Skocz do zawartości

coś w rodzaju ULTIMATE


piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

zgadza sie ze to troche jest kosmetyka ale nie do konca bo kazde polaczenie podluznicy z rozporka jest nakryte balsa czyli daje to dodatkowe wzmocnienie i polaczenie

Natomiast wyciete i wyyazurowane same boki z plytki balsowej sa IHMO najgorszym (czytaj najslabszym) rozwiazaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dać od środka w miejscach styku rozpórek z podłużnicami takie małe

nakładki z cieńszej sklejki :D A na cały bok kratownicy przykleić np 2 listwy profilujące na których będzie przyklejona pokrycie też nieżle wygląda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie będą potrzebne a ja tylko przez chwilę zastanawiałem się jak mocne jest połączenie dolnej podłużnicy w miejscu tam gdzie się zaczyna czyli przy wycięcie na dolne skrzydło ale widać że jest tam coś wklejone .

Ale tak jak na Shark-a patrzę to widać że jest raczej ,,muskularny" :D

U Piotra też to oglądałem ale coś tam jeszcze dołoży i nawet o tym nie pisałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo masz rację z tym co jest na zdjęciu, ale na tą chwilę wklejone są dodatkowo rozpórki od środka z balsy 5x5 co w wyniku czego daje mi bardzo sztywną sklejkę balsową i sztywną konstrukcję,

przewiduję do modelu silnik 4 takta 11,5 cm więc myślę że to zda egzamin,a z resztą model ma być bardzo lekki, więc musze brać wszystko pod uwagę i myśleć nad każdym kawałkiem modelu

fotki podeślę w innym czasie bo jak wspominałem wcześniej musze pożyczać go od kolegi

pzdr PIOTR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

coś ostatnio w spalinkach sie mało dzieje, może jak pożyczę aparat to wstawię fotki modelu, jeszcze brak tylko praktycznie skrzydeł, i poszpachlować owiewkę na silnik, ach ta młodzież tylko na elektrykach bazuje, a co zauważyłem jest ich coraz więcej na forum :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem motylku czy ci wyślę te plany mojego modelu bo są w opłakanym stanie, ale jak zobaczysz model i ci się spodoba to ci go specjalnie rozrysuję od nowa

 

a jeszcze jedno to jak model będzie się spisywał, to mam rozrysowane plany dużego brata tego modelu, i kolejnym krokiem będzie jego budowa

(pod silnik 40-60) także jak coś to się mogę podzielić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sciagnąłem do albumu pod podany przez Ciebie Marcinku adresik ostatnie fotki z lustracji u Henia. Zaraz będe je w jego wątku w spalinkach umieszczał. Za adresik dzięki, tam bez problemów mnie "przyjęli" :D Przepraszam, że tu piszę, ale tak mi jakos wyszło... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jak obiecałem tak zrobiłem

kilka fotek prac postępujących przy modelu

a20c5db125076c50med.jpg

 

a tu mój nowy silniczek w całej okazałości, jak moda to moda i jak przystało na dwupłata -4 sów 70 MAGNUM

 

 

5860cabdedc1ed35med.jpg

 

 

a tu widok na stery i statecznik

6c4f30c559474fa7med.jpg

 

 

dolne skrzydło, jak widać prace się posuwają, powoli ale.........

4ba5c5f2050ace4emed.jpg

 

 

7fe2c987fc9bc040med.jpg

 

 

widoczek z góry

4790501f9e7521e1med.jpg

 

no i jeszcze raz stery , ale od tyłu

f3c909b388db159emed.jpg

 

a tu trochę flaków i wnętrzności

4f8108b9c1019effmed.jpg

47b05c6824aa3629med.jpg

2927bee5db54547bmed.jpg

 

 

no i wnętrze z daleka

b5a5afa9ba468336med.jpg

0503426fb7990059med.jpg

 

 

a tu widok na zastrzały i szczegółły konstrukcji, jeszcze do nich będą mocowania do skrzydeł

f94d34e142ce231amed.jpg

502d0412f3b6dc3bmed.jpg

no i na dole jest jeszce do modelu owiewka na silnik, tylko jeszcze w trakcie szpachlowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze na domiar wszystkiego zrobiłem plan do modelu pod mojego ZDZ 50 i już zbieram materiały i zamawiłem rdzenie na skrzydła , będzie miał 180 cm rozpiętość i 195 cm długości, mam zamiar zrobić identyczny model tylko że duży, ec37f18bb434316fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod mojego ZDZ 50 i już zbieram materiały i zamawiłem rdzenie na skrzydła , będzie miał 180 cm rozpiętość i 195 cm

 

Obawiam sie że to zły pomysł... jeżeli to ma byc akrobat gdzie mamy zapas mocy to bedziesz musial sie zmiescic w max 165rozp zakładajac ze zrobisz go lekko.

1,6m pod 50

1,8m pod 80ccm

2m pod 100ccm

2,5m 150ccm

Tak lata cały swiat.

 

To sie tyczy akrobatów piszę specjalnie żeby znów ktoś nie wyskoczył ze latał trzy metrowym modelem na żarówce 10ccm :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.