Skocz do zawartości

"nowy"motoszybowiec


Marcinmb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

zakupiłem sobie "nowego"motoszybowca... :jupi: ("nowego"pisze bo model jest uzywany ale jak dlamnie to dzis kupiony :D )model ma ok.1,5 m roz. i napedza go sil. 500...w modelu został dorobiony wiekszy "dziób" ale własciwosci lotne zamiast sie polepszyc sie znacznie pogorszyły... :x :x :x :? najpierw zamiezam pomalowac model,cały kadłub na biało od nowa (biały spray)a potem ewentualnie jeszcze na 100% nie wiem obciac ten dorobiony dziób... :roll: :roll: :ble: dobra koniec gadania pare fotek...

 

138ac4254c37cfafm.jpg

 

fade553caff97148m.jpg

 

59be1f3ef0f03d3bm.jpg

No to tyle...jak cos se przypomne to bede dopisywał :D

 

 

Ps.Prosze o propozycje nazw dla szybolka bo nie ma nazwy a wypadało y go jakos nazwac :lol2: :lol2: :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
O ile się nie mylę długośc dziobu powinna wynosic 0.8 cięciwy skrzydła licząc od natarcia. Czy tak?

 

YYY jak dla mnie to totalne bzdury. Długość dziobu najlepiej dobrać tak aby model wyważył się wyposażeniem, bez dodawania ołowiu.

 

Marcin możesz rozwinąć to o co zapytał się Paweł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry jeśli kogoś wprowadziłem w błąd. Wydawało mi się, że o tym czytałem w książce Wiesław Schiera.

Marcin, dobrze by było gdybyś spróbował przesunac Akku jak ci podpowiada Rafał.

zeby model był wywazony to powinienem go obciac o ok 6 cm...ale wtedy nie zmieszcze wyposazenia...

Ale z twoich wypowiedzi wnioskuję, że nie masz ciasno upakowany sprzęt i to raczej nie przejdzie.

zakupiłem sobie "nowego"motoszybowca... ("nowego"pisze bo model jest uzywany ale jak dlamnie to dzis kupiony )

Piszesz, że model jest używany. Na twoim miejscu skontaktował bym się z poprzednim właścicielem i z nim rozwiązał ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że model jest używany. Na twoim miejscu skontaktował bym się z poprzednim właścicielem i z nim rozwiązał ten problem.
Piszesz, że model jest używany. Na twoim miejscu skontaktował bym się z poprzednim właścicielem i z nim rozwiązał ten problem.

kupiłem od niego model i on niepotrzebnie dorobił ten przód bo mu ktos tak doradził (zle doradził)i mi powiedział ze moge go obciac...ale mam zamiar nic nie robic zapakowac mu wszystko(cały wypas) i zycic go z reki u mnie na łace za domem i zobaczc jak sie zachowa....moze nie bedzie tak zle...nawet jak spadnie z tych 2 metrów kretem (w miare wysoka trawe)to chyba nic mu sie nie stanie??a jak bedzie bardzo zle to obetne do tych wlotów powietrza i ten wyłacznik silnika włoze(wepcham) do ogona i sil. przesune troszke do tyłu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co narobie??zadre dziób do góry i jakos w ta trawe wyladuje...niewiem co mam zrobic...szukam jakis serw do niego i w gre wchodza tower pro,Serwo EK2-0500 ( ESky )http://www.emodel.proste.pl/sklep/product_info.php?cPath=4&products_id=14&osCsid=cf13e4f3c164ecb4c4f6a0a9bb1843ea ,i takie

:http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=245321477

..nieiem które zabrac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze weź na poważnie wyważenie modelu - pozwoli to na w miare prosty lot. Gdy zaciągniesz ster wysokości, to tak jak Anasazi powiedział może Ci sie zwalić na skrzydło albo w gorszym przypadku poleci na ogon i albo połamiesz stery albo pęknie kadłub bo w tym miejscu jest najsłabszy. Według mnie dużo lepiej walnąć dziobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzajmy :D Ja kiedyś też tak robiłem (jak mam stracha to nadal tak robie :shock: ) - model 2m a trawa ~1.2m. I jak by nie walnął to mu się nic nie działo. Po prostu z ręki nie wyrzuci się tak mocno żeby model później jeszcze się wznosił... (a jeżeli już to na pewno nie aż tak wysoko ) a nawet jak się przeciągnie to i tak nic mu się nie stanie. Więc spokojnie rzucaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.