Skocz do zawartości

Lotnisko modelarskie w Bobrownikach


Kwant
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich pasjonatów wszelkiego typu aparatów latających. Po długiej przerwie (a nawet dwóch), znów wróciłem do mojego hobby. Dwa słowa o sobie. Modelarstwem zajmowałem się jeszcze w szkole podstawowej, teraz jestem już na emeryturze, ale pierwszy kontakt z modelami lotniczymi RC to grupa „lataczy” z Podwarpia pod Siewierzem. Niestety choroba uniemożliwiła mi latanie w Strzemieszycach. Próbowałem być aktywny poprzez działalność w stowarzyszeniu „Parcina”, niestety niejednokrotnie miałem inne spojrzenie na działalność stowarzyszenia, a tego co mnie spotkało od rzekomych przyjaciół, nikomu nie życzę i 2011 r. zmuszony zostałem do rozstania się z tą grupą. Stare przysłowie mówi, że ”nie ma tego co by na dobre nie wyszło”. Ponowny kontakt z kolegami z Podwarpia, ich pomoc w przezwyciężeniu złych chwil, sprawiło, że znów jestem wśród Was!!! Wspólnie w kwietniu br. podjęliśmy działania, by mieć legalne, zgodne z wymogami prawa lotnisko modelarskie, na którym będziemy mogli latać modelami o masie startowej do 25 kg. Na nasze apele odpowiedział Urząd Gminy Bobrowniki w osobie Wójta Gminy mgr A. ZIEMBY, oferując nam do bezpłatnego użytkowania tereny znajdujące się pomiędzy Bobrownikami, a Wojkowicami Kamyce. Rozległa przestrzeń, przychylność Wójta Gminy bardzo nas zdopingowała i w czerwcu przystąpiliśmy do pierwszych prac adaptacyjnych.

Orientacyjne położenie naszego przyszłego lotniska to obszar pomiędzy punktami:

1) 500 22’ 22.12” N; 180 59’ 31.13” E

2) 500 22’ 22.12” N; 180 15’ 39.17” E

3) 500 22’ 19.26” N; 180 15’ 39.17” E

4) 500 22’ 19.26” N; 180 59’ 31.13” E

O powierzchni ok. 1,5 ha (150 x 100 mb) na poziomie ok 300 m n.p.m., z niewielkim spadkiem w kierunku wschodnim.

Dla orientacji z terenów naszego lotniska widzimy w kierunku;

Północnym – Bobrowniki,

Zachodnim – Piekary Śląskie

Południowym – Wojkowice Kamyce

Wschodnim – Wojkowice Żychcice

W pobliżu z dobrym dojazdem mamy takie miejscowości jak: Bytom, Piekary śląskie, Radzionków, Siemianowice, Chorzów, Świętochłowice, Będzin, Czeladź, Sosnowiec, Dąbrowę Górniczą i inne .

Od lotniska komunikacyjnego Pyrzowice - Katowice jesteśmy oddaleni w linii prostej o 14 km w kierunku południowym, acz poza strefą CTR (obszaru kontroli lotniska) i strefami oczekiwania.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami możemy latać modelami o masie startowej do 25 kg.

W celu uregulowań prawnych powołaliśmy i zarejestrowaliśmy stowarzyszenie zwykłe pod nazwa „Klub Modelarski” w Bobrownikach. Posiadamy REGON i NIP, a siedzibą naszą jest Gminny Ośrodek Kultury.

Jednak jako stowarzyszenie zwykłe mamy sporo ograniczeń, dlatego też dążymy do spełnienia wymagań by stowarzyszenie nasze zarejestrować w Sądzie (KRS).

