Skocz do zawartości

Kania 3 - skala 1:10


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zabieram się za budowę nowego modelu, zaprojektowanego i opracowanego jako zestaw przez moje kolegę Przemka.

Skrzydło konstrukcyjne balsowe, a kadłub laminatowy. Mam zamiar zbudować moją Kanię jako półmakietę.

Myślę, że jest to świetny model dla ludzi, którym budowa modeli sprawia przyjemność, a latanie traktują jako relaks i zabawę.

 

Dołączona grafika

 

Konstruktor zbudował prototyp i oblatał.

Oto parę fotek pierwszego prototypu jakie udało mi się zdobyć (sorki za jakość, ale dobre i to).

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Po oblataniu modelu, zostały opracowane rozkroje skrzydła w formie CNC, została poprawiona forma pod silniki. Pozostała do modyfikacji forma na kadłub.

 

 

A oto start relacji z budowy prototypu nr 2 (skrzydło prawe - część środkowa).

 

Dołączona grafika

 

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Interesujący kształt kadłuba - nowoczesny, bardzo mi się podoba malowanie.

Natomiast warto uszlachetnić wygląd mocowania szkrzydła /np kable w rurkach niwidoczne z zewnątrz/

Tego kształtu kadłub fajnie można zrobić metodą okrętową z listewek balsy na kilku wręgach, wychodzi lekko i bardzo sztywno.

czekm na relacje z budowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, będzie taka możliwość, po ukończeniu tego modelu (prototyp nr 2).

Na tym modelu wprowadzamy wszystkie zmiany, które wyszły na prototypie nr 1 - są to zmiany natury estetycznej i logistycznej (łatwość montażu zestawu), sam model lata bardzo ładnie i tu nic nie trzeba zmieniać.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podglądam systematycznie Twoją relację z budowy RWD-5 gdyż równolegle budujemy w tej samej skali kolejne wersje RWD a tu "Zong" - model poszedł w odstawkę :?

 

Kania to bardzo ładny samolot a z prezentowanego zestawu wychodzi piękny model. Może troszkę za mały i nieco drażnią kable na wierzchu ale jak rozumiem to prototyp a kolejna wersja będzie bardziej dopieszczona.

Zanim zabrałem się za RWD-4 rozważałem właśnie budowę tego modelu. Kadłub ma piękną linię jest bardzo smukły, można się też "popisać" makietą silnika .... lub jeszcze lepiej gwiazdowym napędem :)

Będę podglądał także i tą relację.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki , jest w Was przecie moc ,żeby zmajstrować to do holowania czyli przynajmniej 2400 . Przemo to jest Gość przecie , a jak by było fajnie jakby pociagnęła naszą cobre 15 , albo Przemkowego pirata . FB "wiadomości z tarnowskiego aeroklubu" a i na forum makiety - cobra 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prace powoli idą naprzód:

W ostatnich dniach powstał sterek i zostały wykonane pewne zmiany kopyta do kadłuba.

 

Dołączona grafika

 

Kadłub ma teraz zdejmowany przód ułatwiający montaż silnika.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jak widać wykroje kabiny pilotów nie są takie małe co pozwoli wykonać ładne wnętrze.

 

Dołączona grafika

 

Osłona silnika i klapka baterii posiada zamki ułatwiające montaż.

 

Dołączona grafika

Wystarczy porównać te zmiany z kadłubem prototypu nr 1 aby zobaczyć, że idziemy w dobrym kierunku, a przynajmniej mam taką nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I mały kroczek do przodu. Forma poprawiona i mamy kadłub gotowy - masa jak widać.

 

Dołączona grafika

 

A tak wygląda kadłub w środku ( oczywiście niedługo)

 

Dołączona grafika

 

I pora na przymiarkę usterzenia :roll:

 

Dołączona grafika

 

A całość tak:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dla mnie OK, cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.