Skocz do zawartości

Quadcopter - sam się obraca


uire
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

Dzisiaj zamontowałem śmigła i model jest "gotowy do lotu". Prawie - podczas próby wzniesienia mój quadcopter dość szybko zaczyna się kręcić wokół własnej osi - radio mam turnigy 9x i wszystkie trimy są na 0, wszystkie regulatory żyroskopu też. Jeden silnik jakby minimalnie ciężej się kręcił - po prostu ułamek sekundy szybciej się zatrzymuje od pozostałych. Ale jeżeli to byłaby jego wina to model by leciał w bok a nie się obracał. Stąd moje pytanie - od czego mam zacząć sprawdzanie? Na dzisiaj daję sobie już spokój, ale jutro wrócę z uczelni i przy nim posiedze, dlatego każda rada będzie dla mnie ważna.

 

Czy żyroskopy się jakoś ustawia, czy te potencjometry mają być po prostu na środku?

Nie próbowałem jeszcze bo musiałbym iść z modelem na dwór, a dosłownie 30 minut temu go złożyłem do końca.

 

Pzdr :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle - należy zacząć od najprostszych rzeczy... Regulatory do silników dołączyłeś tak jak należy? Na dwóch silnikach musisz podłączyć je tak, aby silnik kręcił się w przeciwnym kierunku...

 

PS.: Testowanie tego w pomieszczeniu jak nie jesteś pewien właściwości lotnych - kiepski pomysł, chyba, że masz ochotę na demolkę lub wizytę na pogotowiu w celu założenia paru szwów ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.: Testowanie tego w pomieszczeniu jak nie jesteś pewien właściwości lotnych - kiepski pomysł, chyba, że masz ochotę na demolkę lub wizytę na pogotowiu w celu założenia paru szwów ;]

Spoko, schowałem się za drzwiami ;)

Nic nie rozwaliłem na szczęście.

 

Tak, wszystko jest poprawnie, 2 silniki kręcą się zgodnie ze wskazówkami zegara, i 2 odwrotnie.

 

Ale już podejrzewam że wiem co jest grane. Co prawda nie miałem czasu sprawdzić, jutro po pracy sprawdzę i napiszę. Myślę, że yaw żyro jest odwrócone.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam , jesli mozna to dolacze sie do tematu , poskladalem quadcopter a w sumie jest to xcopter , wszystko smiga model dosc stabilny ale po wzniesieniu pomalu sie obraca jaka moze byc tego przyczyna , mam plyte kkmulticopter niebieska :

http://www.kkmulticopter.kr/index.html?modea=xxcontroller

 

Silniki sa na bank dobrze popodlaczane , prosze o jakies rady jak dla laika czy potecjomerty od zyroskopow powinny byc w pol. zero czy moz enimi sie cos reguluje, wielkie dzieki za checi , pozdrawiam kamil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza konfiguracją płytki (centrowanie drążków, ustawianie regulatorów itd) służą do konfiguracji czułości żyroskopów (jak quad lata wszędzie tylko nie tam gdzie chcesz - trzeba zwiększyć czułość, jak z kolei oscyluje - zmniejszyć). W przypadku KK wszystko zależy od wgranej na płytkę wersji firmware-u - różnice mogą być spore (np. to w którą stronę kręcić potencjometrem by uzyskać odpowiedni efekt). Generalnie płytki KK są delikatnie mówiąc niezbyt doskonałe. Szkoda na nie kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.