Skocz do zawartości

Tu latam - Konin Lubstów


Rekomendowane odpowiedzi

Loty na zboczach pokopalnianych - Kopalnia Lubstów. Dojazd Konin - Sompolno msc. Zofia skręt w prawo na kopalnie. Bardzo dogodny dojazd na samo miejsce lotów. Zbocza na kirunek zachodni i wschodni. Długość kilku kilometrów. Lądowisko bardzo wygodne bez żelastw kopalnianych, kamieni - szeroka łąka. RAJ DLA ZBOCZENIOWCÓW.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Strona zbocza na loty na wiatr wschodni.

Dołączona grafika

 

Po dzisiejszych lotach "opłatkowych".

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do opisu dodam że loty na wiatr wschodni-zbocze z tarasem-super-jak na fotce. Dzisiejsze loty wyśmienite- sa miejsca gdzie winda jest na maxa a są również "szybkie" aż wyginają się skrzydła. Loty przerwane nagonką na zajace krzyki wystrzały...w sam czas zakończyłem loty =też w obawie by jakiś "gajowy Marucha nie odstrzelil mi jaj ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no fajne to miejsce.

Jak zwykle na górkach po kopalniach nie ma trawy, tylko takie rzadkie badyle.

Ziemia pewnie twarda jak sucha, a mazista jak mokra.

Podoba mi się to miejsce, w lato na pewno zawitam tam z modelem.

Na święta nie planuję modelarskiej wycieczki tym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO MIEJSCE_RAJ DLA ZBOCZENIOWCÓW...godne na jakieś zawody...Traweczka równiotka-żadnych żelastw-klamotów-suchych badylów-długi,równoległy pas=ladwisko a dla lądujących awaryjnie na wstepie łaka= RÓBTA CO CHCETA=mam wreszcei super miejce bo najlepiej=najczęsciej loty na zachodni wiater...a i na wschodni. Byłem latałem "duło" dośc pokaznie i miałem frajdę...samolocik wzbił się wysokościuchno... były próby wysokościow a potem "golenie" powietrza aż wyginały się skrzydła...SIRIUSEM -bo barakuda na "niedzielę"...świętuję w Koninie - zapraszam na opłatek do "gabinetu"-oraz na widzenie z barakudą..Pozdrawiam Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Wiadomość dla zainteresowanych Kolegów z Łodzi / latalismy na zachodni wiatr w niedzielę . / Loty na obecny wschodni wiatr "POEZJA' wystartowalem dzisiaj o 10 tej zakonczyłem loty o 14 , 55 / Dojazd...od strony Ślesina- jedziemy na Sompolno- mijamy m.Leśnictwo ok 4km krzyzówka- skręt na prawo i zaraz w lewo== na Lubstów/ dawne wyrobisko kopalni. Za laskiem 2-gi wjazd w lewo na zbocze m. POLICE . Dojazd rewelacyjny "azwalt" potem po "cemyntowych" plytach ....proszę zobaczyć fotki z działu szybowce - "MYSTIC" . Pozdrawiam Janek / fotki ze wspolnych lotów załaczę wkrótce/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka fotek z dzisiejszych lotów. Mialem być w Unislawiu-Starogrodzie ale zniechęcil mnie ranny deszczyk wiec zaopatrzyłem sie w "gumofilce" i cudze chwalicie swojego nie znacie...na zachodni wiatr równiez bajeczne warunki. kawalek uciazliwy w dojsciu rekompensuje "KLIF" i piekna łaka ladowisko pokryte nie badylami- krzaczorami a delikutasna trawką...ladujesz jak z "laską" w pierzynie...Jak ogladam loty np Jeziorsko Rugia u Adolfa...- to "śmich" mnie ogarnia...Mialem piekne towarzystwo saren / nie mylić z "czarnymi lepkami"...bazantów..kuropatw..Polskie klify najpiekniejsze

