Skocz do zawartości

jaki kupić pierwszy heli


heli12345
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam serdecznie. Ostatnio zacząłem interesować się helikopterami zdalnie sterowanymi. Postanowiłem coś kopic do 250zł wstepnie zdecydowalem sie na zakup Double Horse9100. Co sądzicie o tym modelu a może proponujecie coś innego?

Sądzimy, że lepiej dołożyć stówkę i kupić Lamę V3 lub jej pochodną.

 

Double Horse, jest może efektowny, ale to tylko duża, błyszcząca, trzy kanałowa i marnej jakości zabawka, która szybko się znudzi (lub wcześniej popsuje).

Jeżeli chodzi o model śmigłowca, to absolutnym minimum są modele 4-ro kanałowe (Przód - tył, góra - dół, pochylanie na boki, obrót wokół osi).

 

3 kanałowy model śmigłowca, to jak rower z zespawaną na stałe kierownicą. Niby pedały się kręcą i jedzie... Ale jakoś ta jazda nie do końca taka jak by się oczekiwało.

Tu jest dokładnie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ze mi to tak opisałeś :D

A czym się różnią helikoptery z podwójnym śmigłem a z pojedynczym? i czy jakaś by się dało do niej kamerkę przyczepić.

Tylko według mnie ma 1 minus ze na zewnątrz podobno przy nawet małym wietrze już ja znosi. Piszą że ma zasięg około 1km to powinna dobrze latać na zewnątrz (takie jest moje zdanie).

Za odpowiedz bardzo dziękuje ponieważ od niedawna się tym interesuje wiec dużo o tym jeszcze nie wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lama ma na oryginalnej aparaturze zasięg ok 150m. Z 50m już jej nie widać na tyle, by dało się nią efektywnie sterować.

Jest to model typowo indoorowy (do latania w pomieszczeniu). Na zewnątrz można nią latać wyłącznie przy idealnej ciszy.

 

Do latania na zewnętrza, służy Big Lama - większa kuzynka (i nieco droższa) "małej" Lamy.

 

Modele typu Co-axial (dwa wirniki, na wspólnej osi), są bardziej stabilne. Przez to łatwiejsze do opanowania przez początkujących, ale też na tyle stabilne, że nie da się nimi wykonywać ostrzejszych manewrów.

Klasyczne modele są bardziej uniwersalne, ale proces nauki latania nimi, jest znacznie bardziej skomplikowany (i bardziej kosztowny - kraksy).

Dają jednak większą przyjemność.

 

Do Lamy podczepisz najmniejsze kamerki modelarskie, nagrywające na kartę. Np. kamery z serii FCO.

Popularne są też różne "szpiegowskie" kamerki z alledrogo, ale zwykle jakość ich obrazu jest masakrycznie niska. Zwłaszcza z powodu marnej optyki.

Trzeba zwrócić uwagę na szybkość nagrywania (minimum realne 30FPS) oraz rozdzielczość.

Tu niestety też różnie bywa.

 

Polecana jest kamerka szpiegowska "Brelok do kluczy" model #11 - koszt ok. 150zł. Wysoka rozdzielczość i duża szybkość - brak smużenia i skoków. Jak znajdziesz duuużo taniej, to będzie prawdopodobnie podróba o znacznie gorszych parametrach, usiłująca wykorzystywać podobieństwo zewnętrzne.

 

W sklepach modelarskich są też różnej maści kamerki do tzw. FPV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak już pisałem polecam lamę V3

i nic innego do nauki latania nie jest potrzebne

dzięki ze mi to tak opisałeś

A czym się różnią helikoptery z podwójnym śmigłem a z pojedynczym? i czy jakaś by się dało do niej kamerkę przyczepić.

Tylko według mnie ma 1 minus ze na zewnątrz podobno przy nawet małym wietrze już ja znosi. Piszą że ma zasięg około 1km to powinna dobrze latać na zewnątrz (takie jest moje zdanie).

Za odpowiedz bardzo dziękuje ponieważ od niedawna się tym interesuje wiec dużo o tym jeszcze nie wiem

rzucasz się z motyką na słońce

nie nauczysz się w jeden miesiąc latać helikiem...

to nie jest takie proste na jakie wygląda

w rzeczywistości to długie wieczory przy symku i mozolne treningi

jeżeli chcesz latać z kamerą na odległość to długa droga przed Tobą

najpierw lamą jak koledzy pisali naucz się wisieć w czterech kierunkach

tyłem do siebie, bokami do siebie i przodem do siebie

jak już tego się nauczysz to możesz małe ósemki po pokoju lamą robić

jak już opanujesz to do perfekcji i będziesz już tym rzygał to się odezwij

przewiduje kwiecień maj...

tymczasem miłych treningów

uwierz naprawdę nie nauczysz się tak latać w miesiąc

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle ktoś lata FPV helikiem ?

1 km zasięgu to aparatura może i ma, ale ja moim Copterem 450 nie odlecę dalej niż 100m, bo i tak już wtedy ledwo można określić jego położenie względem nas. Poza tym, jeśli chcesz filmować, to zwróć się raczej w stronę wielowirnikowców, bo helikopterem umęczysz się, a i tak na stabilne filomowanie potrzebujesz dużego heli (klasy 550 i więcej).

