Skocz do zawartości

Żagiel w warszawie


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 5 miesięcy temu...

Witam,

Mieszkam w okolicach Piaseczna. Czy moglibyście podrzucić jakieś informacje, gdzie w okolicach latają modelarze?. Jedno lotnisko koło Pruszkowa znalazłem w necie, ale podobnie jak Bemowo deko daleko. Nie wiecie może,czy w Falentach jest coś? Ktoś mi mówił, że widział tam kiedyś latających RC. Mam dwa elektryk ES i EG i chętnie polatałbym z kimś wymieniając doświadczenia.

Z góry dzięki,

TZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie może,czy w Falentach jest coś?

 

jest DryVit albo co innego :)

 

Przez nowych i niereformowalnych lotnisko skasowane :( i przenieslismy sie do Pruszkowa. Czy dalwko ?? ja do Pruszkowa mam 30km i nie narzekam, ale wole latac na ładnym terenie niż martwić się o lądowanie, śmigła, model itp.

 

Zapraszam jeśli chesz dołączyć, zapisy do 31marca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za pomoc. Interesujące to miejsce na polach wilanowskich. Faktycznie tam, jak się jedzie do Konstancina, to pola ci po prawej wydaje się dostatek. Czy w weekendy ktoś tam z modelarzy bywa?

Co do Pruszkowa, to chyba się również skuszę skoro Falenty zamknięte.

 

Pozdr,

TZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jak jest ładna pogoda to czasem trudno znaleźć miejsce na samochód. Jak tylko nie pada i nie wieje, to nie tylko w weekend (ale w tedy na 100%), ale i w tygodniu latamy.

 

Serdecznie zapraszamy :D

 

Niestety już jest "w zatwierdzaniu" plan zagospodarowania tego terenu, więc prawdopodobnie będziemy za kilka miesięcy szukać nowego miejsca. :( .

 

Pozdrawiam,

 

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki, wpadnę pewnikiem!

BTW, jak robicie, aby siebie nie zagłuszać? Przepraszam za laicyzm pytania, ale prawdą jest, że się na tym nie znam a według mnie jak ktoś kupi sobie Futubę, to tej samej częstotliwości :wink: .

Na pudełku mojego cuda stoi napisane 35.040 MHz. Czy komus nie "podsteruję" jego modelu kręcąc sie nieopodal?

Pozdr,

TZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

35,040 MHz to kanał 64 niezależnie od tego czy to Futaba, czy dowolny inny producent.

 

Tabelkę z numerami kanałów znajdziesz np. tu: http://www.old.modelarstwo.org.pl/technika/rc/kanaly_rc/index.html

 

I tak jak pisał Michał - na Pałacowej w weekendy niemal na pewno kogoś zastaniesz, a w ładne dni po południu (po pracy) też masz duże szanse. np. we wtorek (10.03) było 4. latających.

 

Główny temat był "żagiel w W-wie" - no nie jest za dobrze. Większość wzniesień zabudowana lub zadrzewiona. Oprócz Latawcowej można w miarę rozsądnie polatać na hałdzie na Wisłą (Wał Zawadowski). Ale na własną odpowiedzialmność, bo stoją tablicę "Teren EC. wstęp wzbroniony".

Nie wiem jak się ma aktualnie sprawa z "górką pośmieciową" w Markach.

 

Pozdrawiam,

 

Kaper

 

PS. Przy okazji grzecznie witam "tubylców" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat był wałkowany na starszych forach kilka razy:

http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=8512&postdays=0&postorder=asc&start=0

http://forumrc.alexba.eu/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=150&postdays=0&postorder=asc&start=9

 

W skrócie wygląda to tak:

wiatr S, SW: Natolin, lub śmieciowisko w Markach

W: śmieciowisko na Bemowie

N: śmieciowisko w Wołominie

NE, E, SE: hałda na Siekierkach

 

Tak to wyglądało ze dwa lata temu, kiedy często jeździliśmy w te miejsca. Teraz mogło się coś pozmieniać. Podejrzewam, że jeśli jednak zaszły jakieś zmiany, to na lepsze. Tzn. część z tych śmieciowisk może już być zasypana i już tam nie śmierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Te stare PGR-y to chyba ex Eco Mysiadło. Nie wiem jak tam jest. Ja latam na pograniczu Nowej Iwicznej i Nowej Woli - tam jest Kielecka, się parkuje idzie z 800 m w pole i otrzymuje sie teren 2 km szeroki na 4- 5 km długi z przechodzącą przez ten teren linią wys. napięcia.

W ciepłe dni pojawia się tam termika, mimo że w sumie płasko,

TZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.