prawie zatrzymać w powietrzu, oczywiście dodając nieco gazu lata jak każdy model tej wielkości, może być dynamiczny, a może symulować leciutkiego deproniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zdecydowanie polecam oryginalny silnik + regiel.

Ja mam dodatkowo serwa hitec 65MG + orczyki węglowe od PA, odbiornik spektrum 6100 coś tam, pakiety Rhino 3s 2150 po 30c i już. Zgodnie z tym co podają na stronie PA, najlepszy ciąg daje śmigło 11x3,8SF.

Szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt nie ma gołego addictiona.

Jeśli nikt się nie trafi, zważę całość i odejmę wyposażenie zgodnie z wartościami podanymi na stronach producentów, dodatkowo 2 przedłużki kabli, mniej więcej powinno wyjść (aczkolwiek mój już nie jest w oryginalnym stanie :) ), ale to dopiero w weekend, a najwcześniej jutro wieczorem, wcześniej się nie wyrobię. Chyba że wejdziesz na stronę PA i zrobisz analogicznie, odejmij wagę wyposażenia, elementy zalecane są podane na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.