Skocz do zawartości

Zipper -> DLG


TEQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj w oparciu o ten modelik : www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=595551

rozpocząłem budowę nowego DLG. Założenia są następujące :

1. Rozpiętośc 1,2m

2. Sterowanie 2 kanałami (Sw ,Sk)

3. Wyposażenie : 2x hs55 ,rex5 ,accu 250mAh ,25gram.

4. Powierzchnia skrzydła 16.2 dm2 ,masa nie więcej niż 220g ! (przy 200 g 12.5 g/dm2)

 

Od wczoraj wieczór do dziś 10 rano miałem gotowy kadłub ,oszlifowany z wklejoną rurką. Waga kadłuba bez stateczników (których jeszcze nie zrobiłem) 50g ,wyposażenie do kolejne 50g ,stateczniki to powiedzmy 15g ,więc jeśli zrobię skrzydło 85g to zmieszczę się w 200g :rotfl:

 

Fotki postaram się wstawić jak wróci brat z aparatem...

 

 

Edit: Pomóżcie mi dobrać najlepszy profil do takiego modelu... Żeberka pod profil hn-1033 mam ,ale nie wiem czy on będzie najlepszy :? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A nie lepiej wziąć oryginalny profil??

 

http://www.charlesriverrc.org/articles/apogeehlg/apogee40_wood.pdf

 

Tu masz plan co prawda pod 1000 mm ale przynajmniej widać profil.. Radziłbym również pomyśleć jeszcze raz czy na pewno dobrze powzmacniałeś kadłub. (plan jest pod hlg ale to w sumie tylko różnica ogona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi sie wierzyć nie chce, że ktoś miał 1,5 metra i to w dodatku balsowe ;-P

 

Duże znaczenie ma tu też siła z jaką sie rzuca model. Myślę, że ja bym złamał kadłub rzucając mocniej 8) ale dla ciebie to może np być (pisze np. bo nie wiem jak silnie potrafisz rzucić). W sumie to ja już kończę czepianie się odnośnie kadłuba i poczekam na skrzydła :twisted:

 

 

Ps: Mimo to może spotkamy się w październiku na jakiś lotach lub na oblocie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hn 1033 - jak najbardziej odpowiedni byle by nie za gruby. Daj mu jakieś 7-7,5%.

 

Ja bym na twoim miejscu zalaminowął cały kadłub. Na moje jeśli tego nie zrobisz pęknie:

- Mocowanie płata (nie wiem jak chcesz to rozwiązać)

- Miejsce gdzie łączy się kadłub z rurką ogona

 

Ogólnie uważam , że kadłub z balsy nie nadaje się na dlg ale może ci się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko że to co sprawdza się w jednym modelu w tym może się nie sprawdzić. Im większy model budujesz tym większe są siły.

heh racja :oops:

mialem kadlub z weglo-kevlaru,byl super mocny,ale przy mocnym rzucie sie nooo zmiął :P

Dobrze ze p.Ochman zrobil pancerne skrzydlo :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ladnie i pieknie ale nierozumiem czemu nierobisz lotek w skrzydle;]? glupota jest robienie dlg na ster kierunku i wysokosci :) przemysl to...

 

A co do 1,5m dlg TEQ'a z kadlubem z balsy (oczywiscie wzmocniony rowingiem) to sam to widzialem na oczy, wytrzymywalo spokojnie rzuty jak i TEQ'a tak jak i moje :)

Moze znajde jakas fotke ze wspolnego latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ladnie i pieknie ale nierozumiem czemu nierobisz lotek w skrzydle;]? glupota jest robienie dlg na ster kierunku i wysokosci :) przemysl to...

 

Model bez lotek też będzie latał, a i nie wykluczone że będzie lepszy w termice. Tylko trzeba wtedy dobrze dobrać wznios płata i koniecznie zrobić zwichrzenia geometryczne końcówki płata!!! Bez tego model będzie ci ciężko skręcał i krążenie w kominie lub na zerakach będzie udręka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstał wstępny projekt skrzydła :

 

skrzydelkoof9.jpg

 

Pomarańczowe to lotki ,czarna skrzyneczka po środku to serwo ,pół okrągłe kreski to bowdeny 0.5mm brązowe kreski to dźwigary balsowe 4x3 obustronnie pokryte rowingiem węglowym ,żółte to kesony z balsy 1.5mm ,końcówki skrzydła zaznaczone na czerwono z kołkiem po lewej. Skrzydełko oczywiście konstrukcyjne. Dźwigar nie będzie równoległy do natarcia ,ale jakoś to musiałem narysować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.