Skocz do zawartości

Focke-Wulf 190 A-3 ...


AdamRC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakis tydzien temu udalo mi sie zakonczyc budowe tego modelu. Troche sie obawialem o kilka szczegolow (waga) ale generalnie nie bylo tak zle jak myslalem - mikro to jednak to samo, tylko mikro :lol:

 

Model wykonany z bialego depronu 3mm, malowany farbami akrylowymi pedzlem ( biala + plakatowki zeby wyszedl jakis kolorek - dziala, i to bardzo dobrze ), linie podzialu blach to marker do plyt cd z koncowka taka jak w mazaku.

 

Wymiary tego cuda to 50cm rozp. x 40cm dlugosc

 

Wyposazenie modelu:

silnik cd 18mm, 13 zwoi, 12 magnesow 5x4x1, pobor pradu bez obciazenia 0.62A, ze smiglem 5x3 3.24A - ciag... nie mam jak zmierzyc ale cos okolo 150g raczej da sie wycisnac.

serwa - lotki hs-50, wysokosc hs-55

regulator - Jeti ECO 12A

odbiornik - Jeti REX 5 MPD

pakiet - 7.4v robbe 350mAh 20C 24.5g wagi

 

Caly samolot to 109.5g , ale to wszystko bez jakiejkolwiek pruby odchudzania wyposazenia ( co oczywiscie nastapi ) . Sadze ze spokojnie da sie zejsc ponizej 100g do lotu.

 

Jakie wrazenia z lotow?

Obawialem sie duzej predkosci , latwego przepadniecia... no generalnie myslalem ze model bedzie bardzo wymagajacy. A coz sie okazalo po oblocie... nie potwierdzilo sie ani jedno z moich przewidywan :) . Model lata doslownie jak po sznurku, latac mozna powolutku jak slow fly'erem - lub w kilka sekund przemienic go w szybkiego pylona !

 

Dzis upolowalem nawet pierwszego kreta tym malenstwem ( okolo 45st w matke ziemie :) ). Jakie straty? -zadne , model z duza predkoscia doslownie odbil sie od wiekszej kepy trawy i przeturlal sie jak papierowy samolocik.

 

Generalnie model bardzo mi sie spodobal, tak wiec nie bedzie to moj pierwszy i ostatni mikrus :P . Juz mam wyciety kadlub do samolotu 3D 60cm rozp.

 

Koniec zanudzania, kilka zdjec:

 

FOKE2.jpgFOKE3.jpgfoke.jpg

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NO NARESZCIE:P a myślałem, że już ciebie tu nie zobaczę hehe

Co do modelu to wyglada jak i lata super(zdjecia nie oddają pełnego efektu malowania...) bardzo mi sie spodobaly takie mikrusy więc niewiele myślac również postaowilem się zacząć bawić takimi kurduplami 8)

 

P.S mam nadzieje ze jutro wypali jakies wspulne latanko :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puskal -Mi też się spodobał Twój model ,z tym że nie mam jeszcze tak lekkiego wyposażenia (regulator 20g ,silnik 27g ,li-pole to nie będzie problem) Myślę że jak uda mi się zakupić /zrobić lżejszy silnik to śmiało mogę się brać za tą konstrukcję. A tymczasowo mogę się napawać Twoimi planami i zdjęciami modeli :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puskal - plany modelu to faktycznie Twoje dzielo. Swietnie wykonane i genialne w swej prostocie, minimalny naklad prac a model prawie makieta :D .

 

TEQ - mysle ze nawet z Twoim wyposazeniem model bedzie milo smigal w powietrzu, z tego co czytalem na forum Alexa to model Puskala liczyl sobie okolo 130g i rowniez swietnie latal. Bierz sie wiec do roboty... bo praca lekka a efekt swietny. Ze swojej strony polecam tylko kamuflaz inny niz morski. Samolot jest slabo widoczny, chociaz niby latalem tylko w pochmurne dni... :?

 

Przy okazji - ktory depron jest lzejszy, albo inaczej, ktore modele sa lzejsze?

Bialy depron - wydaje sie ciezszy, ale farby tylko 1 warstwa na malowanie... z zielonym jest dokladnie odwrotnie...

 

Pozdrawiam

Adam

 

EDIT:

Puskal, moze stworzyles ostatnio jakis nowy maly projekt. Jesli tak to zamieszczaj model na forum i plany, planiki, planeczki... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki postaram sie zrobic jutro, bede mial troche wiecej czasu i moze wkoncu poswieci te slonce... bo na razie same chmury na niebie i model to taki czarny wychodzi, same kontury widac :twisted:

 

Co do filmiku to rowniez bardzo chetnie, tylko nie mam pojecia gdzie go zamiescic? Moze sprobuje pogadac z google i youtube ale nie wiem co z tej rozmowy wyniknie :wink:

 

Kombinuje teraz gdzie mozna dostac baardzo cieniutka plecionke w izolacji (przewody do serw, jak najlzejsze :mrgreen: ) . Szukalem u siebie w miescie ale nic nie znalazlem :cry: Z tego co sie orientowalem to taka plecionke znalezc mozna w sluchawkach "dousznych" :) , ale nie bardzo widzi mi sie rozbieranie sluchawek w tym celu...

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, taki ładny model, w dodatku samodzielnie wykonany to powód do dumy.

 

Kiedyś Puskal przesłał mi swoje plany (jeszcze raz dzięki), ale jakoś nie starczyło czasu na realizację.

Muszę się więc zadowolić Zerem przerobionym z zabawki: http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=1925&highlight=zero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladny model.. i po ladnym modelu :twisted:

 

fdsa074.jpg

 

fdsa073.jpg

 

Przyczyna?

 

CHYBA zaklocenia, model poprostu sie wylaczyl w normalnym locie, wczesniej zadnych kopniec, wydawalo by sie ze nic nie moze sie stac. Silnik wylaczony, zero reakcji i pionowy kret z 15m ... po podejsciu do modelu wszystko dziala :crazy: . Odbiornik to REX 5 mpd, podobno tak maja po utracie zasiegu...

 

No nic - model w zasadzie nadaje sie do odbudowy, ale chyba powedruje grzecznie na sciane ustepujac miejsca mlodszemu pokoleniu ;] Mysle juz nad bf109, ale poki co wyposazenie idzie do shockflyera 60cm rozp, fotki z budowy wkrotce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek - az tak zdesperowany nie bylem zeby chowac antene w model :) . Na zdjeciach jest slabo widoczna, zmywa sie z trawa ( antena cienka, czarna ). A zasieg raczej byl - odlatywalem juz na duuzo wieksze odleglosci niz dzis.

 

Naprawic model to doslownie 10min. ale akurat buduje shockflyera na mikro wyposazenie. Korzystajac z okazji ze model lekko rozbity przeloze wyposazenie do drugiego mikrusa. :D

 

Przez chwile myslalem nawet nad zrobieniem drugiego, laminatowego focke-wulfa, tylko metoda "traconego depronu" - czy jest jakikolwiek sens brac sie za to? :lol:

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja próbowałem laminowania kadłuba takiego FW 190. Z masą nie wyszło jakoś strasznie, oblaminowałem go tknainą 30 g jedną warstwą i z 8 przytły chyba do 12 gram jak dobrze pamiętam, więc może nie tracony depron tylko wzmocniony depron. Na formum AlexsRC jest chyba nawet fotka tego kadłuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.