Teren na którym pracujemy (lotnisko planujemy uruchomić na wiosnę 2012 r.) jest piękny, ale włożyliśmy w niego sporo swojej pracy i pieniędzy. Nie chcemy jak większość lotnisk modelarskich po niedługim czasie zarosło trawą i chwastami, a zatem nie obiecujemy niczego za darmo, a jeżeli chcesz z nami latać i cieszyć się wraz z nami naszą wspólną pasją to musisz:

1.Zapisać się do naszego stowarzyszenia i wpłacić wpisowe,

2. Regularnie opłacać składki członkowskie

3. Solidarnie ponosić koszty utrzymania i modernizacji lotniska (nie wierzymy w prace społeczne - może od czasu do czasu

Planujemy „po zadomowieniu się" w terenie postawić „pakamerę” i utwardzić pas startowy.

Dojazd do lotniska który dzisiaj jest w „opłakanym stanie” zobowiązała się zmodernizować Gmina

Nie umiem jeszcze wstawiać zdjęć, ale jak ktoś będzie zainteresowany to proszę o kontakt na prywatny e-mail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam!

Wczoraj nie udało mi się wkleić zdjęć naszych terenów w Bobrownikach. Poczytałem troszkę postów i może dziś uda mi się coś "zdziałać".

Tereny wynalezliśmy z Józkiem Wesołowskim.

Położenia lotniska na użyczonych terenach dokonaliśmy razem z Heniem Sokołowskim i Karolem Siwy.

Tak jak pisałem wczoraj prace adaptacyjne terenów zaczęliśmy w czerwcu 2011r., a było to tak:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

całościa prac rekultywacyjnych dowodził Tomek Dymidow.

 

Dzisiaj (a ściśle we wrześniu br.) nasze tereny wyglądały tak:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dzisiaj nasze lotnisko z "góry" wyglada tak,

 

Dołączona grafika

 

Tereny na mapie satelitarnej zaznaczyliśmy czerwonym prostokątem,

 

Dołączona grafika

 

Dojazd do nas jest następujący; Jedziemy głowna ulicą Bobrownik (przy której znajduje się Kościół, Szkoła, Straż Pożarna, Ośrodek Kultury itp.)a jest to ulica Sienkiewicza. Przy Straży skręcamy w kierunku cmentarza. Za cmentarzem droga asfaltowa się urywa. dalej to tylko drogi polne, gruntowe, a na przeciwległym wzgórku potrząc na południe w kierunku Wojkowic Kamyc widzimy zielona plamę, to właśnie tereny naszego przyszłego lotniska.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ryszardzie!

Kraków nie tak daleko od Bobrownik. Wpadasz na "94" i za godzinkę (nawet nie całą) jesteś u nas. Swego czasu pracowałem w Krakowie i dojazd wcale nie był aż tak męczący, co prawda byłbyś na terenach do których mało kto chciał sie przyznać, bo: wpływy Małopolski kończyły się na Czarnej Przemszy, zaś Górnego Ślaska na Brynicy, a nasze lotnisko jest akurat pomiedzy Przemszą a Brynicą, ale takiego towarzystwa jak nasze i takich terenów do latania to ciężko spotkać!

Zapraszamy!

Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Henryku!

Skoro latasz w Strzemieszycach to pewnie się znamy, (ale nie kojarzymy swoich twarzy), poprzez Henia Sokołowskiego, Janusza Gołąb (JANO), Józka Wesołowskiego, Marka Trefona i innych. Ja niestety nie mogłem latać w Strzemieszycach, choć to moje miejsce urodzenia. Pytasz o opłaty - naprawdę nie umię Ci dokładnie ich określić, ale napiszę tak - czym nas będzie więcej, tym mniejsze one będą. Nie chcemy zarabiać na lotnisku, ale chcemy aby ono było miejscem gdzie będziemy się wszyscy spotykać wraz z rodzinami, tak jak to kiedyś było na Podwarpiu. Niestety doświadczenie mówi, że na pracy społecznej nas modelarzy raczej nie należy się opierać, dlatego też chcemy w przyszłym roku podpisać umowę z firmą na koszenie murawy. Podlewanie mamy załatwione z OSP poprzez bardzo życzliwego nam Wójta i Sołtysa. Gdyby w roku przyszłym udało się załatwić nam wpis do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS), to możliwości nasze były by znacznie większe. Marzy nam się utwardzony pas startowy, jakaś "pakamerka", stoły do regulacji modeli itp. Zadzwoń do mnie (603 796 815) to porozmawiamy. 13 grudnia 2011 planujemy spotkanie w naszej siedzibie - Gminnym Ośrodku Kultury w Bobrownikach ul. Sienkiewicza 121A na godz. 18:00. Zapraszamy. Postem tym zapraszam na nasze spotkanie również wszystkich modelarzy RC. Teren - według mnie jest bardzo dobry, rozległy - latasz na wysokośći oczu, a zabudowań praktycznie nie widać. Pas startowy na kierunku wschód - zachód, słońce z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziękuję za tak szybka odpowiedz w Strzemieszycach jestem faktycznie co sobotę i niedzielę 2-3 godz. model ma 2 m to i widać z daleka , ale od jakiegoś już czasu latam sam :cry: ,i nie wiem dla czego ?. jeszcze w sierpniu i wrzesniu latali ze Strzemieszyc - Ostrów

Dziękuję i Pozdrawiam Henryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam!

Zapraszemy i oczekujemy! Czym nas więcej, to większe możliwości - a żal było by ich nie wykorzystać, tym bardziej że działamy za zgodą, z przychylnością i dużym poparciem Władz Gminy i Starostwa.

Postem tym zapraszamy do nas nie tylko "lataczy", ale również wszystkich Tych, co maja "coś" co pływania. W Gminie jest ładny zalew Rogoźnik, który, aż sie prosi, by wykorzystać do popularyzacji modelarstwa "wodnego".

Z pozdrowieniami dla "wszystkich pozytywnie zakręconych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbipok,

Zapraszamy Ciebie i wszystkich znajomych Tobie modelarzy i sympatyków modelarstwa. Wszystkie ręce, doświadczenia bardzo się liczą. Nikt z nas nie ma patentu na wszechstronną wiedzę, a czym nas więcej to mamy większą siłę przebicia.

Wszystko chcemy robić zgodnie z obowiązującym prawem, niektóre przepisy obejść, ale również z obowiązujacym prawem.

Musicie liczyć się z tym, że będziecie jednocześnie uczestniczyć w organizowanych przez Gminę i nas pokazach wystawach itp. imprezach.

Zawsze jest "coś za coś". Gmina dała nam w bezpłatne użyczenie piękne i bezpieczne tereny, modernizuje dojazd do naszego lotniska, pomaga jak może, zatem i my musimy się wykazać np. organizując (przy udziale służb Gminy) pokazy modeli RC, wystawę naszych modeli w ich placówce. Kazdy chce się czymś pochwalić, a w naszej pasji jest naprawdę czym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie takie podejście to tematu, mam nadzieję ,że już w najbliższym sezonie letnim uda się zorganizować piknik modelarski w Bobrownikach. Jeśli dobrze przygotujemy taką imprezę z pewnością będzie to świetna promocja gminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie również cieszy, ze ktoś tak samo pojmuje jak ja. Jest "temat do ugrania" i możemy mieć piękny obiekt sportowy - lotnisko modelarskie. Wszak obiektami sportowymi nie sa tylko boiska!!!!, a sport nie polega tylko na kopaniu, czy odbijaniu czegoś okrągłego!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samolocik, Witam, nie czekaj do popołudnia, wejdź na stronę http://www.tompress.pl/, Tam masz wszystkie dane, kantaky, filmy z pracy róznych innych przydatnych urzadzeń.

Dziękuję za namiary. Stać mnie na takie cudo chyba nie będzie ale dobrze wiedzieć, że sprzedają profesjonalne i zdalnie starowane wykaszarki i nietylko. Może kiedyś ta wiedza się przyda. Chyba kiedyś też zaglądnę do Was na lotnisko jak będę przejeżdżał w pobliżu albo znajdę z pół dnia wolnego, chyba raczej na wiosnę, choć kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.