Skocz do zawartości

Nastepny "ja" z lamką


kogutos

Rekomendowane odpowiedzi

czesc wszystkim.jestem Tomek,zamieszkuje w Lublinie.Jestem swiezym posiadczem Lamki.Latam modelami samolotow RC od 5 lat ale helika mam pierwszego.Uwazam ze Lamka jest super.Mialem spore problemy z regulacją ale mysle ze juz jest OK.Mam dwa pytanka do posiadaczy::: Zauwazylem ze w trakcie wyladowywania pakietu ogon ma tendencje do znoszenia? Czy ta ładowareczka do li po jest wyposazona w balancer??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zacznę od końca: ładowarka jest z balancerem.

Co do znoszenia ogona, to według mnie nie da się go trwale wytrymować. U mnie zmienia się wraz ze stopniem rozładowania pakietu. Od jednego do drugiego końca trymera, a i tego mało (sporo poza zakresem trymowania). Przyzwyczaiłem się do tego i przy regularnym lataniu (2 pakiety dziennie, lub to x2) przestało mi przeszkadzać.

Dla mnie największą niedogodnością jest duża trudność w utrzymaniu stałej wysokości podczas manewrów, bo w zawisie nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pływanie ogona może faktycznie doprowadzić do rozpaczy, ale kwestia opanowania przyzwyczajenia. Potem nawets ie na to nei zwraca uwagi :) (oczywiscie w przypadku Lamy)

Problem z utrzymaniem stałe wysokości może leżeć w zbyt sztwno osadzonym drązku :) Nie raz widziałem próby zawisów i uczący się miał "zębatkę" pod drązkiem, co praktycznie uniemozliwia znalezienie neutrum. Bawiłem sie lamą w domu i da sie tym naprawde ładnie zawisnać na stałym pułapie. Polecam zwolnic nieco docisk i WD40 w przeguby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o utrzymanie stałej wysokości podczas zawisu. Tutaj to bez najmniejszego problemu! Chodzi mi o utrzymanie stałej wysokości lotu podczas manewrów np. ósemek, lotu po kwadracie, obrotu wokół osi pionowej. Ale to jest typowe dla heli bez zmiennego skoku łopat, a wynika z niemożności szybkich zmian prędkości obrotowej wirnika (tu wirników) ze względu na ich bezwładność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.