 

Co do samego latania helikopterem 6-cio kanałowym, to poza kilkoma wyjątkami, najpierw kilkadziesiąt godzin na symulatorze, a potem w powietrze. Chyba że zaczniesz od Lamy, to te kilkadziesiąt zmniejszy się do kilkunastu.

 

No i następna sprawa - koszty. Każda kraksa helikopterem sporo kosztuje i rośnie wraz z wielkością modelu. O ile w przypadku Lamy jest to kilka-kilkanaście zł, to w wyższych modelach jest to już kilkaset złotych za jedną niewielką kraksę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.To zależy jaka jest różnica w cenie modelu i przesyłki a modelu w sklepie

2.Czy chcesz czekać na przesyłkę z Allegro

3.Jeśli o mnie chodzi, to mimo wszystko brałbym w sklepie, gdyż sprzedawca może Ci pomóc w pierwszych lotach, regulacji modelu, doradzić w miejscówce do latania itp.

Jeszcze jedno: na Allegro jest napisane, że czas lotu wynosi 15 minut. To oczywiście bzdura, moim heli E-Sky Hunter (Lama V4 z inną kabinką) dało się latać 6-8minut.

Tak w ogóle, to ten modelik jest bardzo fajny jak na pierwszy helik, tylko trzeba uważać, aby Flybar nie odleciał (to coś nad górnym wirnikiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się pod ten temat, zeby nie zakładać kolejnego, poprzez to może nie zdenerwuje moderatora ^^.

 

Sledze wasze forum od jakiegos miesiąca, Posiadam 2 t38 (Tkz niezniszczalne zabawki). Jest to typowy 3 kanalowy helikopter, fakt dosyc mocny. Ale już zrobilem chyba wszystko co chcialem nimi zrobic i potrzebuje czegos troche wiekszego, raczej do latania na dworze tylko pprzy bez wietrznej pogodzie, i w domu.

Duzo czytalem, nie sklamie jesli przeczytalem wiekszosc oponii z forum tego i pare innych na temat lamy v3. Natomiast malo informacji znalazlem na temat v4... i kupna.

 

* Moje pytanie brzmi czy lama v4 nie znudzi mi sie po okolo 3 miesiacach ?

 

* Gdzie najlepiej zakupic ten helikopter? Jestem z Piły (Wielkopolskie)ale chyba nie ma u nas takiego sklepu ani w okolicy. Na allegro kupowalem ostatnie t38 i bylem zadowolony.

 

Czy wiecie o takich zestawach lama v4 + walizka. Tutaj podaje link.

http://allegro.pl/e-sky-lama-v4-2-4ghz-helikopter-4ch-walizka-cd-i1993845910.html

 

Czy taka walizka przydaje sie do zestawu ? i jaki kupic najlepiej 2 akumulator?

 

Za wszelkie odpowiedz dotyczace lamy v4 bardzo dzieki i pozdrawiam wszystkich. Szczesliwego nowego roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz uzasadnić czemu już po tygodniu ?... Ten helikopter t38 nie znudzil mi sie nawet po 2 tygodniach...

 

Nie chodzi az tak bardzo o pieniadze na te heli 450 czy nawet lepszy. Chodzi o to ze chce na razie wydac okolo 400zl na nowy model heli, taki ktorego od razu nie rozbije... Bo pewnie z 450 tak bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sie dobrze rozumiemy. Ja posiadam 2 modele czy jak to nazwac - helikoptery

http://allegro.pl/syma-s107-przezytek-niezniszczalny-heli-t-38-i2000914125.html

 

T38 juz mnie drazni, poniewaz zepsul mi sie wal wewnetrzy... i ten wal koszgtuje 40zl.. a nowy helikopter kosztuje 80... dlatego mam juz 2 modele .

 

CHcialem kupic cos troche wiekszego, lama v4 ma okolo 40cm, a ten t38 ma 17cm. Dlaczego lama v4 sie nie nadaje? już jest to model 4 kanałowy do tego to esky i bardzo dobry dostep do czesci i niedrogo...

 

6 kanałowe? To podajcie mi modele na ktore mam zwaracac uwage. Czytajac na waszych forum to wiekszosc ludzi poleca v3 lub lame v4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że lama nadaje się tylko na pierwszy model. Jeżeli latasz t38, to lama nie zaskoczy Cię już niczym więcej. Jeśli chcesz pozostać na tym etapie latania, to kup lamę. Chociaż do latania na zewnątrz, proponował bym big lamę. Ale jeśli latanie helikopterami RC wciągnęło Cię trochę bardziej, to odpuść sobie już 4-kanałowe i pomyśl o klasie 450 (HK, CopterX, T-Rex, KDS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie da rady napisać w jednym zdaniu. Nie ma złotego środka. Jeżeli masz wiedzę i umiejętności wystarczające na samodzielne złożenie modelu, to polecam HK. Polecam poczytać ten dział. Jeśli nie, to musisz szukać w sklepach jakieś oferty RTF lub kupić używany model od osoby znającej się na rzeczy, czyli od modelarza. Na pewno nie zmieścisz się w kwocie 400zł. Także przemyśl i przekalkuluj jeszcze raz, żebyś się później nie zniechęcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.