Skocz do zawartości

B-17 Flying Fortress by Rokowski/Kajor


Rekomendowane odpowiedzi

Nie za bardzo kumam połączenie AKU 4,8V do odbiornika i rozgałęzienia tego kabla do serw P1 i P2, na tym samym kanale chcesz podać zasilanie odbiornika i sterować serwami chowanego podwozia - tak się chyba nie da. Albo masz zasilanie z BECa i wtedy na tym samym kanale GAZ i wtedy masz do dyspozycji 7 kanał, albo masz zasilanie podawane na tym kanale, ale tracisz możliwość sterowania nim serwami. (tak myślę, nie trenowałem takiego układu nigdy, ale biorę to na chłopski rozum - podpięcia zasilania w spaliniaku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

tak się chyba nie da

Tak się da i jest to poprawne.

 

Przy takiej ilości serw to odbiornik zasiliłbym z osobnego źródła albo dał dwa akumulatory (albo przez menager albo z diodami). Można i zastanowić się nad zasilaniem z regli ale jakoś bym unikał tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz to normalnie poprzez kabel Y

No tak właśnie myślałem, ale pisząc jak zwykle przekombinowałem.

 

Wracając do tematu, ja również dałbym osobne zasilanie. Przy 4 silnikach i nagłym wzroście poboru prądu (np. "ratowanie" modelu z opresji i gaz na "max") mogą być kłopoty z zasileniem serw, lub (odpukać) rozbindowanie odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysunek przedstawia podłączenie sygnałowe, czy zasilania?

Polaczenia sygnalowe i zasilania

A zamieszam jeszcze troche - a gdyby do zasilania uzyc zlacza SPC (Optima 7), ktore pozwala zasilic odbiornik wprost z glownego zrodla zasilania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie budowałem takiego modelu, więc moja wypowiedź teoretyczna raczej:

Skoro masz już te cztery BEC-e to może je wykorzystać i tak trzeba zrobić jakiś mini menadżer zasilania, bo kabelków będzie sporo.

Z jednego BEC-a zasilić odbiornik, ew. + jedno serwo.

Z następnych BEC-ów po trzy serwa.

Układ bardzo prosty a prądu powinno starczyć dla trzech, czterech serw. W sumie pod takie obciążenia są projektowane.

Odpadnie też dodatkowa bateria dla odbiornika.

Co do złącza SPC to się nie wypowiem, pewnie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rysunek przedstawia podłączenie sygnałowe, czy zasilania?

Polaczenia sygnalowe i zasilania

A zamieszam jeszcze troche - a gdyby do zasilania uzyc zlacza SPC (Optima 7), ktore pozwala zasilic odbiornik wprost z glownego zrodla zasilania ?

Już Ci tłumaczyliśmy z kolegami, że to nie ma sensu, ponieważ przy zasilaniu z jednej baterii gwałtowny spadek napięcia może wystąpić. A więc również wystąpi nie tylko na serwach ale i na Optimie. Myślę, że jeśli masz choć jeden BEC ok 4-5 A to spokojnie wystarczy na wszystko tego prundu. Te serw nie biorą jakichś gigantycznych ilości amperków a i obciążenia powierzchni sterowych nie będą występowały tak duże jak w akrobatach, zatem powinno wystarczyć, jutro postaram się wieczorem porobić próby i pomierzyć ile te serwa biorą i pod jakim obciążeniem, ale nie obiecuję.

A tak w ogóle to ma być ponoć dość duży model, zatem parę gram więcej na drugi aku i jakiś prosty manager zasilania nie powinno stanowić problemu przy tej powierzchni nośnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PT i SK masz na tym samym kanale - chodzi o chowanie tylnego podwozia czy kierowanie nim przy kołowaniu? Jeżeli chowanie - to w tej konfiguracji lepiej nie skręcaj na ziemi :-)

Myślałeś nad różnicowym sterowaniem ciągiem silników w parach "lewa-prawa", sprzężonym ze sterem kierunku? Potężnie ułatwia kołowanie i płaskie skręty w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PT i SK masz na tym samym kanale - chodzi o chowanie tylnego podwozia czy kierowanie nim przy kołowaniu? Jeżeli chowanie - to w tej konfiguracji lepiej nie skręcaj na ziemi :-)

Myślałeś nad różnicowym sterowaniem ciągiem silników w parach "lewa-prawa", sprzężonym ze sterem kierunku? Potężnie ułatwia kołowanie i płaskie skręty w powietrzu.

PT z SK chodzi o sterowanie skretem podwozia tylnego - a z tym ciagiem to ciekawy pomysl tylko trza by po dwa silniki na dwa kanaly podzielic a mnie i tak juz brakuje kanalow - ale pomysl przedni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zastosował listwę zasilającą, oddzielną baterię na serwa i silniki i oddzielną do zasilania odbiornika . No i podpiął wszystkie serwa podwoziowe podnoszące pod jeden kanał, Y-kami lub polutował równolegle, jeśli nie dało by się poustawiać serw z apki w całości to poustawiać mechanicznie np. odpowiednim umieszczeniem serwa serwa czy długością ramienia dźwigni, jeśli byłby potrzebny rewers to można też przelutować skrajne kabelki na przełączniku krańcowym w serwie, ale one są tak małe, że będzie trudno. Lepiej pokombinować z umiejscowieniem serwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zastosował listwę zasilającą, oddzielną baterię na serwa i silniki i oddzielną do zasilania odbiornika . No i podpiął wszystkie serwa podwoziowe podnoszące pod jeden kanał, Y-kami lub polutował równolegle, jeśli nie dało by się poustawiać serw z apki w całości to poustawiać mechanicznie np. odpowiednim umieszczeniem serwa serwa czy długością ramienia dźwigni, jeśli byłby potrzebny rewers to można też przelutować skrajne kabelki na przełączniku krańcowym w serwie, ale one są tak małe, że będzie trudno. Lepiej pokombinować z umiejscowieniem serwa.

Czyli ta moja propozycja z dodatkowym zasilaniem 4,8 V na kanale 7mym razem z podnoszeniem podwozia nie jest najlepsza ? Moze moglbys naszkicowac jakis schemat do szczerze to jestem noga jesli chodzi o polaczenia tego typu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, pomogę ogarnąć, kabelki to moja specjalność ;-)

1. ESC z BEC'ami czy bez?

2. Baterie do każdego ESC oddzielnie czy jedna/połączone równolegle?

3. Zakładam, że dedykowany pakiet/LiPO+BEC do zasilania odbiornika - czy tak?

ZBAWICIELU !!! :)

ad.1 ESC taki : http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=18003

ad.2 zasilanie glowne 2x2200 czyli jeden pakiet na dwa ESC

ad.3 4,8 V dodatkowego zasilania - Optima ma zlcze BAT w ktore mozna podpiac dodatkowe zasilanie odbiornika

Dołączona grafika

 

Bede wdzieczny jak niewiem co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.