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mają dobrze :D

Deszcze były przelotne a warunki podobno były w Starogodzie takie, że cegła rzucona w dół wracała na zawietrzną ;) a reszta czyta i ogląda te piękne relacje w robocie :( robiąc sobie apetyt.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyśku koniecznie musisz te miejsca zobaczyć...wiem że macie bliżej i fajniejsze- Unislaw-Starogród...mam nadzieje .,ze beda jeszcze sprzyjajace warunki by tam zawitać bo to sa niepowtarzalne klimaty w Waszym towarzystwie...Na Lubstowie trochę popadałllllllllllllllllllllo -zrobiłem obejście terenu i dojazdu w tej dziczy i potem wyszło słonko ...trochę chodziła mi "gula" ,że nie pojechałem na Unislaw ale te dni już króciutkie..Jako ,ze na tym terenie nie latałem SWORD był na "przetarcie" potem polatam resztą -niedziela..Latam w "pomeranczowej kurtce= na plecach napis "OCHRONA ŚRODOWISKA"...i OK..jestem nietykalny przez ochronę kopalni..! Jacku dawaj filmik .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Jak ogladam loty np Jeziorsko Rugia u Adolfa...- to "śmich" mnie ogarnia...

No niestety Janku całkowicie nie zgadzam się z Tobą. Jeziorsko to jedno z najlepszych w Polsce miejsc do latania zboczowego, a ze względu na kształt krawędzi i lądowisko jest znacznie ciekawszy od Mechelinek. Z drugiej strony tylu klifów jak w Rugii ze stałym nawiewem od morza w Polsce nie znajdziesz. A nowy kształt 'windtunelu' niestety bije wszystko co jest u nas.

A tak przy okazji ostatnio wpadłem do piaskownicy koło Kramska - i nie jest tak różowo jak pisałeś w swoim poście.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurku..! kazdy chwali swoje.! W Kramsku byłeś w "piaskownicy" czy na Lubstowie..? Mogleś dać znac o wizycie-zapraszam zawsze na kawe i nie tylko. . Wczoraj na Lubstowie zalatalem BAJECZNIE był wiaterek zachodni z delikatną odchyłką na południe 6-7 m/s a i jeszcze cieplutko i wygladało słoneczko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja nie chwale swojego. Moje górki to Rusko i okolice. A że w tym roku chyba latałem na bardzo dużej liczbie różnych górek, klifów itp. to mogę co-nieco o poszczególnych miejscach powiedzieć i je ocenić. Co do Jezierska i Ruggi to nie tylko moja opinia, ale również znacznie bardziej wytrawnych lataczy niż ja.

A kopalnia wygląda jak kopalnia - dobrze, ale nic więcej. Jak wpadnę kiedyś na przeszpiegi to ocenie ją organoleptycznie i dam znać

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopalni na Lubstowie już nie ma- wyrobisko zalane woda...rózne zatoczki.wysepki...teren ogromny jeszcze nie oblatałem strony na wiatr południowej.wszystkie klify obrosniete zielenizna - to nie kosmiczny zdegradowany teren ..grasuja na krosówkach zapalency adrenaliny skoki na motorach popisy na jednym kole ale bardzo sympatyczni,,ja mam kolege własciciela sadu/ teren przyległy sadowniczy/ ,który onego czasy wyciagal mi autko traktorem..jest miłosnikiem starych motocykli ...ja latam a on robi defilady zmieniajac W-F-M..ki na SHL..kę ...a to JUNAK-iem wyskakuje...inny ma brykę i spaceruje 2 konikami...jest wesoło...az żal ,ze powoli zbliża sie zima...dzisiaj zalatałem wybornie najlepsze miejsce to kąt z klifu ok 90 stopni MYSTIC--dostaje tam kopa niesamowitego...zapraszam przyjezdzaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wspaniałe warunki na LUBSTOWIE na wiater zachodnio-południowy ...w niedzielę trza bedzie w "kiesińie" włozyć po brykiecie...latam prawie co dzień dzisiaj również - w piątek słoneczko...Ladowisko- przycieta trawka jeszcze podłoże nie zmrożone..BAJKA...!!! / Wjazd od Zofii/ zapraszam jutro zalączę fotki..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.