Skocz do zawartości

RC skydiving


witk45
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie tworzenia swojego pierwszego skoczka i nim zacznę swój wątek mam kilka pytań dotyczących działania serw.

Czy poniżej opisane działania są wszystkimi możliwymi jakie mogą być używane w skoczku przy dwóch serwach?

1. Ramiona w dół - otwarcie spadochronu.

2. lewe ramię w dół, prawe w górze - skręt w prawo.

3. prawe ramię w dół, lewe w górze - skręt w lewo.

4. przed samym przyziemieniem oba ramiona w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam!

Przy dwóch serwach tak jak napisałeś i tak jak poprawili cię koledzy ;)

Wystarczy do jednej ręki przymocować linkę otwierającą spadochron-wybór należy do ciebie. Prawa ręka w dół =skręt w prawo-zagina prawy narożnik czaszy-lotka w dół. Z lewą analogicznie. Obie ręce w dół-dynamicznie i równocześnie=ostre hamowanie(czasami może nakryć się kopytami), obie równocześnie w dół ale z wyczuciem -dobrze ścina/przyśpiesza pod wiatr.Jeżeli dobrze zahamujesz to znaczy w odpowiednim momencie i siłą to wyląduje mięciutko i z gracją  :) tak samo jak w realu!

Są dwie metody sterowania - mixowaie na jeden drążek lub każda ręka swój drążek. preferuję właśnie takie ustawienie. Wydaje mi się, że daje to większe możliwości precyzyjnego sterowania. Po prześledzeniu tego forum tasiemca na ten temat znajdziesz opinię jednego z pionierów- Andrzeja który doświadczył obu sposobów i zdecydowanie wybrał drążki na gumkach. Ja od razu budowałem na gumkach w górę. Można drążki na gumkach do góry lub na bok tak żeby serwo cały czas było w skrajnym wychyleniu-czyli ręce w górze-linki sterownicze luźne. Przeciągnięcie drążka w dół-ręka w dół. Puszczenie drążka-zadziała gumka i ręka wraca do góry. Ja pracuję na najprostszych aparaturach analogowych i aby wykorzystać serwo na maxa 180 stopni musiałem je przerabiać. Wszystko jest dokładnie opisane na poprzednich 13 stronach. Mój skoczek pracujący na dwóch serwach nosi miano Felix i jego budowa jest dość dokładnie opisana na kilku ostatnich.

W tym temacie zawsze z radością służę pomocą-myślałem, że temat już umarł....... :D jeżeli założysz nowy wątek to daj znać-pokibicuję.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm. Jedna aparatura byłaby idealna :rolleyes:

Ja niestety walczę z dwoma. Dron na wysokość, zwalniam skoczka, włączam FAIL SAVE i chwytam nadajnik skoczka. Mieszczę się w dwóch/trzech sekundach sekundach :P. Na niektórych filmikach widać jak jestem objuczony. Dron ląduje sam a ja skoczkiem. Dla samotnych prekursorów idealne rozwiązanie :P

Kadłubek skoczka będziesz projektował i wycinał z czegoś sam czy jakiegoś gotowca? Dla dwóch serw standard  idealnie optymalną konstrukcją jest skoczek HANG TIME ULTIMATE i to z niego czerpałem natchnienie <_<

Ten filmik zaczyna całą serię jak zbudować oryginalny produkt na którym się wzorowałem

https://www.youtube.com/watch?v=50CsgeJ4c6Q&list=PL_0AuUd3S0A9pFK5HXnVkkPi5vgOTG6zN&index=7

 

Bardzo popularnym wśród budowniczych rc paralotniarzy jest wykorzystywanie kadłubków Action Manów lub podobnych figurek z rozbudowaną klatką piersiową :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=wDkrzieWZRQ

 

Tylko trzeba zmieść pakiet i odbiornik :wacko:. Oni maja do dyspozycji wieeelki plecak-siedzisko. No i ja ramiona odgiąłem trochę bardziej na boki co by skydivera przypominał. Nogi trzeba unieruchomić w kolanach i zrobić ograniczniki, aby piętami nie kopał się po plecach. Dla dwóch serw pakiet NiMM 4,8 V zupełnie wystarczy. Obszerny kombinezon spokojnie zamaskuje niedoskonałości sylwetki -wystający pakiet np.

Ale można zrobić zupełnie inne nogi w których można ukryć własnoręcznie zrobiony pakiet z akumulatorków NiMH 1,2 V jak w tym rozwiązaniu:

DSC01956Small.jpg

(IHL Junior)

Czyli jak powiedział klasyk: "Możliwości jest wiele" i nie jest to strasznie pracochłonne i wymagające rozbudowanego zaplecza warsztatowego.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmmmm. Nie bardzo rozumiem. I o którym skoczku mówimy. Mój Felix (HangTime) a właściwe jego dłoń wykonuje pełne pół obrotu 180 stopni od góry do dołu. A długość tego zakresu zależy od tego jaką długą rękę zrobisz. W Felixie ramię od dłoni do osi serwa ma ok. 10 cm więc jeżeli ciągnie linkę sterującą to skraca ją o ok 20 cm. Pomogłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam!

Rok 2018 nie obfitował w dużą ilość skoków ale zapadło kilka decyzji o modernizacjach. Wymienię linki na grubsze w Emi i Felixie, dalej będę kombinował z pilocikami no i dwie katastrofy obu skoczków przyniosły ich zmiany konstrukcyjne. Na zakończenie roku krótki film jak to było:

https://youtu.be/OVnzB0rQTtI

 A ktoś, coś buduje?

Dobrego Nowego Roku

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow!!!!

No tak!!! Technologia poszła do przodu!!!! Ale jeżeli ręce i nogi są jeszcze ruchome w tej chwili to raczej powinno się zmienić. Ustawić w odpowiednim położeniu i MOCNO zablokować.Bo widzę mocno czerpałeś z Action Mana ;)

Raczej lepiej byłoby wydrukować nowe ręce już odpowiednio zgięte w łokciach i odchylone na zewnątrz. A nogi też lekko zgięte w kolanach i od razu z miejscem na aku !!! Jedna w udzie druga w łydce i tak 4 bateryjki ukryte!!! Tak teraz bym zrobił!!!

Niesamowite to drukowanie 3D....Podjarałem się tymi nowymi możliwościami ;) Sam drukujesz czy zlecasz za ciężką kasę?

A pokazałbyś rozłożonego? Wnętrze klaty, plecy. Świetny pomysł z przelotkami w dłoniach :)

Bo rozumiem, że wybrałeś opcję Hang Time Ulitate, i jak mój Felix - ręką otwiera spadochron a potem nimi steruje-żadnych gniazd w karku-tradycyjnie szarpana linka z zawleczką.

Kombinezony klasa!

A widzę tam już jakąś czaszę z boczku???? Pokażesz rozłożoną?

Bolek i Lolek jak najbardziej :D

Kilka stron wcześniej są zdjęcia mojego Felixa i wzorca HTU

Pzdr


Historia Felixa na 11 stronie ale dla przypomnienia:

post-8702-0-04186800-1547837315.jpg

post-8702-0-43032500-1547837339.jpg

i wzorzec

post-8702-0-76275600-1547837414.jpg

A serwa ? Jakie i jaki zakres? A mocowanie rąk na serwach? Ja pierwotnie użyłem, jak widać na fotach, okrągłych orczyków z tworzywa. Już w zeszłym roku wymieniłem na aluminiowe-tam są jednak duże siły i tworzywo się wyślizgało.

Fajnie, ze ruszyłeś temat i to z innej strony technologicznej!

Trzymam kciuki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten filmik o Bobrownikach gdzie na chwilę ujawnił się jeszcze jeden rc skoczek, niestety popis słabo wyszedł. Takiej kompilacji komplikacji  jeszcze nie nie zaznałem...

2 minuta filmu

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=Nfpc--7UWMU

 

A i przypadkowo na YT znalazłem filmy braci czeskich.

Należy wpisać: rc parašutista

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat arcyciekawy, pochłonąłem całość za jednym podejściem (co mi zajęło pół nocy gdyż od razu oglądałem wszystkie filmiki z wątku). Linki do innych stron - zapisane do przejrzenia w międzyczasie (choć część powygasała:(..), jednak na teraz mam kilka pytań technicznych:

- wg jakiego wzoru obliczać powierzchnię spadaka do wagi skoczka? W jednym tylko miejscu jest przelicznik 1 funt = 1 stopa kwadratowa, ale czy to odnosi się tylko do Waszych konstrukcji, czy też można zastosować do czasz okrągłych?

- można prosić o jakieś linki do składania wspominanych w wątku sposobów "na Z" bądź "na "hot doga"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...niestety popis słabo wyszedł. Takiej kompilacji komplikacji  jeszcze nie nie zaznałem...

2 minuta filmu

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=Nfpc--7UWMU

 

 

Kalafior z obrotami - już po gościu...dobrze że to model  :D. Ciekawa ta dyscyplina.

Fanom tematu polecam na niepogodę fajną książkę:

https://www.google.com/search?rlz=1C1MSIM_enPL609PL610&q=andre+suire+podniebny+balet+jpg&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwj4mYOi-YbgAhXC_ywKHWn6C4AQsAR6BAgAEAE&biw=1920&bih=938#imgrc=Na_FOAz9arCX2M:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalafior z obrotami - już po gościu...dobrze że to model  :D. Ciekawa ta dyscyplina.

Fanom tematu polecam na niepogodę fajną książkę:

https://www.google.com/search?rlz=1C1MSIM_enPL609PL610&q=andre+suire+podniebny+balet+jpg&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwj4mYOi-YbgAhXC_ywKHWn6C4AQsAR6BAgAEAE&biw=1920&bih=938#imgrc=Na_FOAz9arCX2M:

 

Książkę kupiłem-jedzie do mnie. Dzięki

 

Na pytania kolegi Rumcajsa odpowiem już niebawem